Ma Kelemen, Klementina, Kolumbán névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Európa roskadozik az újabb ukrán menekülthullám terhei alatt
Ismét ezrek indultak útnak, tekintve hogy az orosz támadások folytán fűtés és áram nélkül maradtak – írja Röszkéről keltezett jelentésében a jobboldali brit lap európai szerkesztője. Majd úgy folytatja, hogy Magyarország már érzi a következményeket: Ukrajna felől idáig csaknem egy millióan lépték át a határt, ám a legtöbben csak szusszannak magyar földön, mielőtt továbbmennek nyugatra. Pontos számot nehéz mondani, mert a két ország között nincs vízumkötelezettség. Mindenesetre idáig 28 ezer menedékkérelmet hagytak jóvá – 31 ezerből. Másutt viszont már szakításpontig jutott az ellátórendszer. A lengyelek csaknem másfél millió, a németek jó egymillió embert fogadtak be. És a télen újabb roham várható. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:
Daily Telegraph
A magyar kormány idáig 68 millió plusz 21 millió eurót költött humanitárius célokra, függetlenül attól, hogy igen elutasító a bevándorlás ügyében és feszült a viszonya Kijevvel. A szíveslátás viszont nem vonatkozik azokra, akik dél felől szeretnének belépni az országba. Orbán azt mondja, Szerbia felől „migráns inváziót” tapasztalni.
Minden nap vagy 200 rab javítja az előző éjjel megrongált határkerítést. De erősítik is a szögesdrótot, ezt a munkát 60 elítélt végzi. Orbán Balázs, a kormányfő befolyásos tanácsadója szerint azt kellene csinálni, amit a britek terveznek. Hogy ti. Ruandába deportálják a kiutasított menedékkérőket. Illetve azt reméli, hogy a szerb és osztrák vezetéssel közösen sikerül elérni, hogy a beadványok feldolgozására Európán kívül vagy akár a Földközi-tengeren létesüljenek átmeneti befogadó központok.
Spiegel
Aggódik a sztárközgazdász, Nouriel Roubini, hogy mennyire képesek túlélni a nagy megrázkódtatásokat a demokráciák az autoriter rendszerek ellenében, mert nagyon törékenyek. És egy sor párhuzamos válsággal kell megküzdeniük. Ilyenkor azután mindig jön egy macsó, aki azt bizonygatja, hogy ő majd jól megmenti az országot és mindent a külföldiekre ken.
Pontosan ezt csinálta Putyin Ukrajnában és Erdogan is nekiveselkedhet jövőre, vagyis viszályt robbant ki Görögországgal, mert különben választási vereség vár rá. Ha Trump újraindul és kikap, akkor ezúttal nyíltan a Kongresszus ostromára szólíthat fel. Akár igazi polgárháború is lehet belőle az Egyesült Államokban.
De az elemző úgy véli, hogy igazából már kezdődött a 3. világháború: Ukrajnában és a világhálón mindenképpen. Ezért a demokráciáknak először az ukrán válságra kell megoldást találniuk, utána foglalkozhatnak Kínával és Iránnal. Viszont nem hagyhatják annyiban az inflációt és a gazdasági visszaesést, illetve a stagflációt sem. Az euróövezet már most recesszióban van és az hosszúnak, illetve rútnak ígérkezik.
A Biden-kormányzat azzal számol, hogy Peking inkább előbb, mint utóbb lerohanja Tajvant. Annak azonban súlyos kihatásai lesznek, hiszen a szigeten gyártják a félvezetők felét, valamint a legfejlettebb integrált áramkörök 80 %-át. Az volna csak a globális sokk, ha kiesik ez a mennyiség. Az európaiak ugyan továbbra is szívesen kereskednének a kínaiakkal, ám biztonsági megfontolásokból kénytelenek lesznek ettől elállni. Ennélfogva két párhuzamos rendszer alakul ki, ami érinti az áruforgalmat, a pénzügyeket, a technológiát és az internetet is.
