2024. szeptember 19. csütörtök
Ma Vilhelmina, Januáriusz, Dorián névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Nemzetközi sajtószemle

Putyint vagy megbuktatják, vagy meghal

Putyint vagy megbuktatják, vagy meghal

Timothy Snyder a Der Standardban teljesen természetesnek tartja, hogy Putyin az Orbán látogatás után lövette a kijevi gyerekkórházat, mert célja nem egyszerűen Ukrajna felszámolása, hanem a Nyugat megalázása. A Yale Egyetem Kelet-Európára szakosodott történésze szerint az oroszok ezért hajtogatják, hogy tárgyalni akarnak, miközben világos, hogy hazudnak. Ez a magyarázata annak, hogy közvetlenül az Orbán-út után hajtották végre az utóbbi idők legrettenetesebb támadását. Ha Trump győz és összehoz valamilyen békeegyezményt, neki is alighanem ugyanez lenne a sorsa, Moszkva neki is jól az orrára koppintana. Az orosz elnök ugyanis igyekezne azonnal megtörni és megalázni.

Nem tud másmilyen lenni, az oroszoknál így működik a politika. A háború csak akkor fejeződik be, ha a Kreml ura megérti, hogy vereséget szenvedett. Az egész háború egyébként teljesen irracionális, mert csak azt eredményezte, hogy Kína az erő pozíciójába jutott Oroszországgal szemben. Putyin azonban rendületlenül hisz abban, hogy neki küldetése van, be akar vonulni a történelembe. Ennek megértése közelebb visz a háború végéhez. Hogy Magyarország és Ausztria megértést tanúsít Moszkva iránt, annak okát a professzor abban látja, hogy a két ország – egy egykori birodalom utódjaként – egy másik nagyhatalom központjaként tekint Moszkvára és nem úgy, mint amely megszégyenítette őket. Ugyanakkor igen hatásos az orosz propaganda, amely folyamatosan sikerekről számol be, noha teljesen elbukott az offenzíva Harkivnál. A fejekben nyomulnak az orosz stratégák, mert azt sugallják, ők szabják meg a szabályokat. De hogy a rezsim egy ponton összeomlik, az elkerülhetetlen, ám nem lehet kívülről befolyásolni. Putyint vagy megbuktatják, vagy meghal. A rendszere ab ovo instabil. Snyder arra tippel, hogy ha meginog a hatalmi szerkezet, akkor ugyanazok a csapatok fogják megtámasztani, amelyek jelenleg ukrán földön harcolnak. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

Die Presse

 

A francia elnök úgy nyilatkozott, hogy Orbán dolga, kivel találkozik, de hogy elment Moszkvába és Kínába, az semmiképpen sem kötelezi a többieket, mert előzőleg semmilyen formában nem tájékoztatta őket az útról. És nem is kapott rá felhatalmazást.

A német kancellár fontosnak nevezte, hogy mindenki tisztában legyen vele: a magyar kormányfő nem az EU soros elnökeként járt el a küldetés során. A berlini kormányhivatal szóvivője pedig azt mondta, hogy Orbán oda megy, ahová tetszik neki. Ez ma már nem lényeges. Ám az nem járja, hogy úgy lép fel, mintha bárkit képviselne. Erről tovább kell tárgyalni. Csalódottságát fejezte ki Baerbock, a német diplomácia vezetője is.

 A finn elnök kifejtette, hogy Orbán csakis a saját nevében folytathat bármiféle megbeszélést.

 

Die Welt

 

A német Külügyminisztérium szóvivője úgy foglalt állást, hogy még két hét sem telt el a soros magyar elnökségből, ám az máris nagy károkat okozott az Uniónak. Ám jelezte, hogy nem kívánják elvenni a tisztséget a magyaroktól, bár elvileg volna rá lehetőség. Szóvá tette továbbá, hogy az utazásról készült filmösszefoglalókon ott van a magyar elnökség logója (az időközben lekerült – a szerk. megj.)

