2024. november 23. szombat
Ma Kelemen, Klementina, Kolumbán névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Lőrinc a herceg, Viktor a király

Lőrinc a herceg, Viktor a király

Orbán felcsúti futballbirodalma híven tükrözi a magyar sportpolitikát, ám egy német konzervatív képviselő helyszíni tapasztalatai szerint valójában a korrupció melegágya. A klub nem létezne a miniszterelnök nélkül. De az egész létesítmény olyan, hogy azt sok elsőligás német csapat is megirigyelné. Ám itt nem csupán a miniszterelnök fociőrületéről van szó. A település nagy embere, Mészáros Lőrinc a herceg. Így is emlegetik arrafelé. Akkor viszont Orbán a király. Átláthatatlan ügyletek és Orbánhoz fűződő kapcsolatai révén az üzletember az ország leggazdagabb embere lett. A Mészáros&Mészáros az építőipar legfőbb szereplője, hála az állami megbízatásoknak. De a paletta az idegenforgalomtól az atomenergiáig terjed. Miközben tulajdonosa gázszerelőként nemrégiben még a csőd szélén állt. Vagyonát jelenleg majdnem 1,5 milliárd dollárra becsülik. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

Profil

 

Magyarország szégyenkezni kénytelen az egész világ előtt Orbán és a hozzá kapcsolódó korrupció miatt – mondta Márki-Zay Péter az osztrák hetilapnak. Hozzátette, hogy a miniszterelnök Putyin nagy barátja, ugyanakkor Európa ellensége. Sorra indította a gyűlöletkampányokat, felszámolta a sajtószabadságot, maga alá gyűrte a gazdaságot, egész iparágakat játszott át vagy a családjának, vagy a cimboráknak. Az ukrán háború kapcsán teljesen elszigetelte az országot.

Ám az ellenzék célja az, hogy Magyarország ismét a történelem jó oldalára álljon. A közös jelölt derűlátó, mert a Fidesz a már négy éve sem szerepelt valami fényesen, sem az egyéni körzetekben, sem a listán, most pedig sokkal jobban áll az ellenzék, mint akkor. Ráadásul Orbán súlyos hibákat követett el. A gazdaság a padlón, a nemzetközi porondon magára maradt, kiemelkedően rosszul kezelte a járványt, mert akkor is azt nézte, hogy mit lehet lenyúlni. Azon kívül az új nemzedékek nem az ő oldalán állnak.

Győzelem esetén Márki-Zay első dolga az volna, hogy csatlakozzon az Európai Ügyészséghez, mert akkor véget érne a szabad lopás korszaka. Akkor tisztességes emberek ülnének az Országgyűlésben, a bűnözők viszont rács mögé kerülnének. És lenne korrupcióellenes ügyészség is. Mert azért Mészáros és Tiborcz felemelkedése roppant érdekes. Az egyetemeket ismét visszaadnák köztulajdonba, helyreállítanák a sajtó függetlenségét, a Médiatanácsot felszámolnák.

Hogy miként lehet eltakarítani az útból a jogállam visszaállításának útjában álló kétharmados törvényeket, arra az a válasz, hogy ezek a jogszabályok visszaélést jelentenek a hatalommal, úgyhogy igazából nincsenek is érvényben.

A politikus feltűnőnek találja, hogy Ukrajna ügyében Orbán beáll a Nyugat mögé, mert idáig csak az oroszoknak engedett, a NATO- és az EU-t viszont elárulta. De már senki sem bízik meg benne, még Putyin sem.

 

Bloomberg

 

Hogy Orbán miként ásta alá a politikát Magyarországon, az esettanulmány a feltörekvő populistáknak, ugyanakkor intő példa a demokrácia védelmezői számára. Így most a Bizottság azzal fenyegeti, hogy pénzügyileg kivérezteti a kormányt. Az oroszok által indított háború azonban fenekestül felforgatta a Fidesz kampányát, megrázta a gazdaságot és arra kényszerítette az államot, hogy fogadjon félmillió menekültet, pedig arról ismert, hogy mennyire ellenséges a bevándorlókkal szemben.

