Ma Tamás, Péter névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Orbán Viktor tönkreteszi a gazdaságot
A jobboldali-nemzeti kormány egyre nagyobb problémákat okoz – az államosítás plafonba ütközik az EU legkorruptabb országában – jelenti Bécsből Michaela Seiser, aki Közép-Európa gazdasági helyzetével foglalkozik. Az ország mind inkább a kívülálló szerepkörébe helyezkedik az Unióban. Orbán legutóbbi brüsszeli vendégjátéka megerősítette, hogy konfrontációban utazik. Évek óta ezt csinálja. Figyelmen kívül hagyja a jogállamiság normáit, illetve a közösség más alapelveit. Legutóbbi példa rá a kiskereskedelmi hálózatokra kivetett különadó. Emiatt a Bizottság a múlt héten szerződésszegési eljárást indított. Hogy a dirigista módszerekkel jobban megy-e a gazdaságnak, az kétséges. A hatalom főként a pénzügyek, az energia és a sajtó fölött gyakorol ellenőrzést, miközben az ország immár másodszor az utolsó helyet foglalja el a Transparency International korrupciós rangsorában. És az állapotok egyre csak romlanak. Pedig túlkapások lényegesen visszavetik a növekedést. Richter Sándor a Bécsi Gazdasági Összehasonlító Intézettől arra hívja fel a figyelmet, hogy a magyar politika az utóbbi 14 évben igen erős befolyást gyakorolt a gazdaságra. Most pedig a választás közeledtével, a Tisza Párt felbukkanása folytán fennáll a veszély, hogy megint megindul az osztogatás. Ezért az elemző az infláció megugrásától, a forint meggyengülésétől és nagyobb államháztartási hiánytól tart. Ha így lesz, az tovább rontja a jólét kilátásait. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:
Frankfurter Rundschau
Orbán Viktor Trump megválasztása mellett veri a tamtamot. Lázas izgalommal várja november 5. eredményét, mindkét kezével a volt elnöknek szorít. De mivel jelenleg egyben ő az EU soros elnöke és így viszonylag széles jogkört élvez, így valószínűleg nem nagyon izgatja, milyen mértékben szigetelődött el az állam- és kormányfők között.
Alighanem csiklandozza az egóját, mennyire kiemelten kezeli Trump és milyen elismerően nyilatkozik róla. Mindenesetre jelentős példaképet lát az Unió legvitatottabb politikusában. Utóbbi viszont a jelek szerint meg van győződve arról, hogy a másik beváltja szavát, pl. az ukrajnai háború befejezéséről tett hangzatos kijelentései ügyében.
Hegedűs Dániel, a Német Marshall-alapítvány regionális igazgatója ugyanakkor azt mondja, hogy a magyar kormány oroszbarát álláspontja az utóbbi két évben többet ártott az EU-n belül és jobban elszigetelte Magyarországot, mint az előző 12 év autokratizálódási folyamata.
Azon kívül általános a vélemény, hogy az Orbán-kabinet trollkodásra használja a soros elnökséget. Ám bizonyos körökben mégis hat. Sajnálatos módon azt látni, hogy a politikai spektrum szélén, főként a jobboldali-radikális pártok körében meglehetősen erős hálózatot alakított ki a Fidesz.
The Atlantic
Mostanra már közismert, milyen mértékben vonzódik Trump elnyomó, vérszomjas diktátorokhoz, így lehet, hogy fel sem tűnik. Egyúttal annyira fura, hogy oda se figyelmek rá, vagy egyszerűen el sem hiszik – fejti ki a szemleíró, David Graham.
Egyre több bizonyíték támasztja alá, hogy túl gyengekezű Putyinnal szemben, az orosz elnök mindent megkap tőle, amit csak akar. De ha az amerikai politikus tényleg olyan mértékben képes befolyásolni Moszkvát, ahogyan állítja, akkor miért nem gyakorolt rá már eddig is nyomást, hogy legyen vége a háborúnak?
