Ma Olivér névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
A Vatikán 166. sz. közleménye
Ma tették közé a Szentszék állásfoglalását. >
A hűséges Hachiko története
Hachiko 1923 novemberében látta meg a napvilágot Japánban, Odate városában. Alig két hónapos volt, amikor >
Hogyan szaporodnak a rendőrök?
Dublinban elszabadult egy rendőrségi ló. Utóbb a termetes állatból előtört a párzási ösztön, és majdnem >
Amerika felfedezése annak köszönhető, hogy Kolumbusz nőtlen volt
Kolumbusz Kristóf kizárólag azért fedezhette fel Amerikát, mert nőtlen volt – jelenti kanadai tudósítónk. Tudniillik ha >
Okosabb vagy, mint egy ötödikes?
– Budapest melyik európai ország fővárosa? – így hangzott az amerikai iskolákban a harmadikos földrajz tananyagnak >
A fasiszták zászlaja alatt
A fasiszták zászlaja alatt1 A filozófus bevásárolt és már majdnem hazaért a lakásába. Fényes nappal, Budapest szívében. >
Motivált zsírégetés
Végre egy szellemes hirdetés a reklámok sivárságában: >
Úrvezetők Kínában
A felvételek gyűjteménye gyakorlatilag egyetlen sarkon készült. >
Előkerült az egyik legijesztőbb felvétel a Japánt sújtó szökőárról
Néhány napja tűnt fel a videómegosztókon a döbbenetes amatőr felvétel. >
Mosdók a világ minden tájáról
A leleményesség határtalan. >
Balla László esete Tito marsallal
Balla László* mérnök, a szabadkai Műszaki Iskola igazgatója, neves sportoló, Szabadka város díszpolgára, az egykori Jugoszlávia >
Távol Nigériától
Közel tíz éve, amikor először jártam Nigériában, ellenállhatatlanul magával ragadott a földrész gyönyörűsége. Megismerni egy másik, >
Napi ajánló
Koppanhatnak a trumpisták
Amerika kap egy fura figurát, aki plebejus együttérzéssel a demokratákat is megszégyenítő módon a nép embere lesz, és a kívülállását arra használja fel, hogy az ennek útjában álló akadályokat elsöpri? Vicces lenne. Bartus László (Amerikai Népszava):
Könnyen pórul járhatnak Trump hívei, ha megválasztott elnökük ebben az ütemben vonja vissza mindazt, amit a kampányban megígért. Trump először is eltüntette a website-járól a muszlimokkal kapcsolatos kijelentéseit, és a programjából törölte azokat az ígéreteit, hogy korlátozza muszlimok beutazását Amerikába. Akik a muszlimok gyűlölete miatt támogatták, máris hoppon maradtak.
A muszlimok üdvözölték a megváltozott álláspontot, remélve, hogy a cselekedetekben is tükröződik majd. Obamával való találkozása után pedig Trump bejelentette, hogy nem törli el az Obamacare-t, hanem csak változtat rajta. Őszintén szólva, ez rá is fér. A kampányban ördögnek ábrázolt Obamáról viszont azt állította, hogy kedves és rendes ember, aki nagy benyomást tett rá.
Trump ezen kívül kijelentette, hogy azt szeretné, ha Amerika olyan ország lenne, ahol mindenki szereti egymást. Ez nagy pofon azt őt támogató keresztény vezetőknek, akik hallani sem akarnak arról, hogy mindenki szeresse egymást. Az egész kampány alatt gyűlöletre uszítottak azok ellen, akiket Trump is támadott, a melegek, a muszlimok, a bevándorlók, liberálisok ellen. (…)
Nagy meglepetést okozott első nyilatkozataival, amelyek után sorban hozzá kellett tennie, hogy ezek nem republikánus gondolatok, de komolyan gondolja őket. Odáig elment, hogy már Clintonon is túltett. Bernie Sanders baloldali programját hirdeti, hogy minden embernek legyen biztosítása. Senki ne maradjon magára az utcán, aki nem tud gondoskodni magáról, arról gondoskodnak.
Ha ez így megy tovább, és Trump meghatódva a megtiszteltetéstől, szíve minden jóságával szeretni kezdi az embereket, akkor meggyűlhet a baja a republikánus szélsőjobb képviselőivel, akiknek a megválasztását köszönheti. Azokkal, akik a politikai korrektség, az egyéni jogok, a szeretet és tisztelet kultúrájának végét ünnepelték benne.
Nem lehet tudni, hogy ez meghatódás és elérzékenyülés következménye, ami majd elmúlik, és visszatér a kampányban megismert gyűlölködő önmaga, vagy nem ez lesz, hanem Amerika kap egy fura figurát, aki plebejus együttérzéssel a demokratákat is megszégyenítő módon a nép embere lesz, és a kívülállását arra használja fel, hogy az ennek útjában álló akadályokat elsöpri. Vicces lenne.
Az egészben az lenne a legszebb, ha kiderülne, hogy nem ő itt a legnagyobb fasiszta, hanem a Tea Party és az evangéliumi karizmatikus kereszténység milliárdos pápái, akik a nyakába ültették a sunyiképű Pencét, akinek az inkvizitor feladatait kellene ellátni. Ez még rejtély, de az első megnyilvánulások nem zárják ki ennek lehetőségét sem.
