Ma Tamás, Péter névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
BIBIRCSÓKOS KAPCSOLATOK
A VMSZ és a fantompártok szemfényvesztő kirukkolása
Szánalmas, hogy a Junior előcitálta(tta) Csorba Bélát, a VMDP hajdanán karakán vezetőjét is, aki öregkorára ugyancsak kicsorbította néhai Új Symposionos ellenzéki fenegyerek-mivoltát. Öreg napjaira (f)eladta elveit. Eszközökben nem válogat, még látszatmunkára is vállalkozik, csak hogy a VMSZ-nek szolgáljon, annak a pártnak, amelyiket korábban rendszeresen és keményen bírált. A valamikor tömeges VMDP már a saját székhelyén, Temerinben sem képes önállóan indulni, hanem a VMSZ listáján! A választásokon minden bizonnyal ugyanolyan megalázó szerepe lesz, mint a MEP-nek Óbecsén. A VMSZ, a VMDP és a MEP vezetőinek találkozóján fontos volt látszatot kelteni, demonstrálni, hogy a három párt „továbbra is együtt” van. Együtt, igen, a katasztrófában, amit a magyar közösségnek okoztak a néhai Pásztor István vezetésével az utóbbi 16 évben! A felelősségük is közös! Bozóki Antal:
Június 2-án helyhatósági választások lesznek Vajdaságban, Belgrádban és azokban a szerbiai önkormányzatokban, amelyekben erre 2023. december 17-én nem került sor.
Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) dinasztiás elnöke és Juhász Bálint, a Tartományi Képviselőház április 25-én megválasztott elnöke (aki még a párt Intéző Bizottságának is az elnöke), Csorba Bélával, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt (VMDP) és Szmieskó Zoltánnal, a Magyar Egység Párt (MEP) elnökével „egyeztetett” Szabadkán.
A VMSZ elnöke azt írta közösségi oldalán, hogy a magyar pártok továbbra is együtt! A bejegyzésben úgy fogalmazott, minden erőnket a lehető legerősebb helyi képviselet biztosítására kell összpontosítanunk. A tavalyi parlamenti választások eredményei is megmutatták, hogy így kell. Az összefogást 16 évvel ezelőtt Pásztor István (a tavaly október 30-án elhunyt apja – B.A.) kezdeményezte. Túl nagy a tét ahhoz, hogy ez továbbra is ne így legyen – írta Pásztor Bálint.
– Ott a helyünk az életkörülményeinket befolyásoló önkormányzati döntések meghozatalában. Nem mindegy, hány képviselője lesz közösségünknek, és hány lehetne. Minden június 2-án megszerzett mandátum számít! – írja bejegyzésében Pásztor Bálint.
A következő önkormányzati választások rendkívül fontosak a VMSZ, vagyis a Vajdasági Magyar Szégyenpárt részére, amelyeken Pásztor Bálintnak ismét bizonyítani kell.
Az apja pártelnöki székét megöröklő junior Pásztor a közösségi oldalán számolt be, hogy április 25-én a Karmelita kolostorban járt, ahol Orbán Viktor miniszterelnök fogadta.
– Ismertettem céljainkat a június 2-i önkormányzati választásokon és elmondtam, hogy a magyarországi (június 9-i – B.A.) európai parlamenti választások eredményessége érdekében minden tőlünk telhetőt megteszünk. Beszéltünk a gazdaságfejlesztési program folytatásának és a határ átjárhatósága megkönnyítésének szükségességéről – áll a Facebookon közzétett bejegyzésében.
A junior Pásztor kapkod most (érthetően) fűhöz-fához, hiszen mindkét választáson ismét bizonyítania kell Orbán Viktor előtt, akinek a „trónja” időközben igencsak megingott. Magyar Péter Tisza-pártja kiszabadította a szellemet a palackból, óriási népszerűségnek örvend, amit bizonyítanak az általa összehívott tüntetések, az országjáró körútján tapaszalt érdeklődés.
Vajdaságban azonban még a régi lapokkal játszanak. Nem kétséges, hogy újabb összegek folynak be Magyarországról a VMSZ számlájára „a választások megszervezésére”.
Így kerül(hetet)t sor a junior Pásztornak a VMDP és a MEP elnökével való borvirágos találkozójára is. A „minden mandátum számít!” jelszóval elővették annak a két fantompártnak a vezetőjét is a naftalinból, amely pártokról huzamosabb ideje semmit nem hallani, életjelet sem adnak. Az kérdés, van-e egyáltalán tagságuk, és hogy (a papíron kívül) egyáltalán léteznek-e még?
Ugyan ki emlékszik még Szmieskó Zoltánra, a MEP elnökére és a pártjára? A szervezet közösségi oldalán nem találni semmilyen újabb információt a tevékenységéről. Legutóbbi közgyűlését a párt 2013. április 21-én tartotta „52 küldött részvételével”. Ebből csak azt a következtetést lehet levonni, hogy nincsen törvényes vezetősége, és hogy megszűnt létezni. (Közgyűlést legalább négyévenként kell tartani!)
Most Pásztor Bálint felveri a semmit habnak: a VMSZ Óbecsén (ahol a MEP székhelye van/volt) a VMDP-vel és a MEP-el közösen indul, teljes listával, azaz 36 jelölttel vesz részt a június 2-i helyhatósági választáson. Ennek a koalíciónak jelenleg 11 képviselője van a képviselő-testületben.
A Kiss Igor (Csorbáék egykori „becsei reménysége”) vezette „óbecsei magyar lista” jól mutatja, hogy a VMSZ valójában megalázza a koalíciós partnereit. A VMDP jelöltje (Rab Virág Éva) a 9. helyre, a MEP jelöltje (Romoda Ferenc) pedig a 10. és a 23. (Novák József) a névsoron, nem pedig a 2. és a 3. helyen, ahogy azt a tisztesség (egyenrangú partnerek esetén) megkövetelte volna.
