2026. május 9. szombat
Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Nemzetközi sajtószemle

Hat hónap elteltével a gázai háború páriát csinál Izraelből

 Hat hónap elteltével a gázai háború páriát csinál Izraelből

Erre mutat rá a legnagyobb brit, liberális lap a Guardian szemleírója, Jonathan Freedland, aki pedig származása folytán bevallottan elfogult a zsidó állam iránt. Úgy értékeli, hogy Netanjahu döntése halált hozott a palesztinokra, és ártott saját népének. A Hamász csapdát állított és abba a kormányfő simán belegyalogolt. Ám a szélsőségesek egyáltalán nem tekintik magukat vesztesnek. Legtöbb parancsnokuk él, a lakosság 70 %-a őket támogatja. Ugyanakkor Izrael még sosem volt ennyire elszigetelt. Biden ráadásul megfenyegette Netanjahut, hogy az nem kap több fegyvert, ha nem kíméli meg a civilek életét. A külföldi kormányok láthatólag türelmük végére értek. A segélymunkások hétfői lemészárlása után megelégelték a mesterségesen előidézett élelem- és gyógyszerhiányt, a készülő éhínséget.

A terrorcsoport október 7-én 1200 embert ölt meg, ezzel szemben áll hozzávetőleg 33 ezer halott Gázában, de ide kell venni a megcsonkított, illetve elárvult palesztinokat is, továbbá a 134 túszt. A milícia vezérei tavaly ősszel biztosak voltak abban, hogy a rajtaütéssel megfektetik a zsidó államot, ezért már kezdték kidolgozni, miként hoznak létre ott kantonokat.

Az öldöklés pokoli visszavágást eredményezett a gázai nép számára, a lakosság 2 %-a életét vesztette, a többi földönfutóvá vált. A rombolás persze cseppet sem érdekli a Hamász fanatikus parancsnokait, ők bárki életét feláldozzák saját érdekükben. Az viszont már őket is érdekli, hogy életét vesztette kb 10 ezer katonájuk, vagyis a hadra fogható fegyveresek több, mint egyharmada. Továbbá elvesztették, illetve felhasználták szinte az összes rakétájukat.

Ám a szélsőségesek egyáltalán nem tekintik magukat vesztesnek. Legtöbb parancsnokuk él, a lakosság 70 %-a őket támogatja. Ugyanakkor Izrael még sosem volt ennyire elszigetelt. Biden ráadásul megfenyegette Netanjahut, hogy az nem kap több fegyvert, ha nem kíméli meg a civilek életét. A külföldi kormányok láthatólag türelmük végére értek. A segélymunkások hétfői lemészárlása után megelégelték a mesterségesen előidézett élelem- és gyógyszerhiányt, a készülő éhínséget.

Izrael most olyan, mintha leprás lenne a nemzetek között. Vezetői nem ismerték fel, hogy a Hamásszal van bajuk és nem a gázai tömegekkel. Gyűlöletet plántáltak egy új nemzedék szívébe, magányossá tették az országot, amely nem tud meglenni egymaga. Így nincsenek győztesek a háborúban, de a terroristák arcára kiülhet az elégedettség gonosz mosolya: Netanjahu belevezette Izraelt a Hamász kelepcéjébe.

 

The Times

 

A konzervatív lap kommentárja óva inti Netanjahut, nehogy az eljátssza Izrael legfőbb ütőkártyáját, vagyis azt, hogy idáig igaza volt a világ szemében. Ám Gáza miatt gyorsan változik a kép, noha a Hamász október 7-én rettenetes dolgokat művelt. Ám a zsidó államnak nem lett volna szabad azonnal visszavágnia, alaposan meg kellett volna fontolnia, mitévő is legyen.

Az elemző, Matthew Parris súlyos hibának tartja, hogy a kormányfő reflexből reagált, erővel lépett, hogy megfélemlítse az ellenséget. A hadsereget azonban ily módon belerángatta egy olyan káoszba, amelynek nincs jó kimenete, és láthatóan az ország ellenségeinek a kezére játszik, hiszen Izrael elveszti a nemzetközi közvélemény rokonszenvét. Sokak szemében az egész hadműveletnek bosszú íze van, még akkor is, ha tényleg fel kell számolni a terrorszervezetet. A világsajtó részletesen beszámol a gázai rémségekről: megölt gyerekekről, összeomló kórházakról, éhező tömegekről.

Az az izraeli állam hibája, hogy nem törődik vele, mindez miként csapódik le másoknál, főleg a barátainál. Hiszen idáig az oldalán volt a történelmi igazság. Ezért számíthatott a nyugati támogatásra. De ha az erős izraeli demokrácia nem tud megszabadulni Netanjahutól és az ő rothadt koalíciójától, akkor vége az ország jó hírének. A politikusnak bizonyosan mennie kell. De többre van szükség: új vezetésre, amely teljesen szembefordul a háborúval. Mert ha az ország elveszti a nimbuszt, hogy oldalán az igazság, akkor minden más is elveszhet.

2024. április 6.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Amikor a balkáni háborús bűnösök bocsánatot kérnek, kevesen akarják meghallgatni őket

„A szerb Állambiztonsági Szolgálat egykori vezetője, Jovica Stanišić a múlt héten megbánását fejezte ki bűnei miatt >

Tovább

Szodoma százhúsz Ferrarija

Semmi mással nem lehetne ez ellen érvelni, mint hogy ezek valamiért különleges emberek, egészen mások, mint >

Tovább

Mit tett a VMSZ értünk, vajdasági magyarokért?

A felszín alatt, még ha nem is látszik kezdetben, megmozdult valami. A víz lassan fodrozódik, az >

Tovább

Az amerikai hadsereg elveszítette előnyét. Irán után ezt már mindenki tudja.

A jó hír az, hogy a Kongresszus, a kormányzat és a Pentagon most már tisztában van >

Tovább

Göröngyös úton

A nagy teszt azonban a határon túli magyar pártokhoz és az ésszerűtlenül felduzzasztott külhoni intézményrendszerhez való >

Tovább

Orbán-fáradtság

Szamorukov szerint Ukrajna vonatkozásában Magyar Péter jóval békülékenyebb lesz elődjénél, ami nem jelenti azt, hogy Kijiv >

Tovább

A transzatlanti MAGA-fantázia

A magyarországi parlamenti választás ebben a hónapban nem volt egyértelműen Trump melletti vagy elleni népszavazás. Orbán >

Tovább

Orbán és Vučić autokráciájának hasonlóságai és különbségei

Szerbiának sokkal nehezebb dolga lesz. Nemcsak Vučić rendszere miatt, hanem azért is, mert nem nézett szembe >

Tovább

2x40 millió és közte egy kis apróság

Orbán Viktornak 2005-ben, immár nem miniszterelnökként, egy különös mondat hagyta el a száját Friderikusz Sándor A >

Tovább

MAGYAR PÉTER ÉS DEÁK FERENC

Magyar Péter eddigi politikai művét hasonlítgatták már sok mindenhez, de egyvalamihez nem. Ahhoz a korhoz, személyhez, >

Tovább

Az ember, aki ott sem volt - Szijjártó a Telexen

Ez az interjú szánalmas vergődés volt, az elemi önreflexió teljes hiánya. Felmerül a kérdés, hogy miért >

Tovább

Lehet-e, legyen-e jövője a Fidesznek?

Antall József emlékezetes szavai, „Tetszettek volna forradalmat csinálni!”, valóra váltak, Magyar Péter forradalmat csinált és győzelemre >

Tovább