2026. május 1. péntek
Ma Fülöp, Jakab, Zsaklin, Jefte, József névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Biden beszólt Orbánnak (is)

Biden beszólt Orbánnak (is)

Most derült ki, hogy az amerikai elnök pár napja keményen nekiment az Orbán-kormánynak. Joe Biden a jövő hónapban esedékes időközi választások előtt keresztül-kasul bejárja az Államokat és sorban mond beszédet zárt ajtók mögött, a Demokrata Párt támogatói előtt. Az egyik ilyen adománygyűjtő rendezvényen, New Jerseyben, többek közt Bon Jovi jelenlétében azt mondta, hogy a világban vita zajlik a demokráciáról, de mindenki látja, mi történik Magyarországon. Egy NATO-országban. Folytathatná részletesen is, tette hozzá, de senki sem szeretne halálra untatni... Orbán Viktor úgy került elő, hogy őt az EU-ban Putyin legszorosabb szövetségesének tekintik, viszont nacionalista politikája folytán az amerikai konzervatívok kedvence lett. Amikor az elnök zárt körben ilyen kérdéseket feszeget, az betekintést enged a gondolkodásmódjába, és kiderül, miként hatnak arra a világpolitikai fejleményei, illetve személyes sérelmei. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

Bloomberg

 

Most derült ki, hogy az amerikai elnök pár napja keményen nekiment az Orbán-kormánynak. Joe Biden a jövő hónapban esedékes időközi választások előtt keresztül-kasul bejárja az Államokat és sorban mond beszédet zárt ajtók mögött, a Demokrata Párt támogatói előtt. Az egyik ilyen adománygyűjtő rendezvényen, New Jerseyben, többek közt Bon Jovi jelenlétében azt mondta, hogy a világban vita zajlik a demokráciáról, de mindenki látja, mi történik Magyarországon. Egy NATO-országban. Folytathatná részletesen is, tette hozzá, de senki sem szeretne halálra untatni.

Az ilyen eseményeken a politikus kötetlenül beszél és igencsak szívesen szentel időt kedvenc témájának, a jobboldal felemelkedésérnek, a világot fenyegető instabilitásnak, a demokrácia és a tekintélyuralom küzdelmének. Ilyenkor szívesen hoz fel példákat olyan országokból, amelyek a jobboldal irányítása alatt állnak, illetve amelyeknek rossz a viszonyuk az USÁ-val. Nem feledkezik meg persze arról, hogy felhívja a figyelmet: ha a republikánusok sikerét hoznák a választások, az még tovább rombolná a globális demokratikus eszményeket.

Orbán Viktor úgy került elő, hogy őt az EU-ban Putyin legszorosabb szövetségesének tekintik, viszont nacionalista politikája folytán az amerikai konzervatívok kedvence lett. Amikor az elnök zárt körben ilyen kérdéseket feszeget, az betekintést enged a gondolkodásmódjába, és kiderül, miként hatnak arra a világpolitikai fejleményei, illetve személyes sérelmei.

A közelmúltban élesen bírálta az új olasz vezetést is, legutóbb pedig kijelentette, hogy Pakisztán talán a földkerekség legveszedelmesebb országa. Nukleáris fegyvere van, ám politikája teljesen széttagolt.

 

Le Monde

 

A francia-magyar, két tannyelvű Kölcsey Gimnázium jelenti jelenleg a mozgósítás központját Orbánnal szemben. Sok ezer diák vonult az utcára, amikor elbocsátották az iskola öt tanárát. A bűnük az volt, hogy a hatalom lehetetlenné tette a sztrájkjogot, de ők megkerülték a tilalmat.

Az egyik pedagógus, Törley Katalin nem tud úgy kilépni otthonról, hogy ismeretlenek ne biztosítanák támogatásukról. 23 éven át tanította Moliére nyelvét az igen tekintélyes tanintézményben. Brutális kirúgása valóságos sokkot váltott ki, ennélfogva ő lett az egyik vezéralakja annak a lázadásnak, amely hónapok óta zajlik az orbáni oktatáspolitika ellen.

Négy társával együtt polgári engedetlenségi mozgalmat kezdeményezett, ami a tiltakozás egyetlen lehetséges formája, mivel a munkabeszüntetés immár jóformán lehetetlenné vált. Vadsztrájkot indítottak a bérkövetelések és a nagyobb pedagógiai szabadság érdekében, mivel a hatalom ideológiai nyomást fejt ki. Törley vitathatatlannak tartja, hogy ily módon célnak tették ki magukat. De ő már 6 éve dolgozik azon, hogy az oktatóknak ne a 19. századot idéző módszereket kelljen követniük, benne agymosással, ahelyett, hogy a kritikus szellemet fejlesztenék.

Az elbocsátások utáni első felháborodásban összesen 35 ezren demonstráltak. Az önkény felébresztette az áprilisi vereség óta bágyadt ellenzéket, továbbá megerősítette, hogy végleges a szakítás a városi fiatalság és Orbán között.

 

Neue Kronen Zeitung

 

Orbán Viktor zsarolni próbálja az EU-t a nemzeti konzultációval. A téma a 8 szankció csomag, miközben azokat Brüsszelben ő maga is jóváhagyta. Ám ennek ellenére hónapok óta igyekszik tőkét kovácsolni a megtorló lépések megtorpedózásából. Most azért fordul a lakossághoz, hogy fokozza az Unióra nehezedő nyomást. A kérdések immár nyilvánosak, de olyanok, hogy a válaszok szinte egyenesen következnek belőlük, be vannak programozva.

