Ma Jusztin, Jusztina, Auréliusz névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
„A magyar történelmet nem fogjuk megtagadni”
Nekem kimondottan tetszik a válasz, kurucos-huszáros, csak lehetne egy picikét bővebb. Ugyanis a Lendvay utca 28. szám alatti Fidesz-székház, az említett „történelmi épület” legelőször egy zsidó nagypolgári családé volt, a Groedel családé. Ebből következően jó lenne a Fidesz elnökségi üléseiről készített fotókon legközelebb mondjuk menórát vagy hanukát is látnunk, továbbá egy szédertálat, esetleg egy zsidó naptárt (luah), hiszen – mint azt tőlük tudjuk – „a magyar történelmet nem fogjuk megtagadni.” Gábor György:
Olvasom, hogy a horvát miniszterelnöknek nem tetszett, hogy a Lendvay utcai Fidesz-székházban tartott elnökségi ülésről Orbán – adventi sorozatának részeként – egy olyan fotót posztolt a Facebookra, amelyen a magyar miniszterelnök egy Nagy-Magyarország térkép alatt vezette a megbeszélést, „16. elnökségi ülés Advent idején” címmel. A fotó láttán a horvát miniszterelnök azt mondta, hogy nem ez az első alkalom, hogy ezt a térképet mutatják a fideszesek, ám Horvátország határai ott vannak, ahol vannak. A Fidesz gyorsan reagált, s az alábbi választ hozta nyilvánosságra: „A Fidesz az elnökségi üléseit a Lendvay utcai székházában tartja, amely egy történelmi épület. Ebben az eredeti térkép látható. A magyar történelmet nem fogjuk megtagadni.”
Nekem kimondottan tetszik a válasz, kurucos-huszáros, csak lehetne egy picikét bővebb.
Ugyanis a Lendvay utca 28. szám alatti Fidesz-székház, az említett „történelmi épület” legelőször egy zsidó nagypolgári családé volt, a Groedel családé. Ebből következően jó lenne a Fidesz elnökségi üléseiről készített fotókon legközelebb mondjuk menórát vagy hanukát is látnunk, továbbá egy szédertálat, esetleg egy zsidó naptárt (luah), hiszen – mint azt tőlük tudjuk – „a magyar történelmet nem fogjuk megtagadni.”
1919-ben egy kis átmeneti időre a Budapestet megszálló román csapatok tábornokai laktak az épületben. Kevés a valószínűsége annak, hogy a román tábornokok helyezték volna el a „történelmi épület” falán a Nagy-Magyarország térképet, ráadásul kissé beelőzve Trianont.
Aztán a későbbiekben, a Kádár-érában itt székelt az Állami Egyházügyi Hivatal, a kommunista rezsim legfőbb vallás- és egyházüldöző szerve. Az ugyebár kizárható, hogy az ÁEH ideje alatt, 1989-ig a „történelmi épületben” ott lógott volna a falon a Nagy-Magyarország térkép, úgyhogy ezt elfelejthetjük, viszont miután a megszűnt Állami Egyházügyi Hivatal épületét a rendszerváltáskor rögtön a Fidesz kapta meg, a térkép senki másnak, kizárólag a Fidesz díszítő kedvének köszönhető. (Tanúsíthatom, hogy 1994-ben még nem volt ott az emlegetett térkép.) Szóval a „történelmi épületnek” semmi köze sincs a Nagy-Magyarország térképhez, ez megint ócska és mindenkit hülyének néző ótvaros hazugság. Viszont – mint a Fidesz tudtunkra adta – „a magyar történelmet nem fogjuk megtagadni”, ezért a Fideszhez roppant illő volna ebben a vonatkozásban is megőrizni a múltat, s a terem falára kirakni néhány dokumentumot, amely az Állami Egyházügyi Hivatal és a fideszes jelen folytonosságára emlékeztetne. Például bekeretezve lóghatna a falon az MSZMP Központi Bizottsága Politikai Bizottságának 1958. június 10-i, az állam és az egyházak közötti viszonyra vonatkozó határozata, amelyben szó van például a Katolikus Papok Békebizottságáról, „amelyet a párt és a kormány segítségével” hoztak létre, hogy az egyház lojálisabb magatartást tanúsítson az állammal szemben. Vagy ott lehetne a falon A Politikai Bizottság 1960. III. 1-én keletkezett, az állam és a katolikus egyház közötti viszony alakulásának főbb problémáiról szóló határozat, amelyben szó esik a politikailag lojális papság békemozgalmáról. És legfőképp ott volna a helye Az Állami Egyházügyi Hivatal elnöke 1/1981. (IX.29.) ÁEH számú határozatának is, amely a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség törvényesen elismert vallásfelekezetté nyilvánításáról határozott.
Ugyanarról az egyházról, amelynek egyházi státuszát a leggaládabb és a legaljasabb módon épp azok szüntették meg, akik most jó kedvvel, bőséggel tanácskoznak a történelmi épületben, s akikről tudjuk, hogy „nem tagadják meg a magyar történelmet.”
Egy részét egészen biztosan nem tagadják meg.
Sőt!
Következő cikk: Helyben járó egyeztető testület
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A nem-győzelem
Ne feledjük, hogy a Hormuzi-szoros Trump iráni bombázásainak megkezdése előtt is nyitva volt. A legjobb esetben >
Vajdasági gazdákért: azonnali kárfelmérést és kártérítést!
A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) feszólítja a Szerb Köztársaság Kormányát, Vajdaság Autonóm Tartomány Kormányát, valamint >
Lehetséges forgatókönyvek Vučić 2028-ig tartó hatalmon maradására
„Az elnök lemond egy nagyszabású, előre megrendezett Vid-napi nagygyűlésen. A parlament elnöke ideiglenes köztársasági elnökké válik. >
Büdös tahóság
Orbán ezzel szabaddá tette a pályát. Mostantól ugyanilyen eleganciával lehet beszélni az ő családjáról? Lányáról, vejéről, >
Jeffrey Epstein kísértete a Fehér Házban
A Situation Roomban valaki felhozott egy meg nem erősített vádat Trumppal kapcsolatban. A történet szerint Epstein >
Amikor a tudomány sért
A „fetisizmus” körüli bulvárhisztéria valójában a tudomány és a társadalomról szóló tudás elleni támadás is. Mikor >
A futball elüzletiesedéséről
A sportág, amely történelmileg – nemcsak Angliában, a játék bölcsőjében, hanem minden országban, amelyet a 20. >
Orbán bukása és Európa felemelkedése
Veresége nem a szélsőjobboldali politika végét jelenti Európában, hanem annak az illúziónak a végét, hogy a >
„Nukleáris opció”: elismeri-e az EU a választási eredményeket, ha az SNS-rendszer ugyanúgy folytatja, mint eddig
Az Európai Unió viszonya a szerbiai választásokhoz attól függ majd, hogy végrehajtják-e a választási feltételek javítására >
Mindenkit el fog taposni, és a szeme sem rezzen
Minden süllyed. Vučić több bombát dobál, mint valaha. Nem is rejtőzködik. Magának követeli az ég minden >
Hogyan hozott szégyent Vučić Szerbiára
Nyilvánvaló, hogy a szerb államfőnek már régóta nem elegendő támaszt nyújtanak a hivatalos intézmények, ezért minden >
Gyorsvasút, NIS, Wizz Air, Utiber stb.: Miért „recseg-ropog” hirtelen minden a magyarokkal?
Amióta Orbán Viktor elvesztette a magyarországi választásokat, úgy tűnik, hogy Szerbia üzleti kapcsolatai a korábbi közeli >

