2024. május 17. péntek
Ma Paszkál, Ditmár, Rezeda névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Nemzetközi sajtószemle

Orbán, Európa zsarolója

Orbán, Európa zsarolója

Orbán Viktor az a kormányfő Európában, aki zsarol, most éppen Ukrajna ellen helyezett kilátásba blokádot, ám a többieknek el kell szigetelniük. Így látja a helyzetet Thomas Mayer, a bécsi lap brüsszeli tudósítója. A politikus ugyanis megint szembe megy a kontinenssel, igen fontos politikai és gazdasági kérdésekben. Legyen szó Ukrajnáról, a menedékpolitika reformjáról, a befogadott menekültek átvételéről. De még a középtávú költségvetés felülvizsgálatának megakadályozásával is fenyeget, mert abban benne van az Ukrajnának javasolt 50 milliárd. Ez nem tetszik Orbánnak, aki egyébiránt szeret igen alázatosan törleszkedni az autokrata Putyinhoz. A revolverezésben nincs semmi új, ám ennyire gátlástalanul és nyíltan még sosem vetette be a destruktivitást. Útját botrányok és korrupciós ügyek sora szegélyezi. De nem szabad engedni neki. Éppen ellenkezőleg keményen sarokba kell szorítani, a pénzek befagyasztása azt bizonyítja, hogy csak ezt a nyelvet érti. A migráció ügyében nincsenek jó lapjai. Többségi alapon le lehet szavazni. Gyengébb, mint ahogy azt el akarja hitetni. Csak azért lóghatott ki a sorból, mert a PiS támogatta, de ennek vége. A vétópolitika, ha öncélú, sosem elegendő, hogy valaki érvényesítse Brüsszelben a nemzeti érdekeket. A bomlasztó Orbánnal azonban nem lehetséges az építő megállapodás. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

Daily Telegraph

 

Zelenszkij arra figyelmeztette Orbánt az argentin elnök hivatalba lépésének margóján, hogy súlyos következményei lennének az egész EU-ban, ha keresztbe tenne Ukrajna uniós törekvéseinek. Az ukrán politikus egyik közeli munkatársa elmondta: az elnök a magyar vezető szemére vetette azt a szerepet, amit Magyarország játszik az európai politikában.

Részletek ugyan nem kerültek napvilágra, de az látszik, hogy Kijev az egész Uniót felelőssé akarja tenni, ha az nem tudja jobb belátásra bírni a kormányfőt. Az európai ügyekért felelős ukrán helyettes miniszterelnök, Styefanyisina közölte: nyilvánvalóan sokkal, de sokkal több forog kockán, mint Ukrajna. És az egész közösség kudarca volna, ha nem tudnának előbbre lépni.

Ám mind magyar, mind ukrán részről arról számoltak be, hogy Orbán elismerte: még megy a vita európai kollégáival a szerda-csütörtöki csúcstalálkozóról.

 

Euronews

 

Brüsszeli tanácskozásukon az európai külügyminiszterek zárták soraikat és egységesen megdorgálták Magyarországot, amiért az kilátásba helyezte, hogy megvétózza Ukrajna megsegítését. Orbán mind inkább felbátorodott és kihívó hozzáállása riadóztatta az EU-t. Merthogy az attól fél: összeomlik az orosz invázió nyomán kialakult egység, éppen akkor, amikor Amerika jogi csatározásokba bonyolódik a törvényhozásban Kijev támogatása kapcsán.

Uniós diplomáciai vezetők nemigen válogatták meg a szavukat, hogy érzékeltessék, mennyire elegük van az orbáni obstrukcióból. Az észt delegáció feje úgy fogalmazott, hogy magyar részről semmi sem indokolja a blokkolást, és nagy hiba volna, ha Orbán kitartana álláspontja mellett. Merthogy történelmi alkalom nyílt a bővítésre.

 

AP

 

Erősödik a nyomás Magyarországra, hogy térjen észre és ne hiúsítsa meg sem az ukrán tagsági párbeszédet, sem a Kijevnek előirányzott 50 milliárd eurós csomagot. A hírügynökség megszerezte az uniós csúcsra kidolgozott közleménytervezetet és abban mindkét téma szerepel. Orbán azonban nem hajlandó visszakozni.