 

Reuters

 

Orbán Viktor igen elszigeteltnek látszott az Ukrajnáról folytatott NATO-ülés megnyitóján: egyedül üldögélt, míg a többi állam- és kormányfő alkalmi csoportokban beszélgetett. Két európai diplomata magyarázatként elmondta, hogy a szövetségesek felháborította, amit a magyar politikus a csúcs előtt és alatt művelt, de azt legalább nem akadályozta meg, hogy határozatot hozzanak Kijev megsegítésére.

Viszont Kína ügyében is külön álláspontot képviselt, noha arról az a szervezet véleménye, hogy mindenki másnál jobban támogatja Moszkva háborús erőfeszítéseit és biztonsági fenyegetést jelent.

 

Washington Post

 

Kínának vannak barátai az NATO-ban, mint pl. Szijjártó Péter, aki azt taglalta a washingtoni csúcson, hogy a szervezetet nem lehet Peking-ellenes éllel átszervezni. Orbán Viktor pedig a vitatott moszkvai és kínai látogatás után érkezett az amerikai fővárosba, aláhúzva ily módon, hogy kormánya szembemegy a nyugati liberális elittel.

Ezt fejti ki a lap egyik legjobb külpolitikai elemzője, Ishaan Tharoor, mert úgy ítéli meg, hogy az ukrajnai háború súlyosbodása, valamint a mind globálisabb biztonsági fenyegetések reflektorfénybe állították az ázsiai nagyhatalmat. Főleg, hogy annak csapatai Belaruszban  hadgyakorlaton vettek részt – a lengyel határ közelében.

Az időzítés azonban gyanús, amit csak tetéz, hogy egy helyi katonai vezető szerint a manővert reakciónak szánták, mivel a Nyugat egyre agresszívabb külpolitikát folytat az országgal szemben és erősíti fegyveres jelenlétét lengyel földön.

A jubileumi NATO-tanácskozásról kiadott közlemény kifejezetten hangsúlyozza, hogy Peking át akarja alakítani a szabályokra épülő nemzetközi rendet. Az ausztrál védelmi miniszter azt mondta, hogy amit a kínaiak a térségben csinálnak, az országa nemzeti érdekeit veszélyezteti. A japán kormányfő pedig arra figyelmeztetett, hogy Kelet-Ázsia könnyen Ukrajna sorsára juthat.

 

Die Welt

 

A NATO-konferencia végére tartogatott még egy provokációt Orbán: idő előtt ott hagyta a tanácskozást, hogy találkozzon Trumppal. Helyettese, Szijjártó kettős erkölccsel és azzal vádolta meg a Nyugatot, hogy az kudarcot vallott a háború kezelésében. Szem- és fültanúk szerint kijelentette: a szövetség kétkulacsos politikát folytat, mert Oroszországgal elutasítja a párbeszédet, Izraelt viszont arra igyekszik rávenni, hogy tárgyaljon a Hamásszal.

Azt is következetlenségnek minősítette, hogy pl. Magyarországra nyomás nehezedik, mármint hogy vessen véget a nukleáris együttműködésnek Moszkvával, miközben az USA és az oroszok között virágzik a kereskedelem, főként az uránnal. Az ülésen, amelyen ott volt Zelenszkij is, többen egyértelműen értésre adták, hogy nem értenek egyet a magyar politikus kijelentéseivel.

 

FAZ

 

Trump és Orbán úgy tekint magára, hogy egyedül ők azok, akik képesek visszaadni a békét Ukrajnának, de azt nem árulják el, hogy mi módon. A magyar vezető ezúttal még egész visszafogott volt. A házigazdát tolta előtérbe, mondván, hogy csakis az tudja megoldani a helyzetet, de nyitva maradt, hogy miként.

Szemtanúk szerint előzőleg a NATO-csúcson Orbán a déli szünetekben a legtöbb időt egyedül töltötte a büfében. De hogy még győzködnie kell a nyugati partnereket, az kiderül abból, amit a finn államfő mondott: Nem gondolom, hogy van értelme autoriter rezsimekkel társalogni, amelyek megsértik a nemzetközi jogot. A magyar vezető megteheti persze a saját nevében.

Scholz ugyanakkor jelezte, hogy a kormányfőre még további fejmosás vár. Ám azt is is megismételte, hogy nem kívánják elvenni a magyar féltől a soros elnökséget.

