2026. augusztus 7. péntek
Ma Ibolya névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Az egymás iránti minimális bizalom

Az egymás iránti minimális bizalom

Nyilvánvalóan, mi demokraták nagyon sok részletkérdésben nem értünk egyet egymással, van, aki szigorúbb, van aki megengedőbb ezekben a kérdésekben.  Én pl. azt hiszem saját magammal elég szigorú vagyok, de senkitől nem várom el, hogy ezt tekintse normának. Azt az erkölcsi piedesztálról történő ítélkezést azonban, ami - nyilván egyre frusztráltabb helyzetünk miatt is - rendre előfordul, rendkívül visszatetszőnek és kontraproduktívnak tartom. Meggyőződésem, hogy hatalmas erővel rombolja a demokraták közötti bizalmat és együttműködést. Nem az hajtja a szélsőjobboldali hatalom malmára a vizet, hogy hasonló interjúk készülnek és azokról higgadt vélemények születnek, hiszen a propagandamédiának nem kell gyúanyagot szolgáltatni ahhoz, hogy a legaljasabb hazugságot leírják bárkiről. Nem kell ahhoz hülyeséget mondani, hogy bárkiből hülyét csináljanak. Az hajtja a jelenlegi zsarnoki hatalom malmára a vizet, ha a minimális bizalmat és méltányosságot sem szavazzuk meg egymásnak. Vásárhelyi Mária:

Szerintem mindenki nyugodjon le szépen és vegye elő a józan eszét! Már, akinek van ilyenje. Nem, nem igaz, hogy Kőszeg Ferenc pártolja a pedofiliát és az sem igaz, hogy Gulyás Marci NER-bérenc! Normálisan gondolkodó ember nem hiheti el Kőszegről, hogy nem ítéli el a pedofiliát, ráadásul ő maga is többször elismétli az interjúban és korábban is elmondta, hogy az egyik legundorítóbb bűncselekménynek tartja a kiskorúakkal szembeni szexuális erőszakot.  És nincs okunk rá, hogy ne higgyünk neki! Mert, ha másra nem, hát arra biztosan garancia az életútja, hogy nem hazudik és gyűlöli az erőszakot.  És mivel azt is tudjuk, hogy tisztességes ember és nem elmebeteg, így biztosak lehetünk abban is, hogy nem veszi védelmébe az általa is mélyen elítélt, világszerte üldözött bűncselekményt, a pedofiliát. Amiről beszél annak semmi köze a pedofiliához. Azt mondja ill. azon lamentál, hogy célravezető-e a nyilvánosság előtt, a hatóságokra bízva intézni pl. egy olyan esetet, amikor egy tanár szexuális viszonyba keveredik egy 16 éves tanítványával. Vagy amikor egy homoszexuális tanár a fiú tanítványaihoz közeledik. Én nem értek egyet azzal, amit ő mond erről, de ettől még nem gondolom, hogy a pedofiliát próbálja bagatellizálni. És nem kell ahhoz az államszocialista rendszerhez visszamennünk, hogy lássuk, mi történik azokban az esetekben, amikor egy szexuálisan molesztált nő a nyilvánossághoz vagy a hatóságokhoz fordult védelemért. Én nem nagyon ismerek olyan esetet, hogy végülis  ne az áldozat húzta volna a rövidebbet.  Emlékezzünk pl. a saját állítása szerint rendőrök által megerőszakolt Jeanette esetére. Nos, a hatóságok egyetlen célja az ügy eltussolása és a lány megalázása, lejáratása volt. Soha nem tudjuk meg, mi történt valójában, de hogy az ő életében ez soha nem gyógyuló traumát okozott, abban szinte biztosak lehetünk. De felidézhetem az ázsiai fiatal prostituált esetét is, akit Budapesten gyilkoltak meg egy éjszaka, és akiről azt állította az anyja, hogy magas rangú politikusok voltak a kliensei. Az ügyet eltussolták, az igazság soha nem derült ki.

Ez csak két eset a sok közül, ami a közelmúltban megtörtént. Kőszeg fenntartásai a hatósági eljárásokkal szemben tehát egyáltalán nem alaptalanok és nem azért, mert amikor ő fiatal volt, akkor önkényuralmi rendszerben éltünk, hanem azért sem, mert ma is abban élünk. És amit mond, azt az áldozat szemszögéből próbálja megfogalmazni - elég sután.  

És bár sok szempontból helytelenítem Gulyás Marci magatartását az interjú közben, de ettől nem gondolom, hogy NER-bérenc, fideszes, kápó stb. lenne. Nem értek egyet azzal, hogy bárkivel hatórás interjút készítsenek és utána abból vágjanak össze 2 órát. Mert nemcsak egy 84 éves ember számára túlságosan megterhelő hat órán keresztül vallani az életéről kamerák előtt, hanem bárkinek.  Nem értek egyet azzal sem, hogy ha már életút interjú, akkor egy ennyire gazdag életútból egyetlen - egyébként számomra is vitatható írás - ekkora hangsúlyt kapjon. Ez számomra nyilvánvaló szenzációhajhászás és kíméletlen dolognak tartom, hogy egy láthatóan nagyon fáradt embert így belezavarjanak egy zsákutcába. Nem tetszett! De ettől függetlenül elismerem Gulyás Marci érdemeit, pl. azt, hogy ő volt az egyetlen, aki a semmiből képes volt felépíteni egy alternatív nyilvánosságot, amely nagyon fontos szerepet játszik az életünkben.