Az EU külpolitikai főnöke, Josep Borrel reményét fejezte ki, hogy sikerül megőrizni az egységet, mert ez nem az a pillanat, amikor gyengülhet Ukrajna támogatása. Éppen ellenkezőleg még inkább fokozni kell.

A litván diplomácia vezetője kijelentette, hogy a magyar álláspontot csak úgy lehet értelmezni, és nem csupán az ukránok miatt, hanem egy sor más kérdésben, hogy ők Európa ellen vannak, elutasítanak mindent, amit a közösség képvisel. Hozzátette: ha nem lesz egyezség, sötét idők jönnek.

Finn kollégája arról beszélt, hogy a magyar álláspont igen-igen sajnálatosan alakult az utóbbi hónapokban.

 

Reuters

 

A francia diplomácia vezetője úgy foglalt állást, hogy bízik benne: Európa meg tudja őrizni egységét, és hogy ezt világossá tudják tenni Magyarország számára is. A hírügynökség a litván külügyminisztertől azt idézi, hogy itt ideológiák csapnak össze. Az egyik oldal erős földrészt akar, a másik ezzel szemben egyáltalán nem tart igényt az EU-ra.   

 

Bloomberg

 

Több uniós kormányt egyre jobban dühíti, hogy Magyarország blokkolni készül a szervezet ukrán politikáját, ezért még az erőpróba sincs kizárva az állam- és kormányfők között – pont akkor, amikor nem biztos, hogy az USA újabb pénzeket tud adni. Mindenesetre a magyar fél a nagykövetek egyeztetésein változatlanul kötötte az ebet a karóhoz. Ezzel pedig alaposan megcsappantotta a bizakodást, hogy lesz eredmény. Merthogy Orbán túlságosan is beásta magát. Ezzel együtt még él a remény, hogy a közeli napokban, hetekben mégiscsak sikerül dűlőre jutni.

 

Guardian

 

Magyarország dacos, továbbra is fenyegeti az ukrán csatlakozási folyamatot, ennek megfelelően Brüsszelben egyre zordonabb a hangulat. Egy diplomata úgy harangozta be, hogy kemény hét jön most, mert a jelek szerint sem Marcon, sem spanyol kollégája nem tudott hatni Orbánra. Aki pénzt, hatalmat és elismerést akar.

Európai vezetők azt fontolgatják Magyarország megkerülésére, hogy minősített többséggel hagyják jóvá a segítséget Ukrajnának, mert a magyar miniszterelnök így nem tud vétózni. A másik elképzelés az, hogy januárban tartsanak rendkívüli ülést a bővítésről és ott nyilvánítsák ki, hogy megkezdik a párbeszédet, mindaddig, amíg Kijev a reformok útján halad.

 

Politico

 

Uniós diplomaták elárulták, hogy semmiféle haladás nem mutatkozott Ukrajna ügyében a holnapi-holnaputáni uniós Tanács-ülés előkészítése során, ezért áttörést csakis az állam- és kormányfők érhetnek el. Így miközben a vezetők arra készülnek, hogy nagy ütközés lesz Brüsszelben, nagy napjait éli Orbán Viktor, aki az egész közösség Ukrajna-politikáját feltartóztatja.

De azért állítólag látszik valami fény az alagút végén, mert szintén beavatott források azt megpendítették, hogy az újabb szankciók ügyében egyetértés van kialakulóban.

 

Der Standard

 

Orbán Viktor az a kormányfő Európában, aki zsarol, most éppen Ukrajna ellen helyezett kilátásba blokádot, ám a többieknek el kell szigetelniük. Így látja a helyzetet Thomas Mayer, a bécsi lap brüsszeli tudósítója. A politikus ugyanis megint szembe megy a kontinenssel, igen fontos politikai és gazdasági kérdésekben.

Legyen szó Ukrajnáról, a menedékpolitika reformjáról, a befogadott menekültek átvételéről. De még a középtávú költségvetés felülvizsgálatának megakadályozásával is fenyeget, mert abban benne van az Ukrajnának javasolt 50 milliárd. Ez nem tetszik Orbánnak, aki egyébiránt szeret igen alázatosan törleszkedni az autokrata Putyinhoz.

