Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
Bencze Imre: Édes, ékes apanyelvünk
Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót. Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót. Egyes >
Napi ajánló
A magyar futball hazugságai
„Zöld a fű, kerek a labda, márkás a szerelés – ez a hasonlóság a futball nyugat-európai verziójával.” Kiss Tibor Noé blogjából (Új Szó):
„A tavaly még a sorozat csoportkörében szereplő Videoton a hazai pályán megszerzett 2-1-es előnyét elherdálva az EL selejtezőjének első fordulójában búcsúzott. A meccs hajráját emberhátrányban töltő Mladost Podgorica egy 92. percben szerzett tizenegyes góllal győzött (1-0), így idegenben szerzett több góljának köszönhetően továbbjutott.” (…)
„De valamire ez a meccs is jó volt. Kilencven percben bebizonyosodott, hogy a magyar futball 2013-ban úgy ahogy van: hazugság. Lássuk csak!”
„1. hazugság: Kevés a focista Évek óta hallgatjuk a magyar edzők sirámait. Legutóbb Mezey György panaszkodta tele a sajtót azzal, hogy Magyarországon kevés az igazolt futballista, több kell, különben mindenki lehagy bennünket. Nos, Magyarországon az igazolt futballisták száma a FIFA adatai szerint 127 ezer - Montenegró teljes lakossága nagyjából 650 ezer, beleértve a nőket, az aggastyánokat, a csecsemőket és azokat a férfiakat is, akiket undor fog el a labdarúgás szó hallatán (Magyarországon belőlük egyre több akad, okkal). A számok szerint mennyire is kellett volna nyernie a Videotonnak?”
„2. hazugság: Nagy pénz, nagy foci Azt is tudjuk a magyar foci nagyokosaitól, hogy klubszinten komoly futballcsapatot csak komoly tőke befektetésével lehet működtetni. Márpedig ennél a párharcnál a Videoton volt a toronymagas favorit. Ne politizáljunk, hagyjuk azokat az apróságokat, hogy a székesfehérvári klubnál hány állami cég hagyja ott a pénzét (végső soron a magyar állampolgárok adóforintjait). A Videotonnál egy magyar melós számára arcpirítóan sok pénzt keresnek azok a futballisták, akik csütörtökön leszerepeltek. Mindenük megvan, profi edzői stáb, orvosi ellátás, színvonalas felszerelések.”
„3. hazugság: Miért van az, hogy az európai bajnokságok tele vannak a Balkánról érkezett futballistákkal, szerbekkel, horvátokkal, bosnyákokkal, montenegróiakkal, koszovói albánokkal? Sikeres futballistákról beszélünk, akiket a nyugati sztárklubok szurkolói imádnak. Mi, magyarok hány hozzájuk hasonló játékost tudunk felmutatni? Hány olyat, aki megfelelt a profi követelményeknek és nem kullogott haza (vagy az orosz sztyeppére)? Az idegenlégiós kérdés kapcsán beszélhetünk erről is: nekünk - néhány kivételtől eltekintve - miért nincsenek ünnepelt légiósaink külföldön? Nincs ez összefüggésben azzal a mentalitással, amit a Mladost játékosai képviseltek a fehérváriak ellen?”
„4. hazugság: Javuló színvonal Láttuk a magyar futball kirakatcsapatát - miről beszélünk? Hétről hétre látjuk a magyar első osztály mérkőzéseit - miről beszélünk? Zöld a fű, kerek a labda, márkás a szerelés - ez a hasonlóság a futball nyugat-európai verziójával. Nem, nem az angol vagy az olasz bajnoksághoz viszonyítunk, nem is a hollandhoz, hanem mondjuk a svájcihoz. Csányi Sándor MLSZ-elnök néhány éven belül stabil El-csoportkörös szereplőket vár a magyar futballtól. Ez jelen pillanatban ámításnak tűnik.”
„5. hazugság: A magyar futballsajtó hozsannái Döbbenetes, hogy a Nemzeti Sport „visszafogott teljesítményről“ írt a Videoton játéka kapcsán. Normális országokban a nevén nevezik a dolgokat. A Videoton teljesítménye nem visszafogott volt, hanem szégyenteljes. Persze, mit várunk attól a sajtótól, amely a magyar focit behálózó bundabotrányról következetesen hallgat, ellenben sztárinterjúkat készít azokkal a focistákkal, akik két egyeneset tudnak rúgni a labdába? Törleszkedés, fényezés, mellébeszélés, internetes blöff címek gyártása - ez megy. Ami az újságírás lényege (például a kritikai-elemző megközelítés érvényesítése), az hiánycikk.”
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A Vajdaságban viszont minden rendben volt és van
A VMSZ nem vett részt a választásokon, tehát nem szenvedett vereséget. A párt és a Magyar >
MI FOLYIK A VAJDASÁGI MAGYAR SAJTÓBAN?
A vajdasági magyar média politikai irányítás alatt áll, a mostani „nyitás” pedig inkább taktikai alkalmazkodás, mint >
KÉRDÉSEK DR. PÁSZTOR BÁLINTHOZ 2.
Mit gondol és érez Ön, amikor nap mint nap a saját vagy a társai fényképével, avagy >
A jövő előttünk, de a múlttal mi lesz?
Magyarország április 12-én abba a történelmi léptékű korszakba lépett, amikor a közmondás végre maguk az elnyomók >
A Vidék filozófiája
Ez az a populizmus, kollektivizmus, nacionalizmus, népiesség, amely nem képes lépést tartani a modernizáció kihívásaival, s >
Kérdések zuhataga egy szép napon:
Tudja-e Pásztor Bálint és a többiek, hogy önmagukon kívül más is van a világon? Ideje ennek az >
VMDK: Elfogadhatatlan a politikai kontroll a vajdasági magyar közmédia felett
A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége elfogadhatatlannak tartja a MNT alapítású médiumok ilyen jellegű korlátozását és politikai >
Pásztor megtorpant a damaszkuszi úton
„A Fidesz továbbra is stratégiai partnerünk, a választások után koalícióra lépünk a haladókkal”, jelentette ki Pásztor >
Amikor belép a színre az átállók sáskahada
A milliárdok bizarr menekítéséről Magyar Péter számolt be, szerinte a Fidesz belső körei külföldre mentik a >
A SZERZETT JOGOK MEGMARADNAK
Különösen fontos elvárás lehet, hogy az új magyar kormány partnerként a jövőben egy plurális összetételű Magyar >
Vajon lehet-e a VMSZ a magyarországi választások vesztese?
Mindezek után, a VMSZ elnöke úgy gondolja, hogy neki és nekik semmi közük az Orbán-kormány bukásából >
„Kispásztor” elfelejti az örök érvényű magyar igazságot
Egyértelművé vált, „kispásztor” visszautasította (kétlem, hogy e mögött létezik testület döntés) Magyar Péter jobbját. Nem csoda, >