Ugyanazt látom, ami néhány hete Péterfy Borival történt, amikor elment koncertezni Tusnádfürdőre. Én pl. azt gondolom, hogy én nem mennék el oda beszélgetni, de nem ítélem el Péterfy Borit azért, mert elment. Akkor ítélném el, ha nem ugyanazokat a dalokat adta volna ott elő, amelyeket máshol szokott. Ha a politika igényeihez igazította volna mondanivalóját. De nem ez történt. Csinálta a dolgát és nyilván jól csinálta, mert tetszett a közönségnek. A közösségi médiában pedig azonnal beindult az ítélkezés, a szidalmazása.

Hasonló történt szegény Szakcsival is, amikor eljátszotta a Piros volt a paradicsom c. műdalt egy fideszes rendezvényen. Nekem sem tetszett, de nem átkoztam ki emiatt, különösen mivel nagyon nagy művésznek tartom és biztos voltam benne, hogy a lényeghez semmi köze a piros paradicsomnak.

Nyilvánvalóan, mi demokraták nagyon sok részletkérdésben nem értünk egyet egymással, van, aki szigorúbb, van aki megengedőbb ezekben a kérdésekben.  Én pl. azt hiszem saját magammal elég szigorú vagyok, de senkitől nem várom el, hogy ezt tekintse normának.

Azt az erkölcsi piedesztálról történő ítélkezést azonban, ami - nyilván egyre frusztráltabb helyzetünk miatt is - rendre előfordul, rendkívül visszatetszőnek és kontraproduktívnak tartom. Meggyőződésem, hogy hatalmas erővel rombolja a demokraták közötti bizalmat és együttműködést.

Nem az hajtja a szélsőjobboldali hatalom malmára a vizet, hogy hasonló interjúk készülnek és azokról higgadt vélemények születnek, hiszen a propagandamédiának nem kell gyúanyagot szolgáltatni ahhoz, hogy a legaljasabb hazugságot leírják bárkiről. Nem kell ahhoz hülyeséget mondani, hogy bárkiből hülyét csináljanak. Az hajtja a jelenlegi zsarnoki hatalom malmára a vizet, ha a minimális bizalmat és méltányosságot sem szavazzuk meg egymásnak.

 

2023. augusztus 17.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Vučić „Olujája”

A szerbiai nép nem tudja leváltani a horvátországi hatalmat, amely az Oluját ünnepli, és nem tudja >

Tovább

„Aco, a szerb” nehéz helyzetben

A hatalom uralmának tizenötödik éve kockázatos időszakba lépett. Slobodan Milošević például politikailag nem élte túl ezt >

Tovább

Az amerikai hadsereg putyinizálása

Röviden: saját magunkat győztük le.nIgaz, ezt a háborút soha nem lehetett volna megnyerni, és talán hálásak >

Tovább

Don Corleone Trump

Valamennyi vállalkozás Trump kielégíthetetlen kapzsisága és rossz vezetése miatt bukott el. Trump most ugyanezt teszi az >

Tovább

Hide the Pain Harold és a Rubik-kocka feltalálója is a közösségi média kedvencei a magyar köztársasági elnöki posztra

A válaszok között valóságshow-szereplők, testépítők és Palvin Barbara, a Victoria’s Secret magyar modellje is szerepelt. Egy >

Tovább

Kiállni a vonalra

A szerb választói társadalom nem egyszerűen két „népszavazási” táborra szakadt, amelyek egymással szemben menetelnek. A biztos >

Tovább

Népszavazás – lenni vagy nem lenni

Nem tudom elhinni, hogy nincs egyetértés abban, hogy feltétel nélküli támogatást kell adni a diákok listájának >

Tovább

Búcsú a népfronttól

Nagyon szeretném, ha Magyar Péter csapata véghez vinné a rendszerváltást. Ami azt jelentené, hogy megvalósítja a >

Tovább

Segítségre van szükségünk

Amikor a diákok azt mondják, hogy nem érdekli őket a kívülről érkező „segítség”, hogy semmit sem >

Tovább

Trump Vučićban megtalálta az új Orbánt

Vučić szemében Európa gyengesége inkább előny, mert így egyszerre támaszkodhat Kínára – amellyel a jiashingi látogatás >

Tovább

Hang a sírból

És térjünk vissza még egyszer a metaforákhoz: mindez azt mutatja, hogy Vučić tudatában van annak, hogy >

Tovább

Viszketek, Aco

Abban a pillanatban a sátor kiürül, és csak azok maradnak, akik kiérdemelték a helyüket a terített >

Tovább