Ma Buda, Richárd, Hóvirág névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
A mellébeszélés magasiskolája
Amikor egy politológus propagandistává „promoválja" önmagát
De ha politológusunk netán az Uniót alkotó tagállamok „fősodratú balliberális táborára” gondolt volna (hiszen azok, s így Orbán Viktor kormánya nélkül sem lehet dönteni), akkor melegen ajánljuk, hogy számlálja össze két kezén, hány uniós államban van ma balközép vagy baloldali kormány. (Megsúgjuk: a 28-ból mindössze tízben.) Purger Tibor (Szabad Magyar Szó):
Az unalomig megszoktuk már, hogy a magyarországi hatalom és médiamanipulátorai, a jól fizetett propaganda-apparátus, a megmondóemberek és közírónak álcázott pofozófiúk mindent és mindenkit leballiberális-kozmopolitáznak, ami vagy aki nincs ínyükre. Minden rossz, ami „kozmopolita”, és minden „ballibsi”, ami rossz a mai magyar állami szomorújátékban. (Talán mert nincs nagyobb szókincsük – mint kedvenc amerikai bálványjelöltjüknek, a sárga lakkozott hajú dilettánsnak.) Nemcsak a régi „emúttnyócév” és a madárijesztővé dekorált Gyurcsány a gyűlölet meg üldöztetés kötelező tárgya, hanem mindenki, akinek esze-mersze van másként gondolkodni széles e hazában, mint ahogy azt a budai várban meg a pesti országházban megbúvó Soros-alumnus haverok és milliárdos holdudvaruk eldönti és előírja.
Nincs ebben semmi meglepő: Az amerikai csoda is bizonyítja, hogy minél nagyobb a mellébeszélés, annál nagyobb a siker esélye. Akkorát kell hazudni, hogy azt már ne lehessen nem elhinni – mert a tisztességes emberek tömegei el sem tudják képzelni, hogy közéleti szereplők akkorát gurítsanak. A győztes politikusok meg propagandisták pontosan tudják, meddig kell elmenni.
De amikor egy társadalomtudós is így viselkedik, akkor azért még mindig kiakadunk. Valahogy az az érzésünk, hogy aki eleget tanult ország-világ működéséről, azt már ennél nehezebb kéne legyen rávenni, hogy félrebeszéljen, sőt félrevezessen. Pedig ilyen is van, legutóbb a Magyar Időkben. A „helyszín” természetesen nem meglepő: ez a szépnevű és jobb sorsra hivatott kormánypropaganda-lap – Bayer Zsolt felülmúlhatatlanul alpári stílusának égisze alatt – csöpög a fröcsögéstől. De mit keres ott egy olyan politológus, mint a múlt pénteki számban Fricz Tamás? (Autoriter brüsszeli kormányzás: A kozmopolita balliberálisok kettős mércéje egyúttal önmaguk paródiája. Magyar Idők, 2018. január 4., http://magyaridok.hu/velemeny/autoriter-brusszeli-kormanyzas-2632408/)
Jó, megértjük, feladatul kapta, hogy ő is letegye voksát a „kozmopolita balliberálisok” (értsd: minden önállóan gondolkodó ember) ellen, meg hogy teljes tudományos autoritásával leautoriterezze a „brüsszeli kormányzást”. Végtére is mást sem hall a magyar ember a nemzet legfelsőbb megmondójától, mint azt, hogy harc meg ellenállás meg szovjet-Unió. Egy kis tudományos szó ide vagy oda, úgysem számít.
De Fricz egy picit túltolta a biciklit, amikor végkövetkeztetésként kinyilatkoztatta, hogy „az uniót jelenleg irányító, fősodratú balliberális tábor […] illiberális, autoriter rendszert hozott létre Brüsszelben”.
Hogy is van ez?
De hiszen maga Orbán Viktor szónokolt az illiberális állam szükségességéről még 2014-ben! Ha tehát ezt azok az „átkozott brüsszeliek” átvették, akkor talán jól csinálták, nemdebár. Meg hát a magyar nemzetvezető foglalta imáiba a világ vezető autoritereit: Putyint, Erdogant és másokat. Ha tehát a gonosz Brüsszel most már ebben is követi Európa motorját, akkor mégiscsak használt a gyarmatellenes menetelés, nemdebár.
