Ma Ferenc névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Megint egy vaskos hímsoviniszta szöveg
És egy ingyen manikűrért szerinted mire képesek a nők, Harrach Tibor? Balavány György (hvg.hu):
Iszonyat, tényleg, amit a KDNP művel. Most aztán feltették a pontot a jéghegy csúcsára, illetve kimaxolták a Csimborasszót. A Harrach István vagy melyik ilyet mondott a minap, hogy:
„Lényegében mindent meg lehet ígérni az ingyen sörtől a nőknek alanyi jogon járó havi egy dauerig.”
Mélyen megértem, hogy a demokratikus ellenzék rávetette magát erre a mondatra. Aki ilyet mond – büszkén, hányavetien, láthatólag föl sem fogva, hogy mit beszél –, az bármilyen gazemberségre képes. Egy ilyen mondatban benne tükröződik a beszélő lelke. Mert miről is van itt szó? Arról, hogy a politikus attól nyerő, ha ígérget összevissza? Ez is disznóság, de nem csupán erről. Hanem arról, hogy milyennek látja a nőtársadalmat az illető. Hülyének látja, és hülyének láttatja. Olyannak tartja a nőket, akik szavaznak BÁRKIRE, ha kapnak mondjuk alanyi jogon „havi egy dauert”.
Nem csodálom, hogy minden demokratikus érzületű honfitársunk „hmmm...” „pffff...” „ehhh?!”, és hasonló trendi indulatszavak kíséretében osztotta e mondatot a Facebookon!
És egy ingyenmanikűrért szerinted mire képesek a nők, Harrach Tibor?
Ez a szépségkarbantartásért gondolkodás nélkül bármire kész, ostoba tyúknak való beállítás, ez egy olyan feudális, sovén, lekicsinylő nőellenes toposz, mint az, hogy a konyhában tüsténkedni az asszonyok dolga. Ez a dauerozás méltán váltotta ki jogvédő szervezetek tiltakozását, akik már szervezik is az élőláncot a Parlament körül, hogy amikor majd a Harrach János vagy melyik kilép, arcába tolják a tábláikat! „Nem! Kérünk! Dauert!”
Ja, várjál. Most szóltak, hogy ez nem a bunkó KDNP-s volt, hanem a... mi, a Gyurcsány? A Népszabadságnak nyilatkozta? És nincs is tiltakozás? Ja, hogy csak úgy kiszaladt a száján, mint amikor az öregecskedő feleségek lecserélésről beszélt...? Jól van, akkor sztornó.
A lényeg, hogy legyen egy erős vezető, aki összefogja a demokratikus ellenzéket, és ezek helyett a gyöpös, soviniszta tahók helyett igazi alternatívát tud felmutatni!
Következő cikk: Lemondott Victor Ponta román kormányfő
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Egy horogkereszt-szörnyeteg Von der Leyen fejjel
Mivel az USA már nem számít ellenségnek, most az EU került a moszkvai propaganda célkeresztjébe. Megjelent >
Választási pamflet
Csakhogy nekünk nem olyan Európa kell, amelyben egy sírgyalázóval bármiben is egyet lehet érteni. A mi >
Elváltak haragos útjaik
A rezsim félreérthetetlenül, pont úgy viszonyul Magyar Péterhez, ahogy üldöző az üldözötthöz, miközben Gyurcsány Ferenc, aki >
Orbán ügynökei kémkedtek Ukrajnában?
Az ukrán vádakból az rajzolódik ki, hogy a magyar katonai hírszerzés a többi közt fel akarta >
A politikai újonc Magyar Péter véget vet Orbán bűvhatásának
Tavaly február óta rakétasebességgel tör előre a Tisza elnöke – állapítja meg a svájci közmédiában, az >
Merz lehet minden idők legfontosabb német kancellárja
Ivan Krasztev úgy gondolja, hogy nincs Európában olyan politikus, aki igazodási pont lehetne a vadonatúj német >
Netanhaju abban gondolkodik, hogy vagy elfoglalja Gázát, vagy lakhatatlanná teszi
Bármelyik is következik be, ő csak nyer vele. Mindkét terven az látszik, hogy a szélsőséges politika >
Ha kudarcot vall a Merz-Macron-duó, az azt jelenti, hogy Európa zátonyra fut
Ezt jelentett Párizsból az új kancellár villámlátogatás után a Handelsblattnak Gregor Waschinski. Esélynek gondolja a földrész szempontjából >
Musk fájdalmas búcsúja
A Financial Times szemleírója, Edward Luce úgy ítéli meg, hogy fájdalmas búcsú előtt áll Elon Musk, >
Orbánék harmadik nekifutása Magyar Péter mentelmi jogának megvonására
Magyar Péter azt gondolja: Orbán azért cseszegeti európai képviselőként a mentelmi joga megvonásával, mert így akarja >
Még sugároz a Szabad Európa Rádió
Annak ellenére, hogy a liberális adó évtizedek óta szálka az autokraták szemében és Trump most jócskán >
Fordult a kocka, nagy bajban van Oroszország
Ezt állítja Ambrose Evans-Pritchard, a The Daily Telegraph jobboldali újság világgazdasági szerkesztője. A Washingtonnal tető alá >