De Trump rendre kifecsegi, hogy mennyire oda van az autokratákért. Igen fura volt, amikor a Harris-szel lezajlott tévévitában Orbánt idézte annak bizonyságaként, milyen nagyra becsülik a világ vezetői. Pedig a magyar kormányfő nem örvend nagy tiszteletnek a nemzetközi színtéren. Igazából pária, de legalábbis idegesíti a legtöbb országot.
Ne legyen senkinek se kétsége afelől: Trump pontosan tudja, kicsoda is Orbán. Hogy rá hivatkozik, az nem meggyőző, viszont rávilágít, mennyire könnyű hízelkedéssel levenni a lábáról a korábbi elnököt.
De a megítélésénél azt kell figyelembe venni, hogy négy éve megpróbálta megváltoztatni a választás eredményét, a kimenetelt még most is tagadja. Simán belenyugodott, hogy egyesek erővel akarták hatalmon tartani. Semmiféle megbánást nem tanúsított a törvényhozás ostroma miatt.
Közölte, hogy egy napra önkényúr kíván lenne, és bár viccnek állította be, még azt is megpendítette, hogy felfüggeszti az alkotmányt. Ha visszatér a hatalomba, a jogi csapata már elérte, hogy a Legfelsőbb Bíróság mentességet adjon neki bármiért, amit elnöki tisztségében tesz. Csodálja a diktátorok hatalmát, hogy nem tudnak veszíteni, mert ő is ilyen szeretne lenni.
Washington Post
A vezércikk ajánlatosnak tartja, hogy a választók fogadják meg Harris tanácsát és hallgassák végig Trump valamelyik kampánygyűlését, ha tudni akarják, mit is képvisel a politikus. Azt ugyanis nem lehet figyelmen kívül hagyni. Viszont ha valaki nem tudott ott lenni egy ilyen eseményen, akkor ízelítőként néhány idézet:
„Az illegális migránsok besétálnak a konyhádba, átvágják a torkodat”. Később ugyanezeket az embereket állatoknak minősítette, akiknek megengedték, hogy megtámadják és megerőszakolják az országot. Gyilkosok, ez benne van a génjeikben.
Csökkentené az államadósságot, noha adókedvezményeket, illetve új állami kiadásokat ígér. Harris-ről azt mondta, hogy az radikális, balos marxista, ami persze kismiska ahhoz képest, hogy kijelentette: eredendő szellemi fogyatékossággal született.
Különösen alávaló volt, amikor arról hazudott, hogy a katasztrófavédelmi hatóság a mentési és újjáépítési munkálatok során diszkriminálja a főként republikánusok által lakott vidéket a közelmúlt két hurrikánja után. Ez azért baj, mert az emberek ezek után nem kérnek segítséget az állami szervektől.
Amikor elnök volt, káoszt keltett, de bebizonyította, hogy gyakran komolyan gondolja, amit mond. A szavazópolgároknak meg kell nézniük azt is, milyen pályát futott be a demokrata jelölt, és hogy miket mond. De nagyon is fontolóra kell venniük mindazt, amit az ellenfele szokott hangoztatni.
Neue Zürcher Zeitung
Európa egyoldalúan, épp ezért tévesen viszonyul a migrációhoz, mert az elengedhetetlen gazdasági szerkezetátalakítást nem lehet megcsinálni bevándorlók nélkül. Erre figyelmeztet Bécsből a közép-európai tudósító, Daniel Imwinkelried. Sajnálatosnak nevezi, hogy a földrész veszélyt lát a tömegek érkezésében, mivel állítólag nagyon sok bűnöző is jön, és ők nem akarnak beilleszkedni, ami megint csak egy előítélet.
