2024. április 26. péntek
Ma Ervin, Klétusz névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Úszómaffia

„Lássuk, mit lép az Iron Lady. Reméljük, ki tudja cselezni a maffiózókat, és nem okoz csalódást.” Bartus László (Amerikai Népszava):

Szeretnénk, ha Gyárfás Tamás tudná, hogy a stílus, amelyet képvisel, nemcsak nem európai, hanem maffiastílus. A Magyar Úszó Szövetség nem úgy viselkedik, mint egy szakági szövetség, hanem úgy, mint egy alvilági szervezett bűnözői csoport. Zsarolás, kényszerítés csak maffiában van, ahol a renitens tagot – még kivégzése előtt, amíg szükség van rá, vagy amíg a közvélemény védi – a maffiavezér vagy a szektavezér uralma alá hajtják, ellenállását megtörik, lelki és fizikai szabadságát felszámolják.

A legújabb húzás szerint Hosszú Katinka csak abban az esetben kapja meg a versenyengedélyt a szövetségtől, hogy Austinban úszhasson, ha felhívja előbb Kiss László szövetségi kapitányt. A cél az, hogy az úszónőt tőrbe csalják, gerincét pici apróra törjék, és bejelentsék, hogy “bocsánatot kért Kisstől”. Ha ez nem történik meg, akkor is. A telefonhívást így fogják interpretálni. Ha nem teszi meg, akkor megakadályozzák, hogy versenyezzen, gátolják akár az olimpiai felkészülését is. A szövetség nyilatkozatának lényege, hogy ha megadják az engedélyt, azt jelenti, hogy egy “kiemelkedő versenyző bármit megtehet”. Ezt kell megtanulnia, hogy nem tehet meg bármit, csak amit megengednek neki, ha szót fogad, és engedelmeskedik.

Mindehhez tudni kell, hogy Magyarországon nincsenek megfelelő feltételek a felkészüléshez, erről maga Kiss beszélt néhány hónappal ezelőtt. Hosszú Katinka nem szórakozásból repült Austinba, hanem azért, mert neki ezek a versenyek jelentik a felkészülést, ezekre épül az edzésterve, itt tud felkészülni rendesen. Kiss nem az adminisztráció része, amelynek ki kell adnia az engedélyt, hanem a szakmai stáb vezetője. Semmi köze a kettőnek egymáshoz, hacsak nem az, hogy mint szövetségi kapitánynak elemi érdeke, hogy biztosítsa a versenyző optimális felkészülését, ezért ő maga kérje, hogy az engedélyt adják ki. Ezzel szemben a helyzet az, hogy a felkészüléshez szükséges versenyen való részvételt az úszómaffia a tőle való bocsánatkéréshez köti, amivel alá rendeli magát a maffia akaratának. Ezzel maguk alá kényszerítik a szabad és független sportolót.

Azon túl, hogy ez aljasság, és ilyet utoljára az orosz maffia szolncevói ágának alvezéreinél láttam utoljára, az eljárás annak ékes bizonyítéka, hogy Gyárfás Tamás, valamint ún. szövetsége fölött eljárt az idő. Vége annak, hogy a szakszövetség tulajdonaként bánik a sportolókkal. Ilyen utoljára a szocializmusban volt, leginkább az NDK-ban. A Magyar Úszó Szövetségen kívül még Észak-Korea dicsekedhet ezzel a mentalitással. Gyárfás Tamásnak kezére játszik, hogy jelenleg még vegyes rendszer működik a sportágban, és az egyes nagy úszóversenyekre (leszámítva a nemzeti induláshoz kötött olimpiát és világbajnokságot) nem az nevez be, aki akar, hanem a versenyző részvétele szövetségi engedélyhez kötött. A jó válasz a zsarolásra az lenne, ha Austinban elérnék, hogy ne kelljen ilyen engedély. (…)

Így működik ez az ország. Tízmillió megalázott, megtaposott rabszolga országa, aki szolgálja ezeket a maffiózókat, szerzi nekik a sikereket és a pénzt, mert ők semmi máshoz nem értenek, mint mások kihasználásához és lenyúlásához. Az egyenlő partneri viszonyt nem ismerik, maffiában az nem szokás. Ott hierarchia van, vagy leszámolás. Ezt a lehetőséget adják Hosszú Katinkának, aki csak úszni szeretne, normális viszonyok között. Szabad polgár szeretne maradni, de az egy magyarnak tilos. Nem keresztezheti az orbáni maffiózók érdekeit. Édes Katinkának olyannak kell lennie, mint Édes Annának. Cselédje a világbajnok a szövetségnek, ami az elnök magánszervezete. Láttunk elég maffiafilmet, hogy tudjuk, mi zajlik. Ha Gyárfás békességet akarna, akkor most kellene a legnagyobb gesztust tennie, a versenyengedélyt a leggyorsabban megadnia. Ezzel tenné meg a békülés felé az első lépést. De itt nem erről van szó. Katinka átlépett egy határt, nyíltan szembefordult a maffiával, ellentmondott a maffiavezérnek.

