2024. április 27. szombat
Ma Zita, Mariann, Anasztáz névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Schmidt Mária hadat üzent Amerikának – egymillió dollárral

„Schmidtet senki sem veszi komolyan, és már megbocsásson, de egyfajta médiabohóc ő.”  Lázár György (Galamus):

Schmidt Mária cikkét „tabudöntögetőnek” nevezi a Heti Válasz. Elolvasása után azt keresgéltem, hogy mit is szólnak a téziseihez itt Amerikában. Mert az Egyesült Államokban igencsak nagy figyelemmel kísérik a budapesti eseményeket, különösen most a holokauszt hetvenedik évfordulója alkalmából.

Itt senki sem hallott „tabudöntögető” elképzeléseiről, nem jegyzik őt Amerikában. De engedtessék meg néhány megjegyzés egy magyar származású amerikai szemével erről a David Irving szellemét idéző cikkről, hiszen Schmidt hadat üzent Amerikának is.

A Szabadság téri emlékműről azt írja. „A helyszínválasztással sem kívánok foglalkozni, mert amit az Egyesült Államok nagykövetsége művelt Budapest egyik legszebb közterével, az minden határon túlment.” Mit műveltek a fránya amerikaiak? Árulja már el, milyen bűnei vannak az Egyesült Államoknak?

Horthyt is védelmezi. Úgy tűnik, még nem hallott az újvidéki vérengzésekről, és Roosevelt elnök 1944-es sajtókonferenciájának egy szövegkörnyezetből kiragadott mondatával védi a kormányzót. Arról elfeledkezik, hogy az amerikaiak tartóztatták le Horthyt, hosszasan vallatták, háborús bűnösként kezelték, még Nürnbergbe is „meghívást” kapott, és 1945 decemberében éppen Sztálin jótékony közbenjárására engedték el.

Nekitámad a Vörös Hadseregnek is, a felszabadítást megszállásnak nevezi. Szerinte 1944-1945-ben „idegen megszállás” történt, és aki örül ennek, „csak alantas szándékból teheti”. De hát amerikaiak és angolok is harcoltak a Vörös Hadsereggel! Ők is alantas megszállók? Bush és Reagan elnökök is harcolt, és elismeréssel adózott a Vörös Hadseregnek a második világháborúban betöltött szerepe miatt. Elég csak megnézni azt a 2010-es híradófelvételt, amelyen franciák, angolok, amerikaiak, lengyelek stb. együtt menetelnek a Vörös Téren, ünneplik a Győzelem Napját. Szerinte mindnyájan alantas megszállók?

Azt írja, hogy az Egyesült Államok elnöke vélemény mondott a nácik szerepéről a magyar zsidóság elpusztításában. Hol és mikor?

Magyarország határainál „orosz–amerikai nagyhatalmi meccs” folyik. Tényleg? A felszínen az Ukrajna feletti befolyásért folyik a küzdelem, „a mélyben azonban a pillanatnyilag határozatlannak és gyengének mutatkozó amerikai birodalom ellen több oldalról is meginduló új befolyási övezetek határainak kitapogatása a tét”. Miféle „amerikai birodalomról” ír Schmidt asszony? Miféle új befolyási övezetek „kitapogatásáról” fantáziál?

Obama elnök tavaly az ENSZ-ben elmondott beszédében éppen azt fejtegette, hogy az „amerikai birodalom” emlegetése hasznos propagandafogás az Egyesült Államok ellenségeinek arzenáljában.

Schmidt szerint semmi szüksége arra, „hogy amerikai és európai bürokraták” osszák az észt, és „nyilvánvaló, hogy – épp Oroszországnak a térségben betöltött meghatározó ereje miatt – a magyar politika akkor szolgálja legjobban nemzeti érdekeinket, ha óvatosan és megfontoltan jár el”.

Ez a beszéd! Nyílt putyinista duma. Ha Schmidt asszonynak nem tetszik Amerika, nem tetszenek a nyugati értékek, akkor miért nem szólítja fel a magyar kormányt, hogy lépjen ki a NATO-ból? Senki sem akadályozza Orbánékat abban, hogy csatlakozzanak a Putyin vezette Eurázsiai Unióhoz, hiszen Schmidt asszony szerint ott van a „meghatározó erő”.

