Ma Ármin, Pálma, Izidor névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Amíg ön aludt, Magyarországot sikerült még jobban megalázni
„A végén pedig becsicskultunk és futottunk az osztrákokhoz. Akik hoztak egy bölcs döntést és segítettek.“ Kerner Zsolt (24.hu):
Péntek éjjel magyar ultrák rendőrautókat rongáltak és autókat gyújtogattak, és pár ezer menekült kisírta, hogy a kormány a BKV buszaival vigye el őket Ausztriába, pedig korábban még kerítést húztunk a határra, hogy be se tudjanak jönni. Ha G. Fodor Gábor lennék, most nagyon kéne törnöm az okos fejem, hogy ezt megmagyarázzam az erő politikájával.
A fociultrákat most hagyjuk, de azért nagyon vicces, hogy az MTI nyolcvan képet közölt arról, amint a migránsok rendőrökkel vitatkoznak (balhé nem történt), de arról egyet sem, hogy Budapesten autókat gyújtogatnak. A menekültügy viszont teljes káosz.
A kormány hetek óta nem tudja megoldani azt az amúgy megoldhatatlannak pont nem tűnő problémát, hogy a Keleti pályaudvar előtt párezer menekült táborozik. Először innen nem messze, a Verseny utcában terveztek tranzitállomást kiépíteni, de ebből nem lett semmi. Aztán leállt a komplett nyugatra induló vonatközlekedés, hogy véletlenül se jusson át senki Ausztriába. Mindezt azután, hogy a szerb határon felhúztuk a gyorstelepítésű drótakadályt, majd a valódi határzárat, hogy eleve ne jöjjön ide senki.
Lázár János napok óta sírós hangon hajtogatja, hogy a migránsok egyre agresszívabbak és nem hajlandóak együttműködni. De az első alkalommal, amikor tényleg nem hajlandóak együttműködni és elindulnak gyalog Ausztria felé, kapásból beadtuk a derekunkat, és pár órával később már össze is ült egy rendkívüli operatív törzs.
Ja, igen, Pintér Sándor közben nyaral.
És mindezt a Fidesz-kormány hatodik évében. Annak a kormánynak a hatodik évében, amelyik annyira jól hitette el magáról, hogy minden előző kurzussal szemben benne nem csak az akarat, de az erő is megvan a változtatásra. Hogy bármit el lehet érni, ha eléggé akarjuk, még úgy is, hogy leszarjuk közben a törvényeket. Orbán Viktor gyakorlatilag erre építette fel az elmúlt ciklusát.
Ennek egy hozadéka biztosan lett. Most már egyszerűen nem lehet elhinni, hogy ezt nem direkt csinálják. Persze azért sokkal valószínűbb, hogy inkompetenciáról van szó és nem trükközésről.
De ha inkompetenciáról van szó, akkor miért álltunk ebbe bele ekkora mellénnyel? A bevándorlóellenes kampányt mindenki úgy dicsérte (én is), mintha a rezsicsökkentés a mennybe ment, majd újra alászállt volna. Nem volt ugyanis valódi ellenfél, aki vissza tudott volna szólni, úgy pedig nagyon könnyű keménykedni.
Mármint egészen idáig nem volt igazi ellenfél.
Úgy tűnik, a kormány le tudta győzni párezer szerencsétlen, akik előtte a fél világon végiggyalogoltak, és akiket egy féllábú ember vezetett Budaörs felé. Ráadásul nagyon rossz üzenet az eddigi hadakozás után most buszokkal szállítani a menekülteket, mert többen már most azért mentek a Keletihez, mert hallottak a buszokról. Ettől biztos, hogy nem leszünk kevésbé tranzitország.
Közben sikerült magunkat porig alázni a tétovázással. A félve lenézett osztrákok segítsége kellett ahhoz, hogy elkerüljök a humanitárius válságot a Keletinél, miközben a világ összes híroldala minket hozott vezető hírként. Luxemburg külügyminisztere konkrétan Kim Dzsongunhoz hasonlította Orbán Viktort.
Előadtuk a keményet a menekültekkel szemben, aztán beletört a bicskánk egy bonyolultnak alig nevezhető feladatba. A végén pedig becsicskultunk és futottunk az osztrákokhoz. Akik hoztak egy bölcs döntést és segítettek.
Amúgy jó reggelt!
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Elváltak haragos útjaik
A rezsim félreérthetetlenül, pont úgy viszonyul Magyar Péterhez, ahogy üldöző az üldözötthöz, miközben Gyurcsány Ferenc, aki >
Orbán ügynökei kémkedtek Ukrajnában?
Az ukrán vádakból az rajzolódik ki, hogy a magyar katonai hírszerzés a többi közt fel akarta >
A politikai újonc Magyar Péter véget vet Orbán bűvhatásának
Tavaly február óta rakétasebességgel tör előre a Tisza elnöke – állapítja meg a svájci közmédiában, az >
Merz lehet minden idők legfontosabb német kancellárja
Ivan Krasztev úgy gondolja, hogy nincs Európában olyan politikus, aki igazodási pont lehetne a vadonatúj német >
Netanhaju abban gondolkodik, hogy vagy elfoglalja Gázát, vagy lakhatatlanná teszi
Bármelyik is következik be, ő csak nyer vele. Mindkét terven az látszik, hogy a szélsőséges politika >
Ha kudarcot vall a Merz-Macron-duó, az azt jelenti, hogy Európa zátonyra fut
Ezt jelentett Párizsból az új kancellár villámlátogatás után a Handelsblattnak Gregor Waschinski. Esélynek gondolja a földrész szempontjából >
Musk fájdalmas búcsúja
A Financial Times szemleírója, Edward Luce úgy ítéli meg, hogy fájdalmas búcsú előtt áll Elon Musk, >
Orbánék harmadik nekifutása Magyar Péter mentelmi jogának megvonására
Magyar Péter azt gondolja: Orbán azért cseszegeti európai képviselőként a mentelmi joga megvonásával, mert így akarja >
Még sugároz a Szabad Európa Rádió
Annak ellenére, hogy a liberális adó évtizedek óta szálka az autokraták szemében és Trump most jócskán >
Fordult a kocka, nagy bajban van Oroszország
Ezt állítja Ambrose Evans-Pritchard, a The Daily Telegraph jobboldali újság világgazdasági szerkesztője. A Washingtonnal tető alá >
Ha megoldást akar Gázában, az USA-nak be kell áldoznia Netanjahut
Ezt nyilatkozta a Neue Zürcher Zeitungnak Gilles Kepel Közel-Kelet-szakértő, a párizsi Politikatudományi Intézet vezető kutatója. Emlékeztet >
Nagyot ment a baloldal Ausztráliában
Hát akkor ennyit a Tegyük Újra Naggyá Mozgalomról – állapítja meg a Wall Street Journal konzervatív >