Szánalmas, hogy a Junior előcitálta(tta) Csorba Bélát, a VMDP hajdanán karakán vezetőjét is, aki öregkorára ugyancsak kicsorbította néhai Új Symposionos ellenzéki fenegyerek-mivoltát. Öreg napjaira (f)eladta elveit. Eszközökben nem válogat, még látszatmunkára is vállalkozik, csak hogy a VMSZ-nek szolgáljon, annak a pártnak, amelyiket korábban rendszeresen és keményen bírált. Annál furcsább mindez, mert nemrég még a kórházban kezelték.
A valamikor tömeges VMDP már a saját székhelyén, Temerinben sem képes önállóan indulni, hanem a VMSZ listáján! A választásokon minden bizonnyal ugyanolyan megalázó szerepe lesz, mint a MEP-nek Óbecsén.
Információim szerint, az ugyancsak óbecsei székhelyű Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) nem indul önállóan ebben a városban a helyhatósági választásokon.
A vajdasági magyar választópolgárok inerciából ismét a VMSZ-re, a múltra fognak szavazni, remélve Orbán Viktor lekenyerező politikájának folytatását. Nem tudnak semmit arról, hogy a változások beindultak, és a gátlástalan haszonlesés nem méltó hozzájuk.
A VMSZ, a VMDP és a MEP vezetői is sajnos egy retrográd politika szekerét iparkodnak tolni, nem a magyar közösség, hanem „stratégiai partnerük”, a letűnésre/bukásra ítélt Szerb Haladó Párt (SNS) érdekeit képviselik.
Közösségünk tragédiája, hogy nincs alternatíva, nincsen egyetlen olyan másik magyar párt, se karizmatikus vezető, aki a közösség érdekeit képviselné, aki irányt mutatna! Pásztor Bálint a szerb parlamentben május 2-án Szerbia „eddig legreakciósabb kormányára” igennel szavazott. Shaip Kamberi, a Demokratikus Cselekvés Párt – Az albánok politikai harca folytatódik nevű lista képviselője ugyanakkor nem vett részt a szavazáson!
A Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatalának (ODIHR) a december 17-ei előrehozott választásokkal kapcsolatos ajánlásaiból szinte semmi nem valósult meg. A választási feltételek nem javultak, hanem „rosszabbak, mint decemberben”.
Szabadkán például – a helyi Szabadság és Igazság Párt (SSP) adatai szerint – „a mai napig 126 ezer polgárt tartanak nyilván a választói névjegyzékben, holott a népszámlálási eredmények alapján a városban 103 ezer szavazati joggal rendelkező felnőtt él”.
A június 2-ai választásokról is már előre el lehet mondani, hogy nem lesznek tisztességek! A szerbiai politikai válság folytatódik és mélyül!
A VMSZ, a VMDP és a MEP vezetőinek találkozóján fontos volt látszatot kelteni, demonstrálni, hogy a három párt „továbbra is együtt” van. Együtt, igen, a katasztrófában, amit a magyar közösségnek okoztak a néhai Pásztor István vezetésével az utóbbi 16 évben! A felelősségük is közös!
Következő cikk: Orbán nagyotmondása a délszláv háborúba való magyar beavatkozás visszautasításáról
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Pásztor Bálint „egyeztetett” a sajtóval!?
A sok tárgyalás, „segítés” azt jelzi, hogy a VRTV is felsorakozik – méghozzá önként! – a >
A küszöb előtt várakoznak
Az „ártatlan nemzedék” egyelőre figyel és tanul. Van ideje. Készülnek a múlt elleni lázadásra? Vagy beletörődésre? >
A RENDSZER A VÉGÉT JÁRJA!
Szerbiában az intézmények már huzamosabb ideje nem működnek. Az ország egyre jobban sodródik a rendkívüli állapot >
A nemzeti identitásról…
Siránkozhatunk miatta, de gyümölcsözőbb lenne a korszellemre reflektáló életképesebb komplexebb identitás megformálása, amely nem rombolná a >
EZ A RENDSZER ELHASZNÁLÓDOTT!
Már minden értelmes ember érzi, tudja, hogy ez a rendszer elhasználódott. Az elégedetlenség egyre nagyobb méreteket >
Az Akadémia győzött!
Az akadémikusok nagy része elégedett volt, kisebbik része bölcsen hallgatott, s nagyon kevesen utasították el. Radomir >
A kormányhű celebek országa
A kilencvenes években az ellenzéki táborban az értelmiségiek vállalták a vezető szerepet, de a nacionalista táborban >
„Mikor korlátozható a szabadság?”
A VMTT közösségi oldalán az utolsó bejegyzés négy évvel ezelőtti, a Magyar Tudomány Napja a Délvidéken >
„Előrelépés a kisebbségi jogérvényesítés útján”?
A cikkből nem tudjuk meg, hogy melyek azok a jogok, amelyeket „részlegesen” az MNT-re ruháztak, de >
Erkölcs(telenség)
Juhász Bálint, rövid elnöksége alatt már szembesülhetett a ténnyel, hogy a politika nem is olyan veszélytelen, >
Erkölcs(telenség)
A vajdasági magyar közösség szemében bizony bizarr volt az is, hogy a pártelnök posztban gyászolja Dragan >
Erkölcs(telenség)
A Vajdasági „Magyar” Szövetség vezetői számos, politikailag és erkölcsileg téves döntést hoztak, a magyar közösséget „képviselve” >