A miniszterelnök a maga javára alakította át a választási törvényt és újabban, már a kultúrára és az oktatásra is ki akarja terjeszteni uralmát. Üzleti partnerei, akik javarészt állami megbízásokon gazdagodtak meg, lehetővé tették számára, hogy a sajtóban is növelje befolyását. Ily módon a partvonalra szorultak az ellenzéki vélemények. A tömegtájékoztatás a hivatalos propagandát nyomatja, képzelt ellenségekről, kezdve a bevándorlóktól, külföldi vállalati érdeken át az EU-ig.

A választások tétje az orbáni rendszer túlélése, illetve a hasonló mozgalmak ereje az unión belül. Ha Orbán nyer, még jobban megszilárdítja hatalmát, fokozódnak az ellentétek Brüsszellel. Rosszkor jött neki azonban a háború, a politikus kötéltáncot mutat be Putyinhoz fűződő szoros kapcsolata miatt. De az esélyeit javítja, hogy azt ígéri: nem engedi az országot belekeveredni a fegyveres viszályba. Az eredmény nagyban függ a részvételtől, illetve nagyjából két tucat billegő körzettől.

De ha az ellenzék kerekedik is felül, akkor is megmarad a Fidesz jelentős befolyása a kulcspozíciókban hátrahagyott vazallusok folytán. Családja és baráti köre jelentős pozíciókat birtokol a gazdaságban. Ám akárki nyer is, nehéz dolga lesz a gazdasági gondok miatt. Ugyanakkor az EU a Brexit után már látja, hogy a legnagyobb veszély belülről fenyegeti.

 

FAZ

 

Hogy mit akarnak az ellenzék vezetői, az egy dolog, de a sikert nagymértékben meghatározza, mennyiben lesznek partnerek a győzelmi tervekhez a hívek. Az előrejelzések ugyanis e tábor szűk előnyét mutatják, ezeket a jóslatokat azonban óvatosan kell kezelni. Ugyanakkor a Fidesz messze a legerősebb párt, és Orbán jócskán veri Márki-Zayt a népszerűségben. A tudósító, aki átrándult Bécsből Jakab Péter mohácsi, illetve Dobrev Klára ráckevei kampányrendezvényére, nagy kérdésnek nevezi, hogy a Jobbik szavazói hajlandóak-e a DK jelöltjére voksolni és fordítva. Hiszen az egykori jobbos párt annak idején részben azért alakult meg, mert élesen tiltakozott Gyurcsány Ferenc ellen. És ez az akadály még jelenleg is meglehetősen nagynak tűnik.

 

Der Standard

 

A magyar választás népszavazás Orbán Viktorról, fej-fej melletti verseny ígérkezik. Mindenesetre a szabályok átalakítása, a lakosság manipulálása és megfélemlítése, főleg a szegényebb vidéki területeken, óriási előnyhöz juttatja a Fideszt. A feltételek annyira nem egyenlők, hogy ha az ellenzék számára akkor sem magától értetődő a parlamenti többség, ha csupán szűken győz. Nyomasztó a hivatalos propaganda túlsúlya a sajtóban. Az állami média a kormányt dicsőíti, az ellenzéki politikusokat ördögnek festi le.

Az ellenzék számára viszont máris siker, hogy az összes szavazókörzetbe tud megfigyelőket küldeni. A tét az, hogy milyen országban akarnak élni az emberek: olyanban, amely egyre szűkebb, tekintélyuralmibb és korruptabb, tehát amely mind inkább hasonlít Putyin birodalmára. Vagy jobb nekik egy szabad sokszínű, európai társadalomban. A küzdelem kimenetele teljesen nyitott.

 

Süddeutsche Zeitung

 

Mit lehet kezdeni Orbán Viktorral? – kérdi a brüsszeli tudósító elemzése, kiemelve, hogy olyan politikusról van szó, amely maga alá gyűrte az államot, pofátlanul megtömi a zsebeit és az EU-ellenes propaganda céljaira ügyesen meglovagol minden Brüsszelből érkező kritikát.

