2023. április 1. szombat
Ma Hugó, Agád névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Napi ajánló

Victor és Alex

A magyar és a szerb miniszterelnök irányított sajtóértekezlete

Bódis Gábor
Bódis Gábor

Éljen a megbonthatatlan és örök magyar-szerb barátság! Láncos kutyák kíméljenek!

Egy vajdmagyar számára felemelő érzés, ha két ilyen daliás (khm...) legény áll a vártán és közli, többször is, szinte elmélázva, hogy a szerb-magyar kapcsolatok, amióta világ a világ, ilyen jók nem voltak. Mi az a kis vaskerítés. Hogy erről mit beszéltek a tárgyalóasztal mellett, az nem nagyon derült ki a közös sajtóértekezleten. Orbán Viktor, magyar miniszterelnök ugyan igyekezett magyarázgatni, hogy ennek semmi köze a két ország kapcsolatához ésígytovább. Aleksandar Vučić, szerb kormányfő válaszaiból sem lehetett leszűrni, hogy mennyire volt kemény ezzel kapcsolatban a szerb kritika. Ha egyáltalán.

Annak viszont tudtak örülni, hogy a szerb delegációban részt vevő Pásztor István szerbül szólalt fel az asztalnál, a magyarországi szerbek képviselője meg magyarul ugyanott. A kisebbségvédelem és a kölcsönös bizalom tökélye.

Mielőtt a két főnök a mikrofonok elé lépett volna, négy teljesen értelmetlen közös dokumentumot írtak alá előttük (majd ők maguk is), hogy legyen egy kis fontossága az ügynek.

A sajtótájékoztató pedig olyan volt, mint amilyent két irányított társadalmat eluraló vezető szokott tartani. Alákérdeznie csak a magyar állami televíziónak, a rebellis Simicska tulajdon Magyar Nemzet utódlapjának, a Napi Gazdaságnak lehetett. Szerb részről az RTS-nek és a Tanjugnak. Ez utóbbiak értelmesebbeket kérdeztek, nem mint a teljesen alákérdező robotként viselkedő, újságírói álarcban levő Fidesz aktivisták. Kár, hogy a Magyar Szó ehhez nem járult hozzá, de lesz még rá alkalom, ehhez kétség nem férhet.

A Tanjug kérdésére  Orbán Viktor megeresztette legkíméletlenebb félmondatát, mármint, hogy a kerítésnek nincs emberi jogi vonatkozása. Szerintem meg csak az van.

Megtudtuk ezenkívül, hogy a vonat fele annyi idő alatt teszi majd meg az utat Budapesttől Belgrádig. De csak majd ha fagy, vagy amikor a kínaiak beleépítenek valami gyorsítót.

Ennyi volt: éljen a megbonthatatlan és örök magyar-szerb barátság! Láncos kutyák kíméljenek!

2015. július 1.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

„Aki á-t mond, mondjon bé-t is”!

Ismereteim szerint – hosszú idő után – ez az első eset, hogy egy magyar párt határozottan >

Tovább

Hitler elégedetten bólogat a sírjában

A kormányközeli Magyar Nemzet szerint a náci fasizmust veszélyétől többé nem kell tartanunk, mert „letűnt a >

Tovább

Pártideológiát szolgál a színház (is)?

Most ismét két színházat biztosított be magának újabb négy évre a pártírónő, a „mi Miránk” (Mirjana >

Tovább

Amikor már késő elutasítani a cinkosságot

El is utasíthatja, teszi hozzá „jóságos” arckifejezéssel, miután tudtára adta, hogy zsarolható. Ekkor már késő elutasítani >

Tovább

A nemzeti kisebbségi nyelvek kiszorítása?

Az MNT-nek nincs mersze állást foglalni ebben a kérdésben sem? A Ljudevit Mičatek díjas, a Magyar >

Tovább

Megalázott nemzeti ünnep

Visszatetsző az is, hogy a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Aranytoll életműdíjjal tüntette ki a Magyar Szó >

Tovább

- Micsoda nap van ma?

A költőt és csapatát nem állította meg a nyomda portása (mai szóhasználatban: az őrző-védő kft. alkalmazottja), >

Tovább

Szerbia – „részben szabad ország”

Az biztos, hogy a jelenlegi állami vezetés hozzáállása a délvidéki magyarsághoz jobb, mint Trianon óta bármikor >

Tovább

Mi történik a magyarokkal?

Ott várom be Anikót, aki lehangoltan meséli, hogy alig voltak egy tucatnyian a misén. Előzőleg a >

Tovább

A Zoran

Életem legkeményebb élő adása volt. Szerkesztettem és vezettem a Szabad Európa Rádió délután 14 órakor kezdődő >

Tovább

„A jogok érvényesítésében vannak még gondok” (?)

Kovács beszédéből akaratlanul is kiviláglik a VMSZ politikájának a csődje – a nemzeti közösségi oktatás, a >

Tovább

Ilyenek vagyunk!

Mindennapos olvasmányaim közé tartoznak Teofil Pančić, Dejan Ilić, Saša Ilić, Ljubomir Stojadinović  és még számos bátor >

Tovább