Ma Ármin, Pálma, Izidor névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
Ébredezik a Korhecz béklyóiból szabaduló MM
„A kormánypártok köztársasági elnökjelöltjének a támogatása bármely magyar politikai erő részéről további lendületet fog adni a magyarság tragikus méretű fogyásának.”
Saša Janković a polgári Szerbia jelöltje
A Magyar Mozgalom állásfoglalása
A Magyar Mozgalom üdvözli Saša Janković polgári jogvédő bejelentését, mely szerint jelöltetni kívánja magát Szerbia köztársasági elnökének tisztségére. Napjainkban folyamatosan azzal szembesülünk, hogy a hatalmi koalíciót képező pártok egyre inkább az önkényuralom irányába viszik az országot, amikor azt demonstrálják, hogy a törvények nem mindenkire egyformán érvényesek, amikor símaszkos személyek az éj leple alatt rombolhatnak le városrészeket és az elkövetők kilétére nem derül fény, amikor a legnagyobb hatalmi párt magasrangú tisztségviselőiről egymás után derül ki, hogy egyetemi diplomáikat, doktori címeiket gyanús körülmények között szerezték, amikor naponta sérülnek a szabadság- és emberi jogok, amikor virágzik a cenzúra és az öncenzúra, amikor már csak egy a fontos: a hatalmi pártok iránti lojalitás.
Ugyanez a hatalmi praktika érhető tetten Vajdaságban is, a kormánypárt magyar koalíciós partnerének cselekvő vagy hallgatólagos hozzájárulásával. Vajdaságban, a magyarlakta önkormányzatok területén is egyre inkább a kilencvenes évek politikai hangulata tér vissza, a közéletben, a művelődés és a tájékoztatás területén is. Mindennek következményeképpen pedig napról napra egyre többen hagyják el az országot a gazdasági ellehetetlenülés és a fojtogató légkör elől menekülve.
Ilyen körülmények között Saša Janković köztársasági elnökválasztáson jelöltként való megjelenése elsősorban valós választási lehetőséget kínál, egyben komoly esélyt is arra, hogy Szerbiában ismét megjelenjen és erőre kapjon a valóban európai irányultságú, polgári opció.
A vajdasági magyarság a többpártrendszer negyed évszázaddal ezelőtti bevezetéséről kezdve mindvégig ezen az oldalon állt, szemben a háborúval, a rablógazdálkodással, a kisebbségek üldözésével és úgy gondoljuk, hogy ma is ez a helyes út. Meggyőződésünk, hogy a vajdasági autonómiát napról napra leépítő politikai opciók előtt történő meghunyászkodás, a nemzeti közösségek tagjait a közszférából egyre inkább kiszorító erők mögé való beállás, a kisebbségi jogokat kizárólag papíron biztosító kormánypártok szélárnyékából való politizálás helyett a vajdasági magyar politika helye azon az oldalon van, amely valóban az európai, polgári eszméket vallja, ahol egyenrangú félként kezelik és ahol érvényesítheti jogait.
Úgy gondoljuk Saša Janković köztársasági elnökjelöltsége az első lépés ennek az opciónak a megerősödése és a normális, egészséges légkörű, polgári Szerbia talpraállása irányában, amit csak támogatni tudunk. A kormánypártok köztársasági elnökjelöltjének a támogatása bármely magyar politikai erő részéről további lendületet fog adni a magyarság tragikus méretű fogyásának.
Magyar Mozgalom Ügyvivő Testülete
Következő cikk: Orbánt nem hívják meg Trump beiktatására
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Az összebékíthetetlen táborok
Miközben a Ćacilendban Baja Milan Kninđa dalait zengték a hangszórók, pár száz méterrel odébb a belgrádi >
A vajdasági magyar kisebbség szellemi egységének ápolója
A minap Németh László a Belgrádi Főegyházmegye érseke, a kisebbségi magyar politikusokkal ellentétben emberi hangon és >
„Ezek nácik”
A parlamentben durva szavak hangzanak el. Ezek nácik, mutogat Ana Brnabić a szerbiai parlement elnöke az >
A VALÓSÁG VISSZAVÁG
Vučić elnök azt szeretné, ha nem tudnánk megkülönböztetni a jót a rossztól, a hamisat a valóstól, >
Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett
A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >
Édentől balra
Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >
A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI
Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >
Eltűnt a türelmes középút
Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >
„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”
Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >
Magyar, szerb két jó barát?
Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >
SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK
Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >
A kíméletlen múlt utánunk nyúl
A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >