2023. szeptember 30. szombat
Ma Jeromos, Honória, Hunor névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Napi ajánló

Levél Hugh Grantnek

Bódis Gábor
Bódis Gábor
Levél Hugh Grantnek
Hugh Grant (justin91a illusztrációja)

„Tisztelt Grant úr!

Mi, Magyarország kormánya, a magyar emberek nevében roppant sajnálatosnak tartjuk, hogy a minap egy brüsszeli fórumon megalapozatlanul, de remélhetőleg csak a tájékozatlanságából kifolyólag kritikával illette a magyar médiahelyzetet.”

Az Örülünk, Vincent? nevű szatirikus blogon fedeztük fel a hírneves brit színészhez intézett nyílt levelet.

„Szeretnénk felhívni a figyelmét a következő vitathatatlan tényekre. 1. Magyarország kormánya kétharmados felhatalmazással rendelkezik, ami példátlan egész Európában. 2. A magyar kormány súlyos terheket örökölt az előző szociálliberális vezetésű kormányoktól. 3. Magyarország példát mutat Európa összes országának abban, hogy a válság terheit nem az emberekkel fizetteti meg, hanem a közteherviselésbe bevonja a bankokat, az energiaszolgáltatókat és a multinacionális társaságokat is. 4. A magyar médiaszabályozás minden eleme megtalálható valamelyik uniós tagállam médiaszabályozásában, kivéve az ő és az ű betűket, melyek magyar különlegességnek számítanak. 5. Nem igaz, hogy a magyar kormány túlzott kontrollt gyakorol a média fölött. Ezt legfeljebb a közszolgálati televízióról, a rádióról, a nemzeti hírügynökségről, a nyomtatott sajtóról és a kereskedelmi rádiókról lehetne kijelenteni, csak tilos. Azt a rágalmat is visszautasítjuk, hogy épp most lehetetlenítettük el gazdaságilag az egyik rivális kereskedelmi rádiót és zártuk ki a frekvencia-pályázatból az utolsó ellenzéki rádiót. Visszautasítjuk és kész.”

„Grant út, Önnek több kormányszóvivői tájékoztatót kellene hallgatnia, hogy tisztában legyen a valós magyar viszonyokkal. Ebben szeretnénk felajánlani Magyarország segítségét az alábbiak szerint.”

„Most, amikor ezeket a sorokat olvassa, egy TEK-különítmény (TEK – Terror elhárítási különítmény – naplo.org) tart a háza felé. Amikor majd betörik az ajtót és lerohanják a házát, melynek címét gyerekjáték volt kinyomoznunk, feküdjön a földre, és tegye a kezét a tarkójára. Ez csak biztonsági óvintézkedés, mely a magyar emberek védelmét szolgálja. Ön hamarosan találkozni fog Kumin Ferenc államtitkárral, aki le fogja harapni az aranyhala fejét, ha nem tanúsít megfelelő tiszteletet a Magyar Kormány álláspontja iránt. A magyar médiahelyzet valós áttekintését Szöllősi Györgyi, a magyar közszolgálati televízió híradójának műsorvezetője fogja Önnek felolvasni lakkcsizmában és orosz katonai zubbony alatt alatt viselt vörös fűzőben, de ezt persze Ön amúgy sem fogja látni, mert az arcán fog feküdni egy kommandós térde alatt. Kérem, koncentráljon erősen, mert Kumin Ferenc személyesen fogja kikérdezni Önt.”

„Ami a további együttműködésünket illeti, tájékoztatjuk, hogy parlamenti frakciónk legjelentéktelenebb tagja már benyújtott egy alkotmánymódosítást arról, hogy a Magyar Állam igényt tart az Ön 1994 óta szerzett jövedelmeinek 98%-ára. Ezen felül Ön köteles minden nyilvános szereplését L. Simon László államtitkár úrral, szerepeit pedig Eperjes Károly Jászai- és Kossuth-díjas színművész úrral előzetesen egyeztetni. Ön mostantól minden héten jelentkezik Szalai Annamária asszonynál, hogy átvegye a magyar média aktuális állapotáról szóló kormányzati felkészítő anyagot, amelyhez a jövőben a nyilvános szereplései alkalmával minden körülmények között tartania kell magát.

Végezetül szeretném átadni a magyar emberek elismerését kiváló színészi munkái miatt. A zuhanyzóban vigyázzon, nagyon csúszik.

Tisztelettel

Lázár János

miniszter

•••

A naplo.org a maga részéről megfontolásra ajánlja a NER-nek (Nemzeti Együttműködés Rendszere), hogy Hugh Grant összes filmjét az összes létező hordozókon (film, DVD, merevlemez) azonnal zúzza be, vagy ha ezt valamilyen finnyás törvényhozó kifogásolná, akkor legalább a Hugh Grant filmeken (kivétel nélkül!) a színész arcát Lomnici palásttal fedje le.

•••

A naplo.org feltételezése szerint az is közrejátszik a Hugh Grant elleni indulatok elszabadulásának, hogy Gyurcsány Ferenc egykor őt próbálta imitálni parlamenti dolgozószobájában:

2012. július 9.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Az erőszak fúgái a senkiföldjén

Végel László áprilisi Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia-i székfoglalóján ismét Sinkó Ervint idézte fel, a jugoszláv, >

Tovább

Értelmiségi „lakoma” Óbecsén

Az esemény hiányossága az is, hogy mindennemű összegzés, közlemény vagy állásfoglalás nélkül ért véget. Úgy tűnik, >

Tovább

Az elfüggönyözött valóság

Nagyon sajnálom, hogy a VMSZ képviselői a szerbiai parlamentben nem szólaltak fel erélyesebben a jelenlegi szerbiai >

Tovább

A „pásztori döbbenet” kritikátlan terjesztése

A vajdasági nemzeti kisebbségek számára „Presevo-völgy is intő jel lehet azzal kapcsolatban, hogy – törvénnyel vagy >

Tovább

„A titkárnak fogalma sincs”, de az elnöknek se! (2.)

Szakállasnak és Nyilasnak az államapparátusban és a Vajdasági Magyar Jogász Egyletben (VMJE) betöltött tisztségével kapcsolatban az >

Tovább

„Ne követeljétek a jogaitokat, elég, hogy nem gyilkolunk benneteket”

Kamberi nyilatkozatairól – a helyi sajtó mellett – beszámolt a Beta hírügynökség, az N1 televízió, a >

Tovább

Veszélyben az oktatás és a művelődés (is)!

Az oktatásért felelős MNT (VMSZ-es) tisztségviselőinek tevékenysége az oktatás területén többnyire a magyarországi adófizetők pénzéből befolyt >

Tovább

„A titkárnak fogalma sincs”!

„A titkárnak fogalma sincs”, hogy mit írt alá, az államtitkár azt üzeni a tanároknak, hogy „ne >

Tovább

A magyarok pisszenni sem mernek

Ha az orosz csapatok maradtak volna Magyarországon is, akkor nyilván nem Orbán Viktor lenne az ország >

Tovább

A magyar közösség lemarad az oktatásban!

A magyarok a középiskolai végzettség tekintetében azonban 3,7 százalékkal, a felsőfokú végzettség szempontjából pedig már 10,7 >

Tovább

BÚJTATOTT RÁGALMAZÁS

Mindezek fölött ott duzzad a migráns-botrány felhője is. Szeptember 8-án már nem az erdőkben, a falvakban >

Tovább

Közép-Európa újra időszerű

Akkor már végleg felismertem, hogy a nyolcvanas évek nagy álma, Kelet-Közép-Európa dögrováson van. Éppen akkor került >

Tovább