Ma Kelemen, Klementina, Kolumbán névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
A Halálcsillag szívében
Az okostelefonok világában már nehéz hazudni, de van, aki nem tud mást
Az M1 csatorna nézettsége valószínűleg az egekbe szökött vasárnap éjjel. Sokan vártuk, hogy vajon beengedik-e a hírstúdióba azt a 11 ellenzéki parlamenti képviselőt, illetve két EP-képviselőt, akik szerették volna beolvasni öt pontból álló petíciójukat. Erről azonban egészen 22.30-ig szó sem esett a csatorna hírblokkjaiban, aztán annyit közöltek a nézőkkel, hogy a Kossuth téri tüntetés 19 órakor hivatalosan véget ért, majd „néhány százan” az MTVA-székház elé vonultak, és „néhány ellenzéki parlamenti képviselő behatolt a székházba”. Juhász Katalin (Új Szó):
Ami vasárnapról hétfőre virradóra történt a magyar közszolgálati televízió székházában, az jól mutatja, hogyan működik az évi 80 milliárd forint közpénzből fenntartott állami álhírgyár.
De ne siessünk, kezdjük a vasárnap délutánnal. Múlt szerda óta a negyedik tüntetés zajlott a botrányos körülmények között elfogadott túlóratörvény és a közigazgatási bíróságok ellen, valamint a szabad oktatás mellett. A köztévé sokáig egyáltalán nem adott hírt a demonstrációról – egyébként az MTI sem, az is inkább Brüsszellel foglalkozott – , aztán nyilván megszületett a tálalási stratégia, úgyhogy leadták néhány ellenzéki politikus beszédét, majd egy „házi” elemző elmagyarázta, hogy ez a megmozdulás része egy Soros György által koordinált európai folyamatnak – több országban próbálnak nyomást gyakorolni a migrációellenes kormányokra.
Az M1 csatorna nézettsége valószínűleg az egekbe szökött vasárnap éjjel. Sokan vártuk, hogy vajon beengedik-e a hírstúdióba azt a 11 ellenzéki parlamenti képviselőt, illetve két EP-képviselőt, akik szerették volna beolvasni öt pontból álló petíciójukat. Erről azonban egészen 22.30-ig szó sem esett a csatorna hírblokkjaiban, aztán annyit közöltek a nézőkkel, hogy a Kossuth téri tüntetés 19 órakor hivatalosan véget ért, majd „néhány százan” az MTVA-székház elé vonultak, és „néhány ellenzéki parlamenti képviselő behatolt a székházba”. Azt, hogy hányan és miért, elfelejtették elmondani. (De még így is tájékozottabbak voltak az M1 nézői, mint például a Magyar Idők honlapjának olvasói, akik még tegnap reggel is úgy tudták, hogy vasárnap 19 órakor véget ért a tüntetés).
Az okostelefonok korában szerencsére már élő közvetítéseket is nézhetünk a Facebookon, és Szél Bernadett parlamenti képviselőnek köszönhetően néztünk is, elég sokan, még Ausztráliában is. Ami az álhírgyár székházában történt, az egyszerre volt kalandfilm és krimi.
A biztonsági őrök először beszorították a képviselőket egy helyiségbe, majd miután ott lepakoltak, kiengedték őket. A személyes holmijukat (táskák, telefonok, tárcák, kabátok) nem kapták vissza. Aztán egyiküket, Hadházy Ákost leteperték a biztonságiak, mint valami veszélyes bűnözőt, csupán azért, mert mondandója volt.
Ennek a 13 politikusnak a pártjaira listán összesen két és fél millióan voksoltak az idei országgyűlési választásokon, vagyis a magyar választók 43 százalékát képviselik.
És egész éjjel egyetlen felelős döntéshozó sem állt szóba velük az épületben, ahonnét reggel kettőt közülük szó szerint kilökdöstek.