A revolverezésben nincs semmi új, ám ennyire gátlástalanul és nyíltan még sosem vetette be a destruktivitást. Útját botrányok és korrupciós ügyek sora szegélyezi. De nem szabad engedni neki. Éppen ellenkezőleg keményen sarokba kell szorítani, a pénzek befagyasztása azt bizonyítja, hogy csak ezt a nyelvet érti.

A migráció ügyében nincsenek jó lapjai. Többségi alapon le lehet szavazni. Gyengébb, mint ahogy azt el akarja hitetni. Csak azért lóghatott ki a sorból, mert a PiS támogatta, de ennek vége. A vétópolitika, ha öncélú, sosem elegendő, hogy valaki érvényesítse Brüsszelben a nemzeti érdekeket. A bomlasztó Orbánnal azonban nem lehetséges az építő megállapodás.

 

Politico

 

Magyarország és a harcias Orbán Viktor már régóta szálka az EU szemében, de ez a hét igencsak keménynek ígérkezik a kétoldalú viszonyban. A magyar kormány képes igen nagy kalamajkát okozni, bár egy bennfentes szerint az látszik a folyamatos egyeztetések során, hogy kész foglalkozni a nyitott kérdésekkel.

A miniszterelnök jelenleg foglyul ejtette a többieket, bár vannak olyanok, akik szerint emögött csupán az van, hogy szeretné megszerezni a felfüggesztett alapokat. Ez rövidtávon enyhítene a dolgokon, ám nagyobb időtávlatban alááshatja az Uniót. Hiszen ha Orbán elszabadul, az felháborítaná az EP-t a jövő évi kontinentális választások előtt.

Egy brüsszeli tisztségviselő úgy jellemzi, hogy ez tipikusan a 22-es csapdája. Merthogy von der Leyennek szüksége van Orbánra, ha bizottsági elnök kíván maradni. De ha enged a magyar vezetőnek a jogállam ügyében, az nagyon-nagyon érzékenyen érinti Strasbourgot.

 

BBC

 

Rövid, de igen intenzívnek látszó beszélgetés folytatott az új argentin elnök beiktatása alkalmából a buenos aires-i törvényhozásban az ukrán elnök és Orbán Viktor, aki azzal fenyegetőzik, hogy megtorpedózza Ukrajna EU-s belépési törekvéseit, és akit széles körben „rossz fiúnak” tartanak. Azonban, hogy mi hangzott el, azt csak olyanok tudnák megmondani, akik profin képesek szájról olvasni.

A magyar kormányfőt a bírálók Putyin szócsövének minősítik. Ám egy brüsszeli illetékes szerint ezúttal teljesen magára marad, amikor kötözködik. A többiek, mind a 26-an, ellene vannak.

 

Süddeutsche Zeitung

 

Orbán és Zelenszkíi arcvonásai arról árulkodtak az argentínai villámeszmecsere során, hogy válasz nélkül maradt a kérdések kérdése: cserben hagyja-e Európa, illetve a Nyugat Ukrajnát a háború kellős közepén? Lehet, hogy lendületet ad a dolgoknak, hogy a Bizottság várhatóan e héten felszabadít sok milliárd dollárt a magyar vezetés számára.

Budapestet leszámítva egész Európában sorra látnak napvilágot a Kijevet támogató állásfoglalások. A legvilágosabban a litván külügyminiszter világította meg, hogy a csúcson mindent meg kell tenni, mert Ukrajnának kell megnyernie a háborút. Ha ez nem sikerül, akkor hihetetlen nagy árat kell érte fizetni. Magyarország nyilvánvalóan szemben áll mindazzal, ami Európát jelenti.  

 

FAZ

 

Orbán hosszú ideje kísérletezik azzal, hogy a jobboldaliság és az antiglobalizmus egyik vezető alakjának állítsa be magát. Odahaza ennek a nemzetközi hálózatnak a kialakításáért részben az Alapjogi Központ a felelős. Így kap értelmet az, hogy Ernyei Magort, a külpolitikai ügyekért felelős vezetőt küldte az intézménytől Amerikába, a Heritage Alapítvány zárt ajtók mögött megrendezett konferenciájára. Az is igaz ugyanakkor, hogy a kormányfő bizalmasai között ő csak a 3-4. sorba tartozik.