Katarina Barley, az EP német szociáldemokrata alelnöke azt mondja, ő már közellenségnek számít Magyarországon, mert bírálta a kormányt, sőt egyszer diktátornak nevezte a miniszterelnököt. Hasonló a fogadtatás a szintén német, de zöld Daniel Freund számára, mert meg a korrupció szakértőjeként sokszor nyilatkozott a magyar állapotokról. Hiszen ott hivatalos adatok alapján az európai támogatások 4 %-ának veszik nyoma, mindenféle csatornákon, ami rekord a földrészen.

Orbán szégyen az unió számára. Ugyanakkor több EP-képviselő is zavarban van, mert az látja, hogy a háború Orbán kezére játszik. A politikus megszavazza a szankciókat, beengedi a menekülteket, ám kelti a hangulatot Brüsszel ellen. Moritz Körner, a német szabaddemokratáktól azt mondja, ha a választók többsége beveszi a propagandát, akkor Orbán szorosan ugyan, de győzhet.

Freund és Barley ugyanakkor fel van háborodva azon, hogy a Bizottság még mindig nem vetette be a jogállami mechanizmust. Brüsszelben azt hallani, hogy a lengyelek kompromisszumkészséget mutatnak, Orbán esetében azonban ilyesmit nem tapasztalni. Ám Freund szerint ha nyer, utána már könnyebb lesz sarokba szorítani, mert annyi pénzt szétosztott a kampányban, hogy az ország úgyszólván csődbe került.

EU-körökben lehetséges forgatókönyvként szerepel, hogy a lengyeleknek adnak pénzt, a magyaroknak nem, sőt beindul a szankciós rendszer. Akkor elválnának a két ország útjai.

 

Le Monde

 

Az ukrán háború kiélezte a magyar-lengyel viszonyt, mert míg Varsó fenntartás nélkül elítéli az inváziót, addig Budapest óvakodik attól, hogy közvetlenül bírálja Oroszországot. Az ultrakonzervatív lengyel kormány részéről idáig ritkán lehetett hallani kritikát a nacionalista Orbán Viktorral szemben, de Ukrajna lerohanása óta a kétoldalú kapcsolat már egyáltalán nem a régi. Pedig korábban élesen támadták Brüsszelt, ám Putyin kapcsán immár akkorák az ellentétek, hogy az megrendíti a V4-es egységet is.

Míg Morawiecki megbélyegzi az orosz totalitárius államot, addig magyar kollégája próbál bölcs egyensúlyt fenntartani. De Orbán az orosz kérdés miatt nem volt képes tető alá hozni a szélsőjobbos szövetséget sem Strasbourgban. Majd január végén a madridi találkozón Le Pen nem írta alá a záróközleményt, mert az elítélte Moszkvát. A Visegrádi Csoporton belül pedig Magyarország jelenleg teljesen elszigetelődött. Olyannyira, hogy pár hete meghatározatlan időre elnapolták a magyar és a lengyel elnök hagyományos találkozóját.

De persze a szakítást még nem lehet véglegesnek tekinteni. Kaczynski a minap úgy nyilatkozott, hogy kivárja a magyar választás eredményét. Vagyis reméli, hogy utána Orbán felülvizsgálja álláspontját. Hiszen szövetségesek maradnak az ügyben, hogy az EU adja oda nekik a koronaalapból járó pénzt, amelyet a Bizottság a jogállam leépítése miatt fagyasztott be.

 

Le Monde

 

Az ukrajnai harcokkal összefüggő geopolitikai aggályok nem kímélik sem Lengyelországot, sem Magyarországot, de immár a front két, különböző oldalán. Így értékeli elemzésében Sylvie Kauffmann, az újság volt főszerkesztője, az európai ügyek elismert szakértője. Megállapítja, hogy Varsó jelenleg megkülönböztetett szövetségesnek számít az EU számára, ezzel szemben Orbán elszigetelődik, miközben megrendül a visegrádi együttműködés.

