Ma Dénes, Valér, Valter névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Összekuszálódtak a frontvonalak menekültügyben
„Az egyre inkább mélyülő menekültválság története mind több váratlan fordulatot hoz.“ Czene Gábor (Népszabadság):
Összekuszálódtak a frontvonalak menekültügyben: Konrád György egy olasz lapnak adott interjúban nagyobb megértést kért Orbán Viktor miniszterelnöknek, aki viszont lázadóknak nevezte a migránsokat. Közben Demján Sándor nagyvállalkozó is üzenetértékű gesztust tett: egymillió eurót ajánlott fel a menekült gyermekek megsegítésére.
Az egyre inkább mélyülő menekültválság története mind több váratlan fordulatot hoz. Arra például alighanem kevesen tettek volna komoly tétet, hogy Konrád György, a liberális értelmiség emblematikus alakja és Robert Fico szocialista (más meghatározás szerint nacionalista) szlovák miniszterelnök ugyanabban az ügyben kel Orbán Viktor kormányfő védelmére, aki viszont immár lázadásról beszél ott, ahol mások a menekültek kitörési kísérleteiről.
A szlovák politikus is elutasítja az uniós kvótát, és a magyar kormányhoz hasonlóan ő is csak keresztényeket lát szívesen országában. Egy muzulmán integrációját Fico el sem tudja képzelni, szerinte ehhez nincs meg a családi és társadalmi háttér.
A nemzetközi hírű magyar íróval a La Repubblica című olasz baloldali napilap közölt interjút. Konrád György bírálta ugyan a veszélyes, tekintélyelvű politikát folytató Orbánt, de hozzátette: ez nem azt jelenti, hogy csak ostobaságokat mond, és alkalomadtán nem tehet helyes kijelentéseket is.
Elvégre „a schengeni határt jobban kell védeni ezzel a cunamival szemben”. Vitára ösztönző okfejtéssel Konrád György arról is beszélt, hogy Németországgal ellentétben a magyaroknak nincs szükségük képzett szíriai orvosokra és mérnökökre, ha ugyanis a magyar gazdaság erőre kap, a határon túli magyarok tudására is számíthat. Orbán fala Konrád szerint kudarcot vallott ugyan, ám nem könnyű számára alternatívát találni. Amúgy pedig – jegyezte meg az író – a világ számos más helyén is falat emeltek az illegális bevándorlás ellen.
Nem meglepetésként, csupán a tényszerűség kedvéért említjük: Demján Sándor is üzenetértékű gesztust tett. Ő az első magyar nagytőkés, aki komoly támogatást nyújt a menekülteknek. A Demján Alapítvány bejelentette, hogy a Demján-csoport egymillió eurót – mintegy háromszáztizenötmillió forintot – ajánl fel a menekült gyermekek életkörülményeinek javítására.
A támogatást elsősorban élelmiszerre, ruházatra, országon belüli utazásra, egészségügyi ellátásra, információs anyagok előállítására, valamint a helyzet megoldásán dolgozó hivatalos személyek és civilek munkájának segítésére használják fel. Demján Sándor felhívással fordult minden magyar és külföldön élő, a „szolidaritás eszmeiségét magáénak valló” magánszemélyhez, vállalkozóhoz és intézményhez, hogy csatlakozzon ahhoz a pénzügyi alaphoz, amelyet erre a célra hozott létre a Demján Alapítvány a Gránit Bank elkülönített számláján.
Mindeközben a válság nem enyhül: továbbra is özönlenek a menekültek Magyarországra. Ám ahogy itt, úgy Európa más országaiban sem találják a megoldást.
Következő cikk: A politikus is valamikor ember volt
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Trumpnak Putyinba beletörik a foga
Trump azt hirdette, hogy egy nap alatt véget vet az ukrajnai háborúnak, ám az látszik, hogy >
Trump gazdasági felfordulást okoz eszement vámjaival
Az Economist vezércikke arra számít, hogy gazdasági felfordulást okoznak a Trump által elrendelt eszement vámok, de >
Tolnai Ottó
Nem, Tolnai Ottó nem kozmopolita lokálpatrióta, ez nem kozmopolitizmus és nem lokálpatriotizmus – bármennyire kedves volna >
Egyesített erővel a nemzetközi jog ellen
Netanjahunak rengeteg dolga lenne otthon, mégis – és a Nemzetközi Büntető Bíróság (ICC) körözése ellenére – >
Orbán Viktor vörös szőnyeget terít Netanjahu lábai elé
Ugyanakkor Maya Sion, a jeruzsálemi Héber Egyetem professzora súlyos hibának tartja a látogatást. Mert azzal mindenekelőtt >
Szerbia katonai unióról álmodik Magyarországgal
A megfigyelők a két ország együttműködését aggodalommal szemlélik. Vučić és Orbán jó kapcsolatokat ápol Moszkvával. A >
Egy szokatlan barátság
A Budapestről, illetve Tel Avivból keltezett összeállítás szokatlan barátságnak nevezi Orbán és Netanjahu viszonyát, bár mint >
Vance grönlandi vendégszereplése erkölcsi szempontból téves, stratégiailag pedig katasztrofális
Timothy Snyder a Guardianben azt gondolja, hogy Vance kurta grönlandi vendégszereplése nem csupán erkölcsi szempontból volt >
Lázadnak a szerb és török fiatalok, a Nyugat sunyi módon hallgat
Paul Lendvai szerint ugyan a tömegek más és más okból fordultak szembe Ergogannal, illetve Vučić-tyal, de >
Netanjahu Budapesten
Szinte az egész világsajtó beszámol arról, hogy a Nemzetközi Büntető Bíróság letartóztatási parancsa ellenére a héten >
Az már fasizmus, ami most van Amerikában
Így értékeli a Die Zeitban a Yale Egyetem filozófusa, Jason Stanley, aki éppen ezért két professzor >
A hazafiság elve és gyakorlata
Aztán jött Magyar Péter. Ő ugyan senkit nem csábít el más pártoktól, sőt épp az ellenkezőjét >