Ebben az esetben nagy lesz a koppanás, mert Trump nem közülük jön, nem olyan fanatikus, mint a sunyiképű és sötét tekintetű Mike Pence vagy Ted Cruz lett volna. Trump nem egy fundamentalista, nem keresztény, enyhén szólva esendő bűnös ember. Nem biztos, hogy állami erővel akarja üldözni a bűnösöket, akiket ezek a farizeusok gyűlölnek. (…)
Kissinger egy interjúban máris felajánlotta neki a segítségét nemzetközi ügyekben, és nem lesz egyedül. Ha Trumpnak lesz annyi esze, hogy nem a Pat Robertsonok és más fasiszták tanácsait követi, ha nem akar kultúrharcot és polgárháborút kirobbantani, akkor értelmes emberek segíteni fogják. Itt mindenki naggyá akarja tenni Amerikát. (…)
Trump soha nem volt republikánus, sokszor támogatott demokratákat is. A republikánus pártról és szavazóiról megvolt a véleménye. Egy televíziós interjúban azt mondta, hogy ha elindulna elnökjelöltként, akkor csak republikánus színekben indulna, mert azoknak a szavazói nem gondolkodnak, hanem minden hazugságot elhisznek. Arra szavaznak, amit mondanak nekik. A legszebb az lenne, ha Trump választási kampánya egy hoax lenne, amivel alaposan rászedte a republikánus csőcseléket, hogy megválasszák.
Sajnos, ez nem biztos. Könnyen lehet, hogy ez kezdeti megilletődés, és ne felejtsük, ezután jönnek a kriptofasiszta keresztény sakálok, akik szívják majd a vérét. De Trump mégiscsak úgy nyert, hogy a támogatói érzelmi alapon tömegként szavaztak rá. A sokkal képzettebb demokrata szavazó individualista, önálló döntést hoz. Ezért nem szavaztak Clintonra, mert esztelenül erőltették rájuk, hogy ilyen ügyekkel a háta mögött elnökjelölt legyen. Trumpot bárki más laposra verte volna.
Trump másfélmillióval kevesebb szavazatot kapott, mint annak idején John McCain, két és fél millióval kevesebbet, mint Romney, pedig azóta az állampolgárként itt élő lakosság száma is sokat nőtt. Ennek ellenére McCain és Romney a sokkal magasabb számokkal is nagy vereséget szenvedett Obamától. Mindez azt bizonyítja, hogy nem Trumpra szavaztak sokan, hanem Hillaryra kevesen. Az FBI akciója is szerepet játszott ebben, de ha nem Clinton a jelölt, nincs FBI akció. (…)
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A Monroe-elv és ami ebből következett
A gyakorlatban azonban a hidegháború viszonyai között, a szovjet és kommunista fenyegetés nyomásában a nemzetbiztonságát fenyegetőnek >
Izrael nem alapozhatja politikai stratégiáját a megkérdőjelezhetetlen katonai erőre
A palesztinokhoz fűződő viszonyt egy évtizeden át a jobboldal szabta meg, ám felsült vele. A hadsereg >
Még Trump sem állhat a törvény felett
Őt is megilleti persze a tisztességes tárgyalás és az ártatlanság vélelme. Ám nem szabad semmiféle kiváltságot >
Európa új frontvonalai
Az olasz Külpolitikai Intézet igazgatónője szerint új határok alakulnak ki Európában, mert a háború bebizonyította, hogy >
A szaudi-iráni megállapodásról
Persze, van még egy ismerős ismeretlen ebben s közel-keleti egyenletben, aki nem is olyan háttérszereplő, különösen, >
Putyin határtalan étvágya – Moldova, Koszovó és Bosznia
Moszkva meg akarja buktatni a kisinyovi kormányt, hogy az ország orosz befolyás alá kerüljön, és ezzel >
Léggömb, vagy csak egy lufi?
Az aligha új, hogy két állam kémkedik egymás ellen, amióta világ a világ, ez az egyik >
Az olasz miniszterelnök jobb, mint a híre
A Die Welt korábbi főszerkesztője nem ért egyet azokkal, akik félreverik a vészharangot az olasz miniszterelnök >
Mi a gond a kínai lakosság csökkenésével
Paul Krugman kétségbe vonja a hivatalos kínai adatokat, mármint hogy tavaly váratlanul fogyni kezdett a lélekszám, >
Netanjahu Izrael legnagyobb ellensége, miért nem száll vele szembe a Nyugat?
Hiszen a keményen jobbos vallási koalíció nekimegy a polgári szabadságjogoknak, külföldön pedig megbízhatatlan partnernek ígérkezik. Netanjahu >
Ha Putyin belebukik a kalandba, egy jó ideig káosz áll be
Viszont kiaknázhatja Magyarország, Lengyelország és Románia, hogy megkaparintson olyan tartományokat, amelyekről 1919 és 45 között volt >
Babiš nyomul az elnökségért
A megosztó populista milliárdos, Andrej Babiš nyomul az elnökségért a választás tegnap kezdődött és ma záruló >