 

Pedig január végén még mind a magyar, mind a lengyel miniszterelnök Le Pen oldalán mutatkozott Madridban. Két hónappal később éket vert közéjük az orosz offenzíva. Egy lengyel szakértő szerint a későbbiekben nem marad következmények nélkül, hogy a magyar vezető ennyire magára maradt, ellenben a lengyel kormány helyzete igencsak megerősödött Európában. Egyrészt mivel előre figyelmeztetett, hogy Putyin terjeszkedni akar. Másrészt mert példamutatóan fogadja a menekülteket. Harmadrészt miután az ország fordítókorong a nyugati fegyverküldemények számára. Ily módon kulcsfontosságú az USÁ-nak. 

Sok függ attól azonban, miként alakulnak a belső erőviszonyok a lengyeleknél. Piotr Buras, az Európai Külkapcsolati Tanács varsói irodájának vezetője úgy látta, hogy múlt heti látogatása során Biden inkább a mérsékeltebbnek tartott Duda elnökhöz közeledett, olyannyira, hogy nem találkozott Kaczynskival. De majd kiderül, hogy a lengyel államfő képes-e az eddiginél önállóbb szerepet játszani. Továbbá hogy a kormány az új helyzetben fátylat akar-e borítani a jogállami nézeteltérésekre.

Párizsban arra emlékeztetnek, hogy Varsó nem változott, sem Brüsszel megítélésében. A háború eléggé felforgatta az országot, talán nem csupán a nyárig tartó időszakban.

 

Der Standard

 

A kommentár rámutat, hogy lehullott a fényes máz a Visegrádi Csoportról, immár szó sincs harmonikus együttműködésről. Pedig a négy ország éveken át a teljes összefogást sugallta a külvilág számára, és a közös érdeket együtt képviselték az esetek túlnyomó többségében. Ám ennek vége: Orbán Ukrajna-politikája miatt elmaradt a védelmi miniszterek budapesti találkozója.

A háború egy sor olyan dolgot váltott ki, ami nem jó Putyinnak: a magabiztos ukrán nemzetet, a sorait összezáró Nyugatot és most itt van még a V4-ek vitája is. De persze az ellentétek már eddig is ismertek voltak Moszkva kapcsán, főleg Budapest és Varsó között. Most meg végképp kiderült az igazság, ám ez még nem jelenti, hogy a szervezet lehúzhatja a rolót. De hogy Orbán nélkül megy-e tovább a kooperáció az kiderül vasárnap.

 

FT

 

Az ukrán háború remek alkalmat kínál, hogy az EU megreformálja magát, mert ha legyűri a korrupciót és fenntartja a jogállamot, akkor azzal igazolja, hogy a demokrácia sokkal különb, mint a Putyin-féle tekintélyelvűség. Persze mindenképpen meg kell védeni Ukrajna függetlenségét, ez közös ügy a Nyugat számára, ami Európa részéről elsősorban azt jelenti, hogy fegyvereket szállít, fogadja a menekülteket, alkalmazza a szankciókat és megtervezi, hogy csökkentse energiafüggőségét.

Ez idáig kitűnően működik, viszont az uniónak sokkal jobban oda kell figyelnie saját soraiban a korrupcióra és a jogállami elvek megsértésére. Hiszen ha itt sikereket tud felmutatni, az kihat az Oroszországgal folyó versenyre is. Azaz meg kell tisztítani a közéletet, hogy félreérthetetlenül bizonyítsa: mi különbözteti meg a demokratikus rendszert Putyin kleptokrata autokráciájától.

Egyes helyeken a szálak egészen magasra vezetnek, lásd Babist és Boriszovot. Azon kívül az Európai Bíróság elutasította a magyar és lengyel panaszt, így már vissza lehet tartani alapokat a jogállam megszegése miatt. Szóval ennél nincs jobb alkalom, hogy a közösség munkához lásson. Ez egyben jobban felvértezné a szervezetet az orosz megosztási, illetve megfélemlítési kísérletekkel szemben.