Miközben esetenként olyan szakemberekről van szó, amilyeneket a földrészen is csak nehezen lehet találni. Túl kevés a szabad munkaerő, mivel nem kevesen nyilvánvalóan úgy ítélték meg, hogy az állam biztonságosabb munkaadó, mint a magánszektor. Így közalkalmazotti állásban helyezkednek el, a cégeknél pedig a lyukakat külföldiek töltik be.
Bloomberg
Lengyelország arra készül, hogy átmenetileg megszigorítsa a menedékjog alkalmazását, mert így akarja visszaszorítani az illegális migrációt. A lépés csupán néhány héttel követi, hogy a németek az összes határon visszaállították az ellenőrzést, de az előzmények közé tartozik az is, hogy pár éve Varsó az orosz és a belarusz elnököt gyanúsította meg a migránsválság kirobbantásával a keleti határon.
Tusk most azt közölte, hogy az EU valószínűleg berzenkedni fog, de nem érdekli, mert nem fogadnak és alkalmaznak olyan elvet, amely bizonyosan ellentétes az ország biztonságával. Ez már a sokadik eset, hogy valamely tagország szembefordul a közösen elhatározott, új menedékpolitikával. A múlt hónapban Magyarország és Hollandia jelentette be, hogy mentességet kíván elérni az egyezség hatálya alól.
A lengyelek határkerítést hoztak létre keleten és jelentős erősítéseket vezényeltek a határtérségbe, aminek eredményeként lényegesen visszaesett az illegális határátlépők száma.
Következő cikk: "Ez meg fogja ölni ezeket az autógyártókat."
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Roncspártderbi
Hagyjuk a mindig előhúzható demokrácia maszlagot az elvi meggyőződésről, a színes politikai palettáról. Egy mind zsarnokibb, >
Orbán a volt lengyel miniszterhelyettes menedékjogával provokálja Tuskot
A Bizottság szóvivője úgy foglalt állást, hogy bármely uniós állam csak egészen rendkívüli esetekben nyújthat menedéket >
Orbán gyakorlatilag felvásárolta Kárpátalján a magyarokat
A kárpátaljai magyarok a Fidesz-politika játékszerévé váltak, Ukrajna korlátozza a kisebbségek nyelvhasználati jogát, Orbán viszont eszközként >
Közeleg az EU számára az igazság pillanata Ukrajnában
A tárgyalások eredménye „mini München” lehet, és az csak felhívás volna Moszkvának az újabb támadásra. Erre >
A merénylet megváltoztathatja a háború menetét?
Hogy az ukrán titkosszolgálat merész akcióval eltakarította az útból az orosz vegyi fegyverfőnököt, az megváltoztathatja a >
A kancellár beszéde pontosan mutatja, miért bukott meg
A német kancellár ugyan elvesztette a bizalmi szavazást, ahogy várta, ám az ez alkalomból mondott beszéde >
A világ nem tudta megmenteni Szíriát, most hagynia kell megválasztania a jövőjét
Simon Tisdal véli így a Guardianben. A külpolitikai szakíró sajnálattal állapítja meg, hogy a beavatkozás Izrael >
Raszputyin Romániában
Mint ahogy az erdélyi magyar politika, vagy legalábbis számos itteni magyar értelmiségi is most ébredhetett rá, >
Amikor a diktatúrák összeomlanak
Hans Rauscher úgy látja Asszad csúfos vége után, hogy a diktatúrák nem tartanak örökké, egy csapásra >
Maradjon inkább Orbán Viktor?
Találgatás helyett inkább kérdezek: csak nem Magyar Péternek van igaza, és a régi ellenzék összejátszik a >
Oroszország gyengébb, mint ahogy gondolnánk
Fareed Zakaria úgy véli így a Washington Postban, hiszen Asszad Putyin értékes vazallusa volt, az orosz >
Fennáll a veszély, hogy Közép-Európa gazdasága megsínyli Trump politikáját
Erre figyelmeztet a Standard & Poor’s jelentése, amely a térség keleti felének szuverén adósság besorolásával foglalkozik. >