 

Die Welt

 

Bulgária elállt attól, hogy megemelje a tranzitdíjat a Gazprom számára, mert attól fél, hogy különben Magyarország meghiúsítja az ország küszöbön álló csatlakozását a schengeni övezethez. Az új bolgár kormány a korábbi döntéssel kiváltotta a magyar és a szerb vezetés erős rosszallását, mert mind a kettő attól tart, hogy a drágulás kihat a bolgár területen át érkező földgáz árára.

Idáig Hollandia és Ausztria határozottan ellenezte, hogy a románok és a bolgárok is részesei legyenek a teljesen korlátozásmentes utazást lehetővé tevő zónának, ám hírek szerint az osztrákok már feladták az ellenállásukat. Most azonban úgy tudni, hogy Orbán Viktor vétót helyezett kilátásba a gázvita miatt. Így a bolgár belügyminiszter, aki nem más, mint Boriszov ex-kormányfő, a magyar politikus korábbi nagy barátja, koalíciós partnerével egyetértésben levette a napirendről az áremelést.

 

Washington Post

 

Európa gyengélkedik, közben azonban a migránshullám ráerősít a jobbra tolódásra – állapítja meg Párizsból a lap elemzője, Lee Hockstader. Egyértelműnek veszi, hogy a földrész nem képes megbirkózni a jelenséggel, miközben az idei év vízválasztó lesz, hiszen több mint egymillió menedékkérő érkezett.

Ez pedig felhozza a populista és szélsőséges pártokat – olyan országokban, ahol az korábban elképzelhetetlen lett volna. Európa küszködik a saját identitásával, amit idáig a tolerancia, a sokszínűség és a közösségi szellem jellemzett. Ám a felmérések azt igazolják, hogy a migráció fokozta az elégedetlenséget.

A holland választás megrázta a kontinenst, amely már így is kibillent az egyensúlyából, hiszen a szélsőjobb már hatalmon van az olaszoknál, magyaroknál, finneknél, svédeknél és a szlovákoknál, de jön fel a németeknél és a franciáknál is. A közös nevező mindenütt a tömeges illegális határátlépésekre adott válasz.

A középpártok sehol sem tudtak épkézláb választ kiötölni, hát még stratégiát, hogy ellensúlyozzák a szélsőségesek fokozódó vonzerejét. Márpedig így könnyen lehet cunami a szélsőjobb előretöréséből. Ám a migránsok minden akadály ellenére is jönnek, és az is paradox, hogy míg nagy országok kézzel-lábbal hadakoznak ellenük ellen, kevés náluk a munkaerő. A szemünk előtt alakul át egy földrész, amely évtizedeken át a mérsékletéről volt nevezetes.

 

FT

 

Tuskra hatalmas feladata hárul, amikor fel akarja számolni a populizmust, mert a PiS politikai aknák tömkelegét hagyta hátra – mutat rá Jaroslaw Kuisz, a Kulturalna Liberalna főszerkesztője. A vendégkommentár kifejtette, hogy a távozó hatalom az illiberalizmus turbó változatát váltotta valóra – a lengyel szuverenitás védelmére hivatkozva.

Sokan szeretnék hinni, hogy az új kormánnyal visszaáll a korábbi, liberális rendszer, de ezt kétséges. Először is a választási győzelem önmagában nem elegendő a régi demokratikus normák beélesítésére. Hiszen a Jog és Igazságosság törvényekkel bástyázta körül a saját eredményeit.

Így most járható útnak látszik, hogy Tusk bizonyos területeken átveszi a nemzeti populista álláspontot, lásd a bevándorlást. Neki is meg kell védenie a határokat az orosz, illetve belorusz hatóságok által átzsuppolt migránsoktól. Csak ő európai nyelvet fog használni hozzá, és nem bélyegzi meg ezeket a szerencsétlen embereket.

Kaczynski csupán ideiglenesnek tekinti a vereségét, ezért nem is fogadja azt el. Örökségétől megszabadulni fáradságos lesz. Hiszen akik idáig nagy ívben tettek a liberális demokráciára, azok most hirtelen számon kérik azt. Ugyanakkor akik számára valóban fontos, azok a populista arculatú tekintélyuralom ellen küzdenek. Szóval herkulesi teendők várnak az új koalícióra, ennek megfelelően kell megítélni az első lépéseit.