Mindenképpen meg kell erősíteni a nemzeti igazságszolgáltatásokat, ami persze próbára teszi az EU egységét. És bár pl. Lengyelországot támogatni kell a menekültek ellátásában, ám nem szabad engedni a nyomásból, miután Varsó korlátozza a bíróságok függetlenségét és kétségbe vonja az európai jog elsőbbségét. Mert minél jobban háttérbe szorul a jogállam egyes országokban, annál nehezebb jól működtetni az egységes piacot, megakadályozni a közpénzek lenyúlását. Enélkül nem lehet növelni az integráció erejét és hitelét, és megmutatni, hogy valójában milyen is az orosz hatalmi rendszer.

 

Süddeutsche Zeitung

 

Orbán számára talált pénz a háború, ő az, aki hasznot húz a viszályból. Azt állítja, hogy az ellenzék bele akarja vinni az országot a konfliktusba, ő viszont a nemzet megmentője, miközben a jogállam leépítéséről, a korrupcióról, a szupergazdag oligarchákról, a melegellenes hadjáratról, az EU-ellenességről, a türelmetlenségről már senki sem beszél. A tömegtájékoztatás ugyanakkor egyfolytában azt szajkózza, hogy az országot sodorja veszélybe, ha bárki az ellenzéki pártokra voksol. A harcok azonban fejre állították az egész kampányt, a miniszterelnök azonban jelentős témához jutott.

Mindenütt azt látni, hallani, olvasni, hogy a másik oldal kockáztatja a nemzeti érdekeket. Az  ellenzék próbál riposztozni, Orbánt Putyin pincsikutyájaként emlegeti. De hátrányban van, mert akkora a fideszes médiatúlsúly. Úgy hogy most a szükségből erényt kovácsol: házról házra jár, tüntetéseket, tiltakozásokat szervez. Orbán ostorozásával igyekszik mozgósítani. Ezzel együtt érezni a felháborodást a jobboldal általános erőfölénye miatt.

Sokan úgy vélik, ez az utolsó alkalom demokratikus eszközökkel elérni a kormányváltást. De az egyszerű többség már most sem elegendő a Fidesz menesztéséhez. Sőt, a párt utána is tudja érvényesíteni akaratát, a hátrahagyott helytartók jóvoltából. De ha csupán egyszerű többséggel, ám hatalmon maradna, azt alighanem üzemi balesetnek tekintené és felgyorsítaná a rendszer átalakítását. Az ellenzék viszont alighanem felbomlana.

Mráz Ágoston Sámuel szerint azonban a hat párt akkor is megbukhat, ha jobbnak bizonyul az urnáknál. Ha ugyanis a kizárólag Orbán-bizalmasokból álló Költségvetési Tanács egy éven át nem fogadja el a büdzsé tervezetét, akkor az államfő feloszlathatja a törvényhozást.

 

Guardian

 

Civil szervezetek szerint a szélsőjobbos magyar kormány bűvészkedik a menekültek számával, hogy minél nagyobb uniós támogatáshoz jusson. A hivatalos adatok 540 ezer emberről szólnak, ám a Helsinki Bizottság szerint ez egyáltalán nem stimmel, mert nagyon sokan tovább mennek. Vasárnapig csupán nem egészen 8 ezren kértek átmeneti oltalmat, ami feljogosítaná őket állami juttatásokra, ideértve lakhatási támogatást, munkavállalási engedélyt és oktatást.

Pardavi Márta társelnök azt mondja, egyáltalán nem könnyű megkapni a státuszt, sorba kell állni hozzá, az elbíráshoz 45 nap áll rendelkezésre, úgy hogy még egyetlen kérelmezőnek sem postázták a határozatot. A civilek azt is nehezményezik, hogy a hatalom nem tájékoztatja megfelelően mindazokat, akik maradni akarnak, mármint hogy milyen védelem illeti meg őket. Ez ügyben tanulhat Lengyelországtól és Szlovákiától, ott online is el lehet intézni a kereseteket.

Viszont a magyaroknál a rászorulók többségéről karitatív szervezetek gondoskodnak. Sokan egyébként saját költségre szállodában laknak, mert egyszerűen nem ismerik a lehetőségeket. Amúgy idáig 80 ezren folyamodtak 30-napos ideiglenes tartózkodási engedélyért. A cseheknél már 240 ezer ilyen papírt állítottak ki, miközben a menekültek összlétszámát 300 ezerre becsülik.