Egy normális köztévében szerda óta már valamennyien elmondhatták volna, mi zavarja őket, azaz behívták volna őket vitázni. Az M1 hírcsatorna által felépített párhuzamos valóságba azonban ez nem fér bele.
De még az a nagyjából három perc sem, amely alatt beolvasták volna az említett petíciót. Ehelyett hosszú órákon át huzavona zajlott a facebookozók szeme láttára.
„Itt vagyunk, a Halálcsillag szívében. Nem volt könnyű eljutni idáig” – mondta a Star Wars-rajongóknak Hadházy a hírstúdió kulcsra zárt ajtaja előtt (a bent lévők sem tudtak kijönni, valaki nyilván úgy gondolta, inkább maradjanak ők odabent, minthogy bejussanak a valós hírek).
Most mindkét fél beperli a másikat. Az MTVA szerint a behatolók megzavarták egy közérdekű üzem működését, a képviselők pedig úgy érzik, akadályozva voltak munkájukban.
Olyan ez, mint egy Kafka-novella, bár nem biztos, hogy Kafkának eszébe jutott volna ilyen történet. Hiába, a legjobb tragikomédiákat az élet írja. Nem kétséges, hogy a politikusok Facebook-videói politikatörténeti jelentőségűek. Látképet kínálnak a magyar közmédia működéséről, ahol a hatalom, szó szerint bármit megtehet.
Következő cikk: „Hajnal Jenő: Nem akarok együttműködni árulókkal, köszönöm szépen!”
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A gyűlölet mint hiány
Vajon mitől lesz valaki éppen palesztinpárti a Közel-Kelettől ezer kilométerekre? És ők miért veszik készpénznek az >
Mi van, ha bukik?
Várható-e, hogy a választások eredményétől függetlenül kilenc, tizenkettő, akárhány évre kinevezett pártcselédek és -kreatúrák udvarias meghajlással >
Az EU bővítése és Oroszország
Mindebből az EU számára több következtetés adódik. Az orosz befolyás ellensúlyozása érdekében továbbra is törekednie kell >
Vizsgáznak Európában a liberális értékek, mert erősödik az antiszemitizmus
Az Economist szerint ez a legrégebbi csapás a földrészen. Sajnálatos módon visszatér az a fajta türelmetlenség, >
Elon Musk egyszerre jelent lehetőséget és veszélyt – Trump fő rombolójaként
Ezt rögzíti az Economist szerkesztőségi véleménye. Merthogy a milliárdos az amerikai kormányzatot célozta meg és így >
Hogyan készül Orbán a választásra
Magyarországon csak két év múlva lesz a választás, de Orbán Viktor már jó előre gondoskodik arról, >
Lehet, hogy Európának éppen Trumpra van szüksége
Azért, mert magának kell olyan gondokat megoldania, mint az euróövezet gazdasági stagnálása, valamint a földrész biztonsága. >
Biden döntését Putyin meg fogja torolni
Simon Tisdall u Guardianben úgy ítéli meg: igen nagy horderejű Ukrajna számára, hogy Biden az utolsó >
Rövid út vezethet keletre
Arra kell számítani, hogy Trump alatt az ország egoista birodalom lesz, ám ennélfogva szétesik a szabályokra >
Putyin, Hszi és Trump, vagyis a barbárok már Európai kapuján dörömbölnek
Simon Tisdall a Guardianben arra figyelmeztet, hogy Putyin, Hszi és Trump, vagyis a barbárok már Európai >
A tervezett kinevezésekkel Trump egyértelműen elárulja, miként akarja irányítani az országot
Ezt fejti ki a Guardian kommentátora, Jonathan Freedland. A névsort úgy válogatta össze, hogy az is >
Magyarországon mocskos trükkök lengik be a közéletet
Magyar Péter Orbán egyetlen kihívójaként azt állítja, hogy titokban lehallgatták, mert le akarják járatni. De még >