Közben Orbán Balázs azzal vádolta meg a CBS kamerái előtt az amerikai kormányzatot, hogy az a magyar liberális ellenzéket finanszírozza. Amire a műsorvezető azt válaszolta, hogy de hiszen a két ország szövetséges. És ha Magyarországot megtámadják, az amerikai katonák védik meg.

 

Die Presse

 

A Mar-a-Lagó-i egyeztetésről megjelent fényképen Orbán és Trump azt akarta jelezni a feltartott hüvelykujjal, hogy minden OK. Már most terveket szőnek, miután valószínű, hogy a volt elnök ismét beköltözhet a Fehér Házba. A gond az, hogy amíg Biden nem lép vissza, addig teljes egészében rá összpontosul a figyelem, hiszen folyamatosan elárulja gyenge pontjait.

A demokratáknak nem szabadna törniük az utat a republikánus kihívó számára. Legfőbb ideje volna, hogy észhez térítsék az elnököt. Hogy Obama és Pelosi leül vele, mert a felelősségére kívánják emlékeztetni, az a legjobb hír, miközben Biden az egész világ szeme láttára a korából eredő hátulütőkkel küszködik. Trump, Orbán, Putyin és Hszi legnagyobb örömére.

 

FAZ

 

Jól beolvas kommentárjában Orbán Viktornak Berthold Kohler, a jobboldali lap kiadója. Az indította erre, hogy a magyar kormányfő a napokban kijelentette: az oroszok nem rohanták volna le Ukrajnát, ha még mindig Merkel a kancellár. Ami a másik oldal felől közelítve ezzel azt akarja mondani, hogy Scholz a felelős a viszályért.

Orbán persze a saját ligájában játszik, a Magyarország nevű eurázsiai nagyhatalom főnökeként. Azt azonban hagyjuk ezúttal, hogy Merkellel kutya-macska-barátság volt az övék, a magyar nagy ember most mégis Nobel-békedíjra javasolja korábbi kollégáját.

Sajnos, azt nem árulta el, hogy a volt miniszterelnök asszony miként tudta volna visszatartani a Kremlt ukrán kórházak és lakóépületek bombázásától, vagy lehet, hogy paktumot kötött volna vele Közép-Európa felosztásáról, mint egykor Hitler és Sztálin? Ez esetben Magyarország természetesen az orosz oldalon kötne ki, de hát már úgyis Moszkva és Kína legszorosabb szövetségese a földrészen.

Orbán egyenrangú félként tárgyal a két vezetővel és ez könnyen a fejébe szállhat olyan politikusoknak, akik a ténylegesnél egy súlycsoporttal feljebb szerepelnek. De nem Orbánnak, mert ő szabad fordításban azt közölte: Ha valamit szeret magában, az a szerénység.

Nos, ezzel a fontos jellemvonással a magyar Kissinger (értsd: Szijjártó) a nyugati kollégákat is elkápráztatta. De Putyinhhoz, Hszihez és Trumphoz csak egy olyan alfa hím juthat be, mint Orbán. De még neki sem sikerült tűzszünetet kicsikarnia, vagy legalább azt elérnie, hogy az oroszok ne támadják a kijevi gyerekkórházat. A magyar kormányfőnek magával kellett volna vinnie Merkelt Moszkvába.

 

Neue Kronen Zeitung

 

Paul Lendvai az osztrák lap tévéjének megerősítette: az EU legkorruptabb tagjának tartja Magyarországot. Orbánról úgy beszélt, mint aki korunk leghíresebb, egyben leghírhedtebb magyar politikusa. Balközépről indult és a végén autoriter lett. A célja az, hogy hatalmon maradjon, ám ez együtt jár a módszeres korrupcióval.

Sikerült neki minden mechanizmust kihasználnia, hogy bebiztosítsa uralmát és elnyomjon bármiféle ellenállást. A gonosz is tud zseniális lenni. Az EU-elnökséggel pedig arra törekszik, hogy még jobban megszilárdítsa befolyását.