Washington Post
A vezércikk úgy értékeli, hogy teljesen mindegy, mit hajtogat Putyin, az Ukrajnában elkövetett háborús bűnök nagyobbat szólnak. A Valdaji Vitafórumon az elnök kirohant a nyugati liberális demokráciák ellen, és azt állította, hogy az oroszok senkinek a birtokát nem háborítják. Hát, ez elég pofátlan kijelentés olyasvalakitől, aki minden ok nélkül rátámadt a szomszédos Ukrajnára. Annál ugyanis sokkal halálosabbak azok a rakéták, amelyekkel Moszkva az áramszünetek és a fagyos lakások telét igyekszik rázúdítani az ukránokra.
Egy egész nemzet marad világítás nélkül. A cél az, hogy a Kreml megalázza Ukrajnát, ám nemigen fér kétség hozzá, hogy az csak még elszántabb lesz. Putyin megint túlbecsülte a saját erejét. Az újabb bombázásokat ugyanakkor háborús bűnnek kell nyilvánítani, a civilek lemészárlásával és más terrorcselekményekkel együtt. Felelősségre kell vonni az államfőt és hóhérait a válogatás nélküli pusztításért.
A politikus fegyverként használja a szavakat és nem véletlen, hogy a valdaji fórumon megint beszólt Amerikának. A jobboldali populizmusnak igyekszik lendületet adni az időközi választások előtt, és arra bátorítana mindenkit, hogy tegye szóvá az Ukrajnának nyújtott washingtoni segítséget. Egyben próbál értő fülekre találni Európában és másutt olyan vezetőknél, akik vonakodnak támogatni Kijevet.
Putyin tetteire kell összpontosítani, mert azért vágott bele a háborúba, hogy megsemmisítse Ukrajnát demokráciaként és nemzetállamként. Sok tízezer ember halála terheli, akik viszont még élnek, azok fejére rettenetes szenvedéseket akar hozni. Ilyen szintű gonoszsággal semmiféle kompromisszum nem lehetséges.
Következő cikk: Pásztor-világ alakítása
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A gyűlölet mint hiány
Vajon mitől lesz valaki éppen palesztinpárti a Közel-Kelettől ezer kilométerekre? És ők miért veszik készpénznek az >
Mi van, ha bukik?
Várható-e, hogy a választások eredményétől függetlenül kilenc, tizenkettő, akárhány évre kinevezett pártcselédek és -kreatúrák udvarias meghajlással >
Az EU bővítése és Oroszország
Mindebből az EU számára több következtetés adódik. Az orosz befolyás ellensúlyozása érdekében továbbra is törekednie kell >
Vizsgáznak Európában a liberális értékek, mert erősödik az antiszemitizmus
Az Economist szerint ez a legrégebbi csapás a földrészen. Sajnálatos módon visszatér az a fajta türelmetlenség, >
Elon Musk egyszerre jelent lehetőséget és veszélyt – Trump fő rombolójaként
Ezt rögzíti az Economist szerkesztőségi véleménye. Merthogy a milliárdos az amerikai kormányzatot célozta meg és így >
Hogyan készül Orbán a választásra
Magyarországon csak két év múlva lesz a választás, de Orbán Viktor már jó előre gondoskodik arról, >
Lehet, hogy Európának éppen Trumpra van szüksége
Azért, mert magának kell olyan gondokat megoldania, mint az euróövezet gazdasági stagnálása, valamint a földrész biztonsága. >
Biden döntését Putyin meg fogja torolni
Simon Tisdall u Guardianben úgy ítéli meg: igen nagy horderejű Ukrajna számára, hogy Biden az utolsó >
Rövid út vezethet keletre
Arra kell számítani, hogy Trump alatt az ország egoista birodalom lesz, ám ennélfogva szétesik a szabályokra >
Putyin, Hszi és Trump, vagyis a barbárok már Európai kapuján dörömbölnek
Simon Tisdall a Guardianben arra figyelmeztet, hogy Putyin, Hszi és Trump, vagyis a barbárok már Európai >
A tervezett kinevezésekkel Trump egyértelműen elárulja, miként akarja irányítani az országot
Ezt fejti ki a Guardian kommentátora, Jonathan Freedland. A névsort úgy válogatta össze, hogy az is >
Magyarországon mocskos trükkök lengik be a közéletet
Magyar Péter Orbán egyetlen kihívójaként azt állítja, hogy titokban lehallgatták, mert le akarják járatni. De még >