Szóval van itt néhány hátrabukfenc a politológus propagandista okoskodásában, ami fölött a jószándékú olvasó könnyedén átsiklik, hiszen tudja: „úgy rossz az a Brüsszel, ahogy van”! A legnagyobb gurítást így nyilván észre sem „teccettek” venni a magyar emberek: hogy ti. tudós hergelőnk szerint az Uniót jelenleg egy „fősodratú balliberális tábor” irányítja. Nos hát, álljunk csak meg egy percre, és vizsgáljuk meg ezeknek a brüsszeli „gazembereknek” a politikai hátterét – nehogy már újra gyarmati sorba vessék szegény uniós finanszírozottságú magyar kormánybarát milliárdosainkat!
Lássuk, kik is vezetik azt az autoriter brüsszeli kormányzást és hová tartoznak!
Az Európai Parlament elnöke Antonio Tajani (az Európai Néppárt frakciójához tartozik, akárcsak Orbán Viktor), a többször elítélt és lemondatott Orbán-barát Silvio Berlusconi legfontosabb stratégája volt hazájában.
Az Európai Bizottság elnöke Jean-Claude Juncker (az Európai Néppárt frakciójához tartozik, akárcsak Orbán Viktor), a luxemburgi Keresztényszocialista Néppárt egykori vezetője, aki ugyan egyszer „felpofozta” és lediktátorozta a magyar miniszterelnököt, de azóta is barátságosan veregetik egymás vállát.
A még sokkal fontosabb Európai Tanács (amelyben Orbán bármikor vétózhat, vagyis mégsem annyira diktatórikus testület az, mint mondjuk az SZKP KB politbürója volt) elnöke Donald Tusk (az Európai Néppárt frakciójához tartozik, akárcsak Orbán Viktor), egy jobbközép lengyel kormányt vezetett Európa csúcsára való avanzsálása előtt, akinek elnökké választását Orbán Viktor – még jobboldalibb lengyel PIS-remények ellenére – megszavazta.
De ha politológusunk netán az Uniót alkotó tagállamok „fősodratú balliberális táborára” gondolt volna (hiszen azok, s így Orbán Viktor kormánya nélkül sem lehet dönteni), akkor melegen ajánljuk, hogy számlálja össze két kezén, hány uniós államban van ma balközép vagy baloldali kormány. (Megsúgjuk: a 28-ból mindössze tízben.)
Vagyis átlátunk a szitán. Lehet, hogy propagandának indult a politológusi málé, de csak önparódia lett belőle.
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
SÓHIVATAL LETT A MAGYAR NEMZETI TANÁCS!
Szinte szánalmas nézni az MNT-ülések TV-közvetítését, amelyek alatt a tanácstagok mukkanni se mernek! Az üléseken az >
A reálszocializmus és a szélsőjobb titkos kapcsolata
Aztán a berlini választásokra terelődik a szó. A választásokon a Linke nevű párt győzött. Berlin, akárcsak >
Pásztor Bálint valljon színt!
A Zöld Baloldal felszólítja a Vajdasági Magyar Szövetséget, hogy mondják el, számukra mi az a "vörös >
A VMSZ ÉS A MAGYAR ÉRDEKVÉDELEM AGÓNIÁJA
Csak akkor fogja azonban a közösség megtalálni a kiutat a jelenlegi állapotokból, ha megszabadul a pásztorvilág >
Viszlát Ottó! Találkozunk!
1990. március: az Újvidéki Színház klubjában, a törzshelyünkön tervezgettük a Naplót. Ottó is közöttünk volt. Nekem >
Művészete a túlélés csodás vajdasági enciklopédiája
Akkoriban Jugoszláviában tavaszias szellők fújdogáltiak, de a főszerkesztőnek azért politikailag megbízhatónak kellett lenni. Erre felálltam és >
Nyilas Mihály bálozik
Szégyenletes, hogy most, amikor az ország „csaknem négyszáz bírója és ügyésze” tiltakozik a szakmát sújtó hatalmi >
KORMÁNYVÁLTÁS SZERBIÁBAN
Az országot most egy olyan személy tartja „sakkban” (sokkban?), akit – Gordana Čomić, előbb a Demokrata >
Szolidaritás és katarzis?
A magyarázat lehetséges kulcsszava tehát a szolidaritás, annak itt s másutt nemigen látott formái, amelyek sosem >
Ha létezne egy igazi államférfi
Míg az előző 30-50 körüli nemzedék nagy része – sokan közülük rossz lelkiismerettel - pragmatikusan alkalmazkodott >
Hősök emlékét ünneplik a gyávák
Gyáva népnek nincs hazája, a 177 évvel ezelőtti hősökre mutogató VMSZ-magyarkák a 48-as szabadságharc megszégyenítésének iskolapéldái. Mit >
A jelenlegi politikai elitnek le kell mondani az önzésről
A jelenleg uralkodó politikai elit nagy része három évtizede politikai üvegbúra alatt él, azzal a szent >