Miközben magyarul Amerikát és a Nyugatot ócsárolja, Washingtonban egészen másképp beszél. Még egy csekket is lobogtat!

Nemrég ugyanis Schmidt asszony Washingtonban járt, és ott nem beszélt „amerikai birodalomról”, „nagyhatalmi meccsről” vagy Oroszország „meghatározó erejéről”, de az az amerikai „bürokratákat” sem figyelmeztette, hogy ne merjenek beszólni Orbánnak. Behúzta fülét-farkát, és egy egymillió dolláros csekket lobogtatott (220 millió Ft). Azért esedezett, hogy a „birodalom” legyen szíves elfogadni ezt a pénzt, mert Budapesten úgy gondolják, hogy az antikommunizmus múzeumát éppen Washingtonban kell felépíteni. Az Orbán-kormány a magyar adófizetők pénzével kívánja támogatni az amerikai építőipart! Schmidt asszony boldogan dorombolt, amikor a „birodalom” kegyesen elfogadta a csekket.

Schmidtet senki sem veszi komolyan, és már megbocsásson, de egyfajta médiabohóc ő, „shock jock”. Kísértetiesen hasonlít amerikai kollégájára, Ann Coulterre, az amerikai jobboldali média szórakoztató iparának szőke sztárjára.

Vannak az amerikai jobboldalnak is hiteles teoretikusai, például a néhai William F. Buckley, akinek volt elegendő intellektuális puskapora vitára alkalmas tézisek megfogalmazására. De Schmidtnél talán éppen az intellektus hiányzik. Tudták ezt amerikai vendéglátói is a Heritage Foundationnél, de azért a pénzt elfogadták.

2014. július 15.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Von der Leyen ismétel, vagy?

Az Economist úgy ítéli meg, hogy von der Leyen nagy esélyes ugyan, mégsem lesz könnyű elérnie, >

Tovább

A Fico-kormány átneveli a közmédiát

A populista-nacionalista szlovák kormány neki kezes intézményre akarja lecserélni a közmédiát. Már elfogadta az erre vonatkozó >

Tovább

Nehogy tragikus hős legyen

Míg a kérdésén gondolkodtam, „Hogy bírod lelkileg ezt a sok valóságot a fejedben?”, ő már válaszolt >

Tovább

Politikai válság Horvátországban

Paul Lendvai azt írja a horvát választás után, hogy a zágrábi politikában jelenleg minden elképzelhető. Válság >

Tovább

Veszélyes lehet-e ez az ember Orbán számára?

Nemigen fordul elő, hogy valaki veszélyessé válik Orbán Viktor számára, de most valami megmozdult az országban, >

Tovább

A szélsőjobb át akarja venni Európát és Meloni mutatja hozzá az utat

Ezt írja Rómából a New York Timesban David Broder, aki nemrégiben könyvet jelentetett meg a mai >

Tovább

Orbán illúziói a nagyságról

Orbán hiú reményei összeomlottak. A miniszterelnök azt remélte, hogy egy nacionalista, bevándorlás-ellenes, Putyin-párti ellenforradalmat vezethet Európa >

Tovább

Káoszba fulladt a brüsszeli szélsőjobbos konferencia

A New York Times szerint örül az európai jobboldal, mert brüsszeli tanácskozásukat törölni próbálták. Pedig a >

Tovább

A Guardian arra szólítja fel Iránt, illetve Izraelt, hogy lépjenek vissza a szakadék széléről

Ellentétük ugyanis nyílt háborúval fenyeget. A világ persze nem tudja, mit szabadítanak el a megtorló akciók, >

Tovább

Nagy siker lett volna az iráni légitámadás elhárítása?

Roger Boyes, a Times diplomáciai szerkesztője azt elfogadja, hogy újrakeverték a geopolitikai kártyákat. Immár Teherán közvetlenül >

Tovább

A világ a háború szélén áll

Izraelnek nincs más választása: válaszolnia kell az Iránból indított támadásra – küldi elemzését Izraelből a Daily >

Tovább

A Közel-Kelet egy olyan, nagy háború küszöbén áll, amelyet senki sem akar

Erre mutat rá David Ignatius, a Washington Post biztonságpolitikai szakírója. A Biden-kormányzat felhasznál minden lehetséges diplomáciai >

Tovább