 

Frankfurter Rundschau

 

Orbán felcsúti futballbirodalma híven tükrözi a magyar sportpolitikát, ám egy német konzervatív képviselő helyszíni tapasztalatai szerint valójában a korrupció melegágya. A klub nem létezne a miniszterelnök nélkül. De az egész létesítmény olyan, hogy azt sok elsőligás német csapat is megirigyelné. Ám itt nem csupán a miniszterelnök fociőrületéről van szó. A település nagy embere, Mészáros Lőrinc a herceg. Így is emlegetik arrafelé. Akkor viszont Orbán a király.

Átláthatatlan ügyletek és Orbánhoz fűződő kapcsolatai révén az üzletember az ország leggazdagabb embere lett. A Mészáros&Mészáros az építőipar legfőbb szereplője, hála az állami megbízatásoknak. De a paletta az idegenforgalomtól az atomenergiáig terjed. Miközben tulajdonosa gázszerelőként nemrégiben még a csőd szélén állt. Vagyonát jelenleg majdnem 1,5 milliárd dollárra becsülik.

Márki-Zay azt vallja: nem kétséges, hogy Mészáros Orbán bábja, csupán pénztárcaként funkcionál, a vagyon közös. A CDU-s Inge Gräßle, aki járt Felcsúton, úgy értékeli, hogy a mostani hatalom alatt virágzik a korrupció és torzul a verseny.

 

2022. március 31.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Putyin nem csak a Nyugatot próbálja figyelmeztetni

Az hangsebességnél gyorsabb rakéta kilövésével Putyin nem csupán a Nyugatot próbálta figyelmeztetni, hanem saját népének is >

Tovább

A gyűlölet mint hiány

Vajon mitől lesz valaki éppen palesztinpárti a Közel-Kelettől ezer kilométerekre? És ők miért veszik készpénznek az >

Tovább

Mi van, ha bukik?

Várható-e, hogy a választások eredményétől függetlenül kilenc, tizenkettő, akárhány évre kinevezett pártcselédek és -kreatúrák udvarias meghajlással >

Tovább

Az EU bővítése és Oroszország

Mindebből az EU számára több következtetés adódik. Az orosz befolyás ellensúlyozása érdekében továbbra is törekednie kell >

Tovább

Vizsgáznak Európában a liberális értékek, mert erősödik az antiszemitizmus

Az Economist szerint ez a legrégebbi csapás a földrészen. Sajnálatos módon visszatér az a fajta türelmetlenség, >

Tovább

Elon Musk egyszerre jelent lehetőséget és veszélyt – Trump fő rombolójaként

Ezt rögzíti az Economist szerkesztőségi véleménye. Merthogy a milliárdos az amerikai kormányzatot célozta meg és így >

Tovább

Hogyan készül Orbán a választásra

Magyarországon csak két év múlva lesz a választás, de Orbán Viktor már jó előre gondoskodik arról, >

Tovább

Lehet, hogy Európának éppen Trumpra van szüksége

Azért, mert magának kell olyan gondokat megoldania, mint az euróövezet gazdasági stagnálása, valamint a földrész biztonsága. >

Tovább

Biden döntését Putyin meg fogja torolni

Simon Tisdall u Guardianben úgy ítéli meg: igen nagy horderejű Ukrajna számára, hogy Biden az utolsó >

Tovább

Rövid út vezethet keletre

Arra kell számítani, hogy Trump alatt az ország egoista birodalom lesz, ám ennélfogva szétesik a szabályokra >

Tovább

Putyin, Hszi és Trump, vagyis a barbárok már Európai kapuján dörömbölnek

Simon Tisdall a Guardianben arra figyelmeztet, hogy Putyin, Hszi és Trump, vagyis a barbárok már Európai >

Tovább

A tervezett kinevezésekkel Trump egyértelműen elárulja, miként akarja irányítani az országot

Ezt fejti ki a Guardian kommentátora, Jonathan Freedland. A névsort úgy válogatta össze, hogy az is >

Tovább