Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Egyperces emberkék
„Legalább megtudtuk azt, hogy az MTVA-nak mi a fontosabb: a magyar siker vagy a kormánypropaganda. Így már teljesen sötét a kép.” Pető Péter (Népszabadság):
Ha az aljasság olimpiai sportág lenne, már három aranyéremnél tartanánk. Az ugyanis teljességgel kizárt, hogy abban a versenyszámban bárki legyőzné az MTVA-t.
Az állami média azzal a produkcióval nevezhetne a vetélkedőre, amelyben az olimpiai közvetítések közé illesztett egyperces híradóit használja közönséges uszításra. Ezzel jelezve: a világ legnagyobb sporteseményét a maga részéről éppen úgy csak eszköznek tekinti propagandatevékenységében, ahogyan Zuschlag Jánost és az ismeretlen kebabárust, akinek gyroshúsvágó kés van a kezében.
A szerkesztők kihasználják, hogy a nemzet büszkeségeinek versenyeiért, aki teheti, odakapcsol az állami sportcsatornákra, hogy aztán a győzelem mámorában azt kelljen hallgatnia, terror, migráns, terror, migráns. Elképesztő erőfeszítést igényelhet a hírkaszting, mert konkrétan nincs annyi bevándorlásról és terrorról szóló információ naponta, amennyit belesűrítenek az egyperces horrornovelláikba. Ezek legalább műfaji abszurdként fennmaradnak, és örökre mesélnek az MTVA romlottságáról.
Másról viszont nem tudnak, mert az már korántsem publicisztikai túlzás, hogy nincsen annyi borzongató hír, amennyire feltétlenül szükségük van: tényleg ők maguk állítják elő a vonatkozó mondásokat, hogy aztán ezeket idézhessék napestig. Ez úgy zajlik, hogy bemegy például Bakondi György, a miniszterelnök úgynevezett belbiztonsági tanácsadója valamelyik M1-es műsorba, ahol elmormol valamit arról, hogy nincs biztonság, ha a határ környékén nem sikerül ellenőrizni az érkezőket, majd monológját hírként tálalják. Így rakják össze a kínálatot, amelyet aztán gyorsan követ a magyar kormány hirdetése arról, miként üzenünk Brüsszelnek, továbbá terror, migránsok, terror és október 2-án induljon mindenki népszavazni.
Mindezt előadják az olimpia idején: a legnagyobb sportvetélkedő, amely majd mindent elhagyott már eszmeiségéből, eladott már mindent, amit tudott, de a látszatot nem engedi. Az ötkarikás mozgalom lehet ugyan romlott, de arról őrzi tudását, hogy azt kell mutatnia: hisz a különbözőségekben, az emberek közötti egyenlőség eszméjében, a társadalmi igazságosságban, a békében. Mert ezek azok az eszmék, amelyek miatt különleges globális eseménnyé, ünneppé válhatott. Ennek szellemében vonult fel a megnyitón például a menekültválogatott, amely a házigazdák után tán a legnagyobb tapsot kapta. Nem csoda, elvégre tagjai elgondolhatatlan erőfeszítések árán jutottak el Rióba, hogy demonstrálják: az emberségesség legyőzhetetlen. Elsősorban erről szól az olimpia, emberek hőstetteiről, csodálatos sztorikról, amelyek mind összetartozást, kitartást és állhatatosságot üzennek. Ezért hoznak örömet komplett nemzeteknek, ezért szólítanak a képernyők elé milliárdokat szerte a világon.
Persze vannak kivételek, akik másban hisznek. Ilyen például az MTVA. A csatorna, ugye, egy percben foglalja össze a nap legfontosabb eseményeit. Ebben Szász Emese győzelme után Szász Emese győzelmének híre a migránsokat nem tudta legyőzni. Ebből legalább megtudtuk azt, hogy az MTVA-nak mi a fontosabb: a magyar siker vagy a kormánypropaganda.
Így már teljesen sötét a kép.
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Merz lehet minden idők legfontosabb német kancellárja
Ivan Krasztev úgy gondolja, hogy nincs Európában olyan politikus, aki igazodási pont lehetne a vadonatúj német >
Netanhaju abban gondolkodik, hogy vagy elfoglalja Gázát, vagy lakhatatlanná teszi
Bármelyik is következik be, ő csak nyer vele. Mindkét terven az látszik, hogy a szélsőséges politika >
Ha kudarcot vall a Merz-Macron-duó, az azt jelenti, hogy Európa zátonyra fut
Ezt jelentett Párizsból az új kancellár villámlátogatás után a Handelsblattnak Gregor Waschinski. Esélynek gondolja a földrész szempontjából >
Musk fájdalmas búcsúja
A Financial Times szemleírója, Edward Luce úgy ítéli meg, hogy fájdalmas búcsú előtt áll Elon Musk, >
Orbánék harmadik nekifutása Magyar Péter mentelmi jogának megvonására
Magyar Péter azt gondolja: Orbán azért cseszegeti európai képviselőként a mentelmi joga megvonásával, mert így akarja >
Még sugároz a Szabad Európa Rádió
Annak ellenére, hogy a liberális adó évtizedek óta szálka az autokraták szemében és Trump most jócskán >
Fordult a kocka, nagy bajban van Oroszország
Ezt állítja Ambrose Evans-Pritchard, a The Daily Telegraph jobboldali újság világgazdasági szerkesztője. A Washingtonnal tető alá >
Ha megoldást akar Gázában, az USA-nak be kell áldoznia Netanjahut
Ezt nyilatkozta a Neue Zürcher Zeitungnak Gilles Kepel Közel-Kelet-szakértő, a párizsi Politikatudományi Intézet vezető kutatója. Emlékeztet >
Nagyot ment a baloldal Ausztráliában
Hát akkor ennyit a Tegyük Újra Naggyá Mozgalomról – állapítja meg a Wall Street Journal konzervatív >
Kik akadályozzák, hogy újra demokrácia legyen?
Most viszont Magyar Péternek köszönhetően esélyt kaptunk egy második rendszerváltásra, sok minden újrakezdésére, újragondolására – szinte >
Bárki is nyer Romániában, belekerül a 22-es csapdájába
Marc Champion arra számít, hogy holnap a szélsőjobbos Simion fut be elsőként a megismételt romániai elnökválasztáson, >
Ébresztő volt a csaknem 24 órás spanyol és portugál áramszünet
Így véli a Financial Times szerkesztősége, amely szerint a kormányoknak a zöld átmenet mellett gondoskodniuk kell >