Ma Mária, Emőke névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
A vajda és a „tettestárs”
„Azonnali fordulatot ígér, az uniós csatlakozás leállítását és az Oroszországhoz való csatlakozást.” J. Garai Béla (Vajdaság Ma):
Miközben még arról folyt a licitálás, hogy mennyien is voltak a csetnik vajda visszatérésének örömére rendezett szombati belgrádi nagygyűlésen – az állami hírügynökség szerint háromezren, a radikálisok szerint több, mint tízezren – a hágai jövevény máris rendesen elfoglalta a címoldalakat a hazai sajtóban.
Tetszik ez a hatalomnak, vagy sem: ezekben a napokban Vojislav Šešelj uralja a közbeszédet.
Hiába hangoztatták kormánykörökben, hogy Šešelj „Szerbia múltja, és hazatérése semmit sem változtathat meg” (Ivica Dačić), vagy hogy „fontosabb dolgunk is van, mint Šešeljlyel foglalkozni” (Aleksandar Vučić), mégis róla beszélnek az emberek, ő van középpontban. Az is szembetűnő, hogy a kormánypártokhoz nem kötődő lapoknak egy csapásra megjött a bátorsága, és egy az egyben, címben emelek ki a vajda sommás véleményét az államelnökről és a kormányfőről, még csak idézőjelet sem használva, amikor hazaárulónak minősíti volt munka-, és eszmetársait, és megdöntésükre szólítja fel híveit. (…)
Lehet, hogy súlyos betegsége tudatában úgy gondolja: semmi sem drága ahhoz, hogy végrehajtsa bosszúját.
Bár egyelőre képtelenségnek tűnik az a fogadkozása, hogy képes lesz újraéleszteni pártját tetszhalotti állapotából és kikényszeríteni a rendkívüli választásokat már jövőre, hogy megbuktassák a „hazaáruló kormányt”, mérget azért ne vegyünk rá. A vajda a populizmus nagymestere: tudja, hogy óriási az elégedetlenség, a tömegek csalódtak a Vučić-kormányban, amely egyre újabb megszigorításokat vezet be és mind későbbre ígéri a felvirágzást. Ő viszont azonnali fordulatot ígér, az uniós csatlakozás leállítását és az Oroszországhoz való csatlakozást, ami amolyan varázsformula a patrióta tömegek számára. És ha mindebből semmi sem jön be, akkor is jó sok gondot fog okozni a hatalmiaknak.
Különösen akkor, ha bekövetkezik az az általa említett szituáció, hogy a hágai Nemzetközi Bíróság megváltoztatja az ideiglenes szabadlábra helyezéséről hozott döntését, és elrendeli visszaküldését. Šešelj sietett kijelenteni, hogy esze ágában sincs engedelmeskedni és önként visszamenni a scheweningeni fogházba. „Ebben az esetben Tomislav Nikolićnak és Aleksandar Vučićnak le kell engem tartóztatniuk, és kiadni Hágának”, hangoztatta a vajda a SRS zimonyi székházában tartott első sajtóértekezletén, majd epésen hozzátette: „Ez lenne a legnagyobb paradoxon: hogy azok szolgáltatnak ki, akik a legközelebbi munkatársaim és tettestársaim voltak a háborús bűnök elkövetésében. Mit gondolnak, hogy én lemondanék egy ilyen alkalomról?”. (…)
Az ilyen-olyan fondorlatok és teóriák, a Nagy-Szerbiát felidéző álmok közepette arról esik a legkevesebb szó, hogy mit is követett el ez a nagyhangú csetnikvajda? Naponta olvashatunk a hágai bíróság tehetetlenségéről, az elhúzódó perekről, a Vojislav Šešelj életéből elrabolt tizenkét esztendőről, megbetegedéséről, csak éppen az általa elkövetett háborús bűncselekmények áldozatairól feledkeznek meg. Már-már őt sajnáljuk a súlyos kór miatt, és nem azokat, akik miatta vesztették életüket a haláltáborokban vagy miatta voltak kénytelenek elhagyni szülőföldjüket.
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
VMSZ 3.0: Megbékélés vagy lassú eltűnés?
A vajdasági magyarság lélekszáma és szellemi kondíciója olyan kritikus szintre süllyedt, hogy egy olyan domináns politikai >
Merre, vajdasági magyarok?
A közösségi elvárás az volt, hogy a két párt – a VMDK és a MPSZ – >
A „rendezetten zavaros” eszmék
A „rendezetten zavaros” eszmék könnyen elcsábítják a kiszámíthatatlan veszélyektől rettegő embereket, akik azzal a gondolattal is >
A Vajdaságba véletlenül betoppanó szemlélő idilli hangulatról számolhat be
Akad két-három kritikus hang, két-három politikusra terjed ki a figyelmük, hogy ezen kívül ki és mit >
Szerbiában továbbra sem lesz hiteles magyar érdekképviselet!
A magyar közösségnek a szerb parlamentben eddig sem volt és december 17. után sem lesz hiteles >
Népszavazás Vučićról
Az esetleges választási lopás arra kényszerítheti a polgárokat, hogy ismét az utcára vonuljanak, mint 2000. október >
A peremértelmiségi komplexusáról van szó
Vannak persze nagy kivételek, ilyen volt a szigorú és kritikus szellemű Tamás Gáspár Miklós, aki Budapestre >
Közszolgálati napilap ez?
Az MNT irányítása alatt „a világ legjobb magyar nyelvű napilapjából” silány (párt)közlöny lett! Már huzamosabb ideje >
Öncenzúra
Csak azt nem értem, hogy akik saját országuknak szuverén nemzeti jövőt vizionálnak, mit fognak szólni, ha >
Nincs jövőkép – a lakosok csendben távoznak!
Tordán – Dobai cikke alapján – semmilyen komolyabb befektetés, munkahelyteremtés nem volt és még csak a >
Lehet-e a nemzeti kérdésre nem nacionalista választ adni?
Rendben van, gondolom, mért ne lennének ellenvélemények, de azért a rendszerváltó eliteknek egyszer szembe kell nézniük >
A tolerancia határai
Arra gondolok, hogy az elmúlt években tapasztalt terrorista hullámok és a Hamász izraeli terrorakciója után jó >