 

Die Welt

 

Az Európai Uniónak csak jót fog tenni az új lengyel kormány ellenállása – fejti ki elemzésében a szemleíró, Thomas Schmid. A PiS beleplántálta híveibe, hogy minden jó, ami lengyel és katolikus. Majd mindent kitalált, egészen gyerekes dolgokat is, hogy ne kelljen átadnia a hatalmat.

Ám senki se higgye, hogy az új vezetéssel Brüsszelnek könnyebb dolga lesz, bár az ország nyugat felé veszi az irányt. Ezzel együtt sok minden marad a régiben. Tusknak ugyanis meg kell barátkoznia azzal, hogy együtt kell élnie ezzel a bezárkózó felfogással. Illetve lazítania kell rajta.

Ezzel együtt a Jog és Igazságosság bukásával az EU hatalmas lehetőséghez jut. A szervezet és Németország profi abban, miként kell leköszörülni a sorjákat. Lengyelország több kérdésben a különvéleményét fogja hangoztatni, de jól van ez így.

 

Washington Post

 

A vezércikk hangsúlyozza: be kell bizonyítani, hogy Putyin tévedett, amikor az Egyesült Államok ellen fogadott. A háború veszedelmes fordulóponthoz érkezett, vizsgázik mind az USA, mind Ukrajna, mind Európa politikája. Mind a három küszködik a háborús fáradtsággal, a belső elégedetlenséggel és a bizonytalan fronthelyzettel.

De nem szabad engedni az agressziónak. Moszkva azt hiszi, hogy a Nyugat összeomlik a folyamatos nyomás alatt. Kijev számára most jön a feketeleves: meg kell találnia, miként élheti túl a nehézségek, ehhez pedig nyílt vitára van szükség. Nehéz pillanat ez a demokráciák számára is, de úrrá lehet lenni rajta.

Fenn kell tartani a háborús erőfeszítéseket, habár a Nyugat és az ukránok részéről is becsúszott több téves számítás. Ám Amerikának folytatnia kell a katonai szállításokat. Hogy a Szenátusban elakadt az új segélycsomag, az kétségtelenül arra ösztökéli Putyint, hogy tényleg azt higgye: a demokrácia nem teljesít. A Fehér Háznak szigorítania kell a szankciókon.

Zelenszkijen, Bidenen és a Kongresszuson múlik, hogy megmutassák a Kreml urának: igenis működik a demokrácia. Ukrajna pont ezért harcol.

 

Guardian

 

A szerkesztőségi állásfoglalás kiemeli: nem ártana realistább megközelítés az ukrán fronton kialakult patthelyzet kapcsán. Zelenszkijt egyre többen bírálják, de a támogatás nem érzelmeken múlik. Azon felül nem szabad túlbecsülni a mormogás jelentőségét. Ukrajnában nem sokan szeretnének új választást, illetve tűzszünetet. Utóbbira jelenleg Oroszország sem kapható.

A szankciók már nem hatnak. Putyin valószínűleg Trump visszatérésén dolgozik. Élvezi a háborús csömör jeleit. Rengeteg embert tud mozgósítani, bár meg lehet az ára, ha nem képes újabb győzelmeket felmutatni, illetve még több lesz a halott.  

Az elnök jelenleg Washingtonban igyekszik meggyőzni a törvényhozás kulcsfiguráit a segítség szükségességéről. De Kijev próbál hatni a legfőbb szövetségesekre az EU-ban is, hiszen Orbán jelezte: vétózni fog.

A dolog úgy áll, hogy a tavalyi lelkesedést nem lehet időtlen időkig fenntartani. Mindig is szükség volt arra, hogy reálisabban mérjék fel a háború költségeit, és hogy mennyi ideig tart. Ez nem azt jelenti, hogy magára kell hagyni Ukrajnát. Annak kell elhatároznia, hogy tárgyal-e és mikor. Jelenleg segíteni kell neki. Mert változatlanul igaz, amit Zelenszki tavaly mondott a washingtoni Kongresszusnak: az amerikaiak nem jótékonyságból adják a pénzt, az befektetés a globális biztonság és a demokrácia érdekében.