Ennek az országnak a legnyomorúságosabb pillanata az volt, amikor ötven, hetven vagy száz, esetleg ezer magyar edző aláírt egy ostoba és hazug nyilatkozatot Kiss mellett, de valójában Gyárfás parancsára. Mindegyik tudta hogy aki nem ír alá, az röpül. Ha nem most, akkor a percei meg vannak számlálva. Ezek mind állami pénzből, a szövetség kegyeiből élő emberek, függelmi viszonyban a vitás felek egyikétől. Megalázó, hogy egy ilyen mocskos játszmában részt kell venniük, a világ egyik legjobb úszónője ellen kell támadniuk, olyan sikeres edzővel az oldalán, akinek a sikereihez az ő eredményeik nem is mérhetők. Belekényszerítik őket abba, hogy ellene menjenek annak a mentalitásnak, szemléletnek és módszernek, amit a világ úszósportja hamarosan követ. A megélhetés fontosabb mindennél. Ha valaki pedig nem ezért csinálta, hanem képtelen átlátni ezen a helyzeten, az nemcsak aljas, hanem még hülye is.

Szegény Katinka. Nemcsak magára nézve kell választania a szabadság és a maffia, az úszás vagy a szilárd jellem és a polgári szabadság között, hanem egy megalázott ország figyeli, mit lép. Mi lesz ebből? Ha meghunyászkodik, ez a nép még mélyebb depresszióba süllyed, és a maradék reményét is elveszíti. Már olyan sem lesz, aki helyette, a nevében is lázad a terror, az elnyomás, a maffia, a rabszolgaság ellen. Akinek a helyébe képzelheti magát, a saját nyomorúságos sorsát, és legalább képzeletben hős lehet. Ha valaki nem tudná, ma Magyarországon a szabadságért folytatott harc nem a kollaboráns álellenzék és Orbán, hanem Hosszú Katinka és az országot uraló maffia között zajlik, amely most is hatalmas pénzek lenyúlására készül. Ehhez használnának fel zseniket. Ezért foglalkozunk vele ennyit. Az ügy messze túlmutat önmagán. Most lélekben mindenki egy kicsit Katinka, és szeretné, ha helyette is győzne. Szomorú, hogy Gyárfás Tamás, aki annyi jó ügy mellett állt, a másik oldalra keveredett.

A döntés Katinkáé. De én a végsőkig elmennék. Akár az olimpiáról is lemaradnék, mert lehet, hogy azt megnyerem, de mit ér, ha minden mást elveszítek, ami fontosabb. A szabadságot, az elveket, a jellemet, a személyiséget, az integritást és a belső erőt. Lássuk, mit lép az Iron Lady. Reméljük, ki tudja cselezni a maffiózókat, és nem okoz csalódást.

2016. január 12.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Von der Leyen ismétel, vagy?

Az Economist úgy ítéli meg, hogy von der Leyen nagy esélyes ugyan, mégsem lesz könnyű elérnie, >

Tovább

A Fico-kormány átneveli a közmédiát

A populista-nacionalista szlovák kormány neki kezes intézményre akarja lecserélni a közmédiát. Már elfogadta az erre vonatkozó >

Tovább

Nehogy tragikus hős legyen

Míg a kérdésén gondolkodtam, „Hogy bírod lelkileg ezt a sok valóságot a fejedben?”, ő már válaszolt >

Tovább

Politikai válság Horvátországban

Paul Lendvai azt írja a horvát választás után, hogy a zágrábi politikában jelenleg minden elképzelhető. Válság >

Tovább

Veszélyes lehet-e ez az ember Orbán számára?

Nemigen fordul elő, hogy valaki veszélyessé válik Orbán Viktor számára, de most valami megmozdult az országban, >

Tovább

A szélsőjobb át akarja venni Európát és Meloni mutatja hozzá az utat

Ezt írja Rómából a New York Timesban David Broder, aki nemrégiben könyvet jelentetett meg a mai >

Tovább

Orbán illúziói a nagyságról

Orbán hiú reményei összeomlottak. A miniszterelnök azt remélte, hogy egy nacionalista, bevándorlás-ellenes, Putyin-párti ellenforradalmat vezethet Európa >

Tovább

Káoszba fulladt a brüsszeli szélsőjobbos konferencia

A New York Times szerint örül az európai jobboldal, mert brüsszeli tanácskozásukat törölni próbálták. Pedig a >

Tovább

A Guardian arra szólítja fel Iránt, illetve Izraelt, hogy lépjenek vissza a szakadék széléről

Ellentétük ugyanis nyílt háborúval fenyeget. A világ persze nem tudja, mit szabadítanak el a megtorló akciók, >

Tovább

Nagy siker lett volna az iráni légitámadás elhárítása?

Roger Boyes, a Times diplomáciai szerkesztője azt elfogadja, hogy újrakeverték a geopolitikai kártyákat. Immár Teherán közvetlenül >

Tovább

A világ a háború szélén áll

Izraelnek nincs más választása: válaszolnia kell az Iránból indított támadásra – küldi elemzését Izraelből a Daily >

Tovább

A Közel-Kelet egy olyan, nagy háború küszöbén áll, amelyet senki sem akar

Erre mutat rá David Ignatius, a Washington Post biztonságpolitikai szakírója. A Biden-kormányzat felhasznál minden lehetséges diplomáciai >

Tovább