A kormányfő leginkább azt akarja elérni, hogy hozzájusson a visszatartott közösségi pénzekhez. Ennek érdekében ismét beveti az utóbbi években már többször alkalmazott politikai taktikát, ám bírálók szerint a konzultáció kérdései manipulatívak, illetve félrevezetőek.

Nem terjednek ki érdemben arra, valójában milyen hatást váltottak ki a szankciók Oroszországban, csupán azok természetszerűen fellépő negatív következményeit emelik ki. Egyetlen szóval sem említik az orosz agressziót, és hogy Ukrajna mennyit szenved amiatt. Amúgy pedig a végeredményt csak a Fidesz ismeri. A törekvés nyilvánvalóan az, hogy a válaszadók nyugtázzák az orbáni politikát.

 

Kurier

 

A jobboldali-populista magyar kormány meg akarja kérdezni a lakosságot az Oroszországgal szemben elrendelt szankciókról, és a „brüsszeli bürokratákat” teszi felelőssé az áremelkedésért, ám a nemzeti konzultáció kérdései sugallják a választ. Itt egyfajta közvélemény kutatásról van szó, amelynek célja, hogy a válaszadók visszaigazolják a hivatalos politikát. Arról nem beszélve, hogy az eredmény jogilag semmire sem kötelezi a hatalmat. Azaz semmi gyakorlati haszna nincs, viszont sokba kerül. A hvg-hu nemrégiben azt írta: a kérdéseket úgy állították össze, hogy a feleletek csakis az Orbán-számára lehetnek kedvezőek.

 

Politico

 

A karcolat azt reméli, hogy jön egy aszteroida és szétrombolja a földet, így megmenti az emberiséget Trumptól és Orbántól, akinek a korábbi elnök mostanra nagy rajongója lett.  Ilyenformán a dolgok állását elnézve, még az is jobb, ha egy becsapódó kisgolyóbis felrobbantja az egész planétát.

A magyar kormányfő zavarba került, mivel szerelmes pillantásokat vetett Donald Trumpra. Először is egyik legelső saját twitter-bejegyzésében azt kérdezte, hol van a közösségi portálról régi amerikai barátja. A válasz az, hogy kitiltották, nehogy megint erőszakra ösztökéljen, mint a Capitolium ostroma után. A magyar vezető egyébként olyanokat követ a fórumon, mint Tucker Carlson, Salvini, Le Pen, Boris Johnson és Berlusconi.

Azon felül pár napja azt közölte Berlinben, hogy Trump tudna véget vetni a háborúnak. Szóval mit is mondtak, mikorra várhatjuk végre azt az aszteroidát?

2022. október 15.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Göröngyös úton

A nagy teszt azonban a határon túli magyar pártokhoz és az ésszerűtlenül felduzzasztott külhoni intézményrendszerhez való >

Tovább

Orbán-fáradtság

Szamorukov szerint Ukrajna vonatkozásában Magyar Péter jóval békülékenyebb lesz elődjénél, ami nem jelenti azt, hogy Kijiv >

Tovább

A transzatlanti MAGA-fantázia

A magyarországi parlamenti választás ebben a hónapban nem volt egyértelműen Trump melletti vagy elleni népszavazás. Orbán >

Tovább

Orbán és Vučić autokráciájának hasonlóságai és különbségei

Szerbiának sokkal nehezebb dolga lesz. Nemcsak Vučić rendszere miatt, hanem azért is, mert nem nézett szembe >

Tovább

2x40 millió és közte egy kis apróság

Orbán Viktornak 2005-ben, immár nem miniszterelnökként, egy különös mondat hagyta el a száját Friderikusz Sándor A >

Tovább

MAGYAR PÉTER ÉS DEÁK FERENC

Magyar Péter eddigi politikai művét hasonlítgatták már sok mindenhez, de egyvalamihez nem. Ahhoz a korhoz, személyhez, >

Tovább

Az ember, aki ott sem volt - Szijjártó a Telexen

Ez az interjú szánalmas vergődés volt, az elemi önreflexió teljes hiánya. Felmerül a kérdés, hogy miért >

Tovább

Lehet-e, legyen-e jövője a Fidesznek?

Antall József emlékezetes szavai, „Tetszettek volna forradalmat csinálni!”, valóra váltak, Magyar Péter forradalmat csinált és győzelemre >

Tovább

Orbán Viktor felépített egy „propagandagépezetet”. Magyarország következő vezetőjének le kell azt bontania

A propagandarendszer lebontása időigényes lesz. A Tisza kétharmados többséggel visszafordíthatja a jogi változtatásokat, de a magánmédia >

Tovább

Mit várok a Tisza kormánytól?

A kétharmados felhatalmazást, az erős mandátumot azért kapta a kormány a választóktól, hogy a szükséges jogi >

Tovább

Orbán korszaka egy szempillantás alatt véget ért, és Magyarország következő miniszterelnöke egy sietős ember

Pénteken Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnökének hivatalából magas szintű delegáció érkezett Budapestre informális >

Tovább

Végre

Megtörtént a felszabadulás, forradalom zajlik, a rendszer végre megváltozhat. Magyar Péter történelmi érdeme, hogy elindította a >

Tovább