 

FT

 

Gideon Rachman délibábnak minősíti a kétállami megoldást, majd gyorsan hozzáteszi, hogy jelen helyzetben annál nincs jobb. Az újság külpolitikai fő elemzője kifejti, hogy van, amiben egyetért Izrael és a Hamász: egyik sem kér a palesztin államból, és nem kívánja beszüntetni a harcokat Gázában.

A Biden-kormányzat – kínjában – a Palesztin Hatóságra bízná a terület igazgatását, pedig az korrupt és gyenge, ez kiderült Ciszjordániában. De egyszerűen nincs más, aki be tudná tölteni ezt a szerepet. De aligha van megoldás hosszútávra szóló politikai megoldás nélkül, az pedig csakis az lehet, hogy meg kell adni az állami létet a palesztinoknak. Miközben annak feltételei rosszabbak, mint korábban.

Netanjahu alighanem abban bízik, amiben korábbi nagy barátja, Putyin, hogy ti. ha Trump lesz újra az elnök, akkor új esélyek nyílnak az ő számára is. Ám van itt egy kis bökkenő: a politikus szilárdan támogatja Izraelt, de erősíteni kívánja a viszonyt Szaúd-Arábiával is. Márpedig Rijadnak feltett szándéka, hogy az ország korszerűsítése érdekében fejlessze a kapcsolatokat a zsidó állammal.

Csakhogy az nem teheti meg úgy, hogy közben úgy tűnjön: elárulja a palesztinok ügyét. Ezért követelni fogja, hogy Netanjahu az eddiginél határozottabban kötelezze el magát a palesztin állam mellett. De ha valaki tud annál jobb megoldást, akkor haladéktalanul jelentkezzen.

2023. december 12.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

A gyűlölet el van vetve

Amikor az oroszbarát, baloldali populista Fico az ősszel összeállt egy kicsiny, szélsőjobbos párttal, a döbbenet épp >

Tovább

A tét

Ami gyanús, az nem gyanús. – Ami nem gyanús, az a gyanús – mondta Pelikán József >

Tovább

Orbánék nem szavazzák meg a Srebrenica-határozatot

A srebrenicai Emlékközpont igazgatója igen zavarónak minősítette, hogy Magyarország ellenzi a készülő ENSZ-határozatot, amely a 29 >

Tovább

Orosz érdekek szolgálása Csádban - Orbán Gáspárral

Nem kizárt, hogy Magyarország hírszerzési csomópont csádi kiépítésén dolgozik, feltehetően azért, hogy az orosz érdekeket szolgálja. >

Tovább

Newsweek: Orbán Viktor nem Amerika barátja

Hszi a múlt héten éppen azért kereste fel Budapestet, mivel meg akarja változtatni a jelenlegi világrendet. >

Tovább

„Magyar Péter – messiás, patkányfogó vagy a remény hordozója?”

A Fidesz-sajtó magán kívül van: már szó sincs migránsokról, Sorosról, Orbán békeapostoli voltáról, minden célkereszt Magyarra >

Tovább

Túléli-e a cionizmus a háborút?

Youval  Noah Harari úgy gondolja, hogy a gázai háború megkérdőjelezi az egész cionista ideológiát, pedig az Izrael >

Tovább

Orbán hanyatlása

A miniszterelnökre az elmúlt évtized leggyengébb választási eredménye vár. Ennek következménye lesz európai szinten is, ahol >

Tovább

Putyin fél a vereségtől

Erre utal, hogy menesztette a védelmi miniszterét. Azaz az elnök pozíciója korántsem annyira erős, ahogyan azt >

Tovább

Magyar Péter személyében egy újonc száll szembe Orbán Viktorral

A magyar miniszterelnöknek idáig sok oka nem volt az aggodalomra a belpolitikában, de ez most változik. >

Tovább

Vágyakozás Trump után

A legtöbb országban hideglelést kapnak a politikusok, ha arra gondolnak, hogy visszatérhet Trump, ezzel szemben Orbán >

Tovább

Hszi rideg és számító

A Times vezércikke arra figyelmezteti a magyar és a szerb vezetést, hogy ne ugorjanak be a >

Tovább