A nemzetközi porondon az a stratégiája, hogy szövetségeket kössön, megint csak saját pozícióinak erősítésére. Különösen nyugtalanító, hogy támogatja Trumpot. De segít más autokratákat is, hogy gyengítse az Uniót. Megosztja a szervezetet egy klán, egy hatalmi csoport érdekében. Ez nagyon veszedelmes, mert nem csupán Magyarországot, hanem az egész közösséget destabilizálja.

Az orbáni modell példakép az Osztrák Szabadságpárt számára, ám ezek a pártok öngyilkos receptet követnek. Visszatérnének a nacionalista indulatok korába. Ugyanakkor 600 ezer, többnyire fiatalember hagyta el az országot. Háromszor annyi, mint 56-ban. Ez mutatja, mennyire elege van a lakosságnak a korrupcióból és az elmaradottságból, amit az orbáni politika okozott. 

 

Euronews

 

Arról tárgyal az Európai Parlament három pártcsaládja, hogy cordon sanitaire-t húznak a szélsőjobbos frakciók köré. A Néppárt szóvivője szerint ugyanis nem szeretnék, ha az intézményekben képviseletet kapnának „Putyin barátai”. A konzervatívoknak, a szocialistáknak és a liberálisoknak az Orbán-féle ’hazafiakkal’, valamint az AfD által most létrehozott „Szuverén Nemzetek Európájával” van bajuk, a Meloni vezette ECR megítélése ugyanakkor vegyes. A bal és a közép hallani sem akar róla, a kereszténydemokrata von der Leyen viszont hajlandó volna együttműködni velük.

Így az első kettő képviselői valószínűleg semmilyen fontos tisztséget nem viselhetnek a következő öt évben. Orbánék két alelnöki posztra jelentették be igényüket, de az EPP megbízottja már közölte, hogy egyetlen bizottság élére sem állíthatnak embert. A Hazafiak szóvivője, a spanyol Vox szóvivője azzal vágott vissza, hogy a döntés sok millió európai akaratával megy szembe és ezzel egyetértett az ECR is.

Viszont a zöldek azt fejtették ki, hogy a szélsőjobb fordítva ül a lovon, mert ők nem demokraták, ezért enyhén szólva túlzás, amikor ők beszélnek demokráciáról. 

 

BBC

 

Orbán úgy akar világpolitikai tényező lenni, hogy nincs béketerve – jelenti Budapestről Nick Thorpe. Az elmúlt két hetet mégis azzal töltötte a politikus, hogy körbeutazta a fél világot, Kijevet, Moszkvát, Azerbajdzsánt, Washingtont, de még Mar-a-Lagóba is elment. Az egyemberes vállalkozással jól felpaprikázta az EU és Amerika vezetőit.

Ám mivel igen szoros gazdasági kapcsolatok fűzik az orosz elnökhöz, könnyen rá lehet aggatni a vádat, hogy Putyin bábjaként cselekszik. De a fő üzenete a magyar publikumnak szólt. A Fidesznek nem túl jó ez az éve. Elvesztette két jelentős nőpolitikusát, majd megjelent az első komoly kihívó a színen: Magyar Péter. A választáson azután elpártolt a hatalomtól 700 ezer ember, Orbán most először nem látszik legyőzhetetlennek.

Ilyen háttérrel hogyan lehetne megmutatni a magyaroknak, hogy vezérük igenis erős, mint azzal, hogy fel-alá masírozik a világszínpadon – a béketeremtés jelszavával. De azért célba vette a nemzetközi közönséget is, hiszen új frakciója 84, főleg szélsőjobbos képviselőt tud kiállítani Strasbourgban.

Az amerikai külügyi tárca szóvivője úgy kommentálta Orbán moszkvai vizitjét, hogy az lett volna a jó, ha megmagyarázza Putyinnak, hogy tiszteletben kell tartania Ukrajna területi épségét. De a jelek szerint egyáltalán nem erről volt szó.   

 

AP

 

Hogy Orbán elugrott Trumphoz, az feltehetőleg fokozza a nyugati szövetségesek felháborodását, miután hasonlóan titkos látogatást tett Moszkvában és Pekingben is. A politikus ikon lett bizonyos jobboldali populista körök számára, mivel az illiberális demokráciát hirdeti, ami magába foglalja a bevándorlás és az LMBT-jogok korlátozását. Ezen kívül lecsapott a sajtóra és az igazságszolgáltatásra. Az EU-ban azzal vádolják, hogy megsérti a jogállamot, illetve a demokratikus normákat.

Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója félelmét fejezte ki, hogy az Orbán-Trump-eszmecsere árt az ukrán érdekeknek. Merthogy Washington álláspontja az: semmit az ukránokról Kijev nélkül. És nem lehet semmiféle kalandorkodásba belevágni, mert az nem vág egybe az amerikai külpolitikával. Arról viszont nem szeretett volna találgatni, hová akar kilyukadni Orbán.

Daniel Fried, a Közép-Európáért felelős korábbi amerikai helyettes államtitkár ugyanakkor arról beszélt, hogy a magyar politikus részéről nehéz lehet megvédeni Trump előtt a szoros kínai viszonyt, hiszen ő igencsak rossz véleménnyel van Pekingről. Abban azonban a szakértő nem talál semmi kivetnivalót, hogy más országot vezetői keresik kapcsolatot valakivel, aki az USA következő elnöke lehet.

 

Wall Street Journal

 

Orbán, Trump európai embere gázt ad globális nagykövetként. Míg más európai vezetők kerülik, ő keresi a helyét a világszínpadon, amikor meglátogatja Kijevet, Moszkvát, Pekinget, Washington és Mar-a-Lagót. Az EU ellenpólusa úgy jelenik meg, mint a volt amerikai elnök kapcsolata az Atlanti-óceán másik oldalán, azt állítva, hogy békemissziót teljesít.

Egyértelműen arra teszi a tétjét, hogy Trump nyer novemberben – mondja az Atlanti Tanács Központ nevű washingtoni agytröszt igazgatója. Hogy bejelentkezett a republikánus jelöltvárományos floridai birtokán, az hazardírozás, mert szeretne már most utat építeni a leendő kormányzathoz. Ily módon a későbbiekben ennek learathatja gyümölcseit.

Putyin megölelte Orbánt, amikor Moszkvában találkoztak. De úgy hírlik, hogy Kijevben is egész szívélyes volt a fogadtatás, bár a viszony ellenséges a vendég és Zelenszkij között. A meghívás annak szólt, nehogy a magyar fél blokkolja az uniós segélycsomagot, illetve hallani akarták, hogy a miniszterelnök miként igyekszik elősegíteni a békét.

Trump stábjából ugyanakkor azt közölték, hogy nem volt szó Orbánnal semmiféle hivatalos békeerőfeszítésről. A floridai látogatás nyomán mégis elterjedt, hogy a házigazda közvetítőnek használja a kormányfőt, mert azt reméli, hogy ily módon jobban megérti Putyin feltételeit, ha az belemenne a párbeszédbe.

Hillary Clinton ugyanakkor riasztónak minősítette, hogy az egyik nagy amerikai politikai párt vezetője leül egy Orbán-féle autokratával. A konzervatív lap megjegyzi: az ifjabb Bush és Obama távolságot tartott a miniszterelnökkel.     

 

Politico

 

A Habsburg-birodalom visszavág – írja a portál munkatársa, Matthew Karnitschnig, kiemelve, hogy a ’hazafaiak’ frakcióját olyan országok pártjai hozták létre, amelyek egykor a Monarchia részei voltak, ugyanakkor ily módon Orbán hozzájut az annyira vágyott európai fórumhoz.

De már az elnevezés: „Hazafiak Európáért” sem stimmel, mert olyan, mintha azt mondanánk egy törpére, hogy óriás. Az efféle hazafiakra ugyanis sok minden jellemző, csak az nem, hogy a földrészért lennének.

Ugyanakkor nem volt teljesen alaptalan, amikor a magyar politikus Bécsben, a szerveződés megalakulásának bejelentésekor háryjánoskodott. Hiszen beszállt hozzájuk Le Pen, Salvini, de a Habsburg-ivadékok megszerezheti a vezetést, ha át tudnak csábítani más populista pártokat, Szlovéniától Szlovákiáig.

Ezekben az erőkben idáig egy közös volt: a kölcsönös bizalmatlanság. Hogy ez most megváltozott, annak egyetlen oka van csupán: Orbán. Nem kérdés, hogy a tényleges súlyánál egy kategóriával feljebb szerepel. Közép-Európa szélsőjobbos köreiben modellnek számít.

A szövetség hamarosan pusztító erővé válhat a térségben és az egész EU-ban is. Orbán pedig végre megkaphatja a maga páneurópai platformját, ami annyira hiányzik neki, amióta kitessékelték a Néppártból.

 

Die Presse

 

Több oka is van annak, hogy a forint folyamatosan veszít értékéből – közölte a Deka Bank egyik elemzője. Idetartozik, hogy a Fidesz 20 éve nem szerepelt olyan rosszul, mint jó egy hónapja, az EP-választáson. Így most 2026-ban arra használhatja fel a költségvetési politikát, hogy mézet kenjen a madzagra, azaz növelje népszerűségét, illetve más, nem szokványos húzásokhoz folyamodjon. Ez azonban aggodalommal tölti el a piaci megfigyelőket.

De a pénzpolitika már így is olajat öntött a tűzre, bár csitította a nyugtalanságot, hogy újabban csökkent a kamatmérséklés üteme. Ugyanakkor még bőven lehet gond abból, hogy tartós a magyar vezetés viszálya az EU-val. Legutóbb az Európai Bíróság rekord szintű bírságot szabott ki a menedékjog megsértéséért. Orbán azonban jelezte, hogy nem kíván fizetni.

És ez még nem minden, mert Magyarország ellen túlzott deficiteljárás indult. Továbbá napirenden van újabb bankadó bevezetése. Ám a magas kamatszolgálat, illetve a szociális kiadások szintje megköti a hatalom kezét, hogy kellőképpen rugalmas lehessen.

 

 

2024. július 13.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

„Khm… éppen ő?”

Ez  volt az állatvédők első reakciója, amikor meghallották, hogy Várhelyi Olivér lesz a terület új gazdája a >

Tovább

Amnesztia és furkósbot

Gumibotból és az embercsempészeknek adott kegyelemből áll a magyar kormány menedékpolitikája – foglal össze a helyzetet >

Tovább

Magyarország még az unióhoz tartozik?

A magyar soros elnökség december 31-i befejeződése után elő kell venni az uniós szerződések 7. cikkelye >

Tovább

Mindenképpen távol kell tartani Oroszországot és Kínát a Balkántól

James Stavridis szerint a Balkán egyre inkább a nagyhatalmi versengés középpontjába kerül, ám a Nyugat magához >

Tovább

Az újabb Trump elleni merénylet gyanúsítottja egy volt Trump-szavazó

Trump ellen két hónap alatt már a második merényletet kísérlik meg, de nem biztos, hogy ez >

Tovább

Schengen lassú halála

Lassan haldoklik a Schengeni Egyezmény, pedig az akkori luxemburgi külügyminiszter már a 2015-ös migránsválság során felhívta >

Tovább

Idegen lények közöttünk

Türelem. Magyar eddig is a saját feje után ment, a közel negyven százalék pedig őt igazolja. >

Tovább

Az ukránok attól félnek: hónapokon belül eldől a háború

Fareed Zakaria azt tapasztalta Kijevben az idei Jaltai Európai Stratégiai Konferencia vendégeként, hogy az ukránok attól >

Tovább

Barátok: Trump és Orbán Viktor Donald

Orbán Viktor bizonyosan nem a demokrácia élharcosa és a legtöbb amerikai még csak nem is halott >

Tovább

Trump kiengedte a szorításból Harrist

A Wall Street Journal vezércikke úgy összegzi a két elnökjelölt tévéösszecsapásának lényegét, hogy Trump kiengedte a >

Tovább

Vissza a sorompókhoz

Németország bukásra ítéli a schengeni térséget, mert visszatér a határsorompókhoz, azaz a menedékpolitika sok-sok kudarca után >

Tovább

A semmittevés busás jutalma

A Fidesz „nem hagyja az útszélén” a kipróbált pártkatonákat. Delinek valószínűleg nem akaródzott visszatérni szülőfalujába, Péterrévére, >

Tovább