Ma Tamás, Péter névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
Példamutató ország
„Dačić szerint 2000-ben sem a választási csalások miatti népharag döntötte meg a Milošević-rezsimet, hanem a nyugatiak cselszövése.” J. Garai Béla (Vajdaság Ma):
ÖSSZEESKÜVÉS. Rengeteg talány övezi a törökországi puccskísérletet és a legtöbb azzal kapcsolatos, hogy hová vezetnek a szálak? Voltak-e külföldi felbujtók és megrendelők, kikkel szövetkeztek titokban az Erdogan elnök ellen fellázadt főtisztek? Maga a török elnök, mint tudjuk, régi ellenfelét, az Amerikába emigrált Fethullah Gülen befolyásos iszlám hitszónokot vádolja, aki korábban szövetségese volt, de kapcsolatuk megromlott. Az érintett cáfolja a vádat, és nem tartja kizártnak, hogy maga Erdogan készítette elő az egész felfordulást, hogy leszámolhasson politikai ellenfeleivel.
Az igaz, hogy a török elnök „Allah ajándékának” nevezte a katonai puccsot, ami megkönnyíti számukra az ellenséges erők felszámolását, és amit akár a hitszónok feltevésének a megerősítéseként is felfoghatnánk, ám a körülmények mégsem teszik ezt valószínűvé. Mint kiderült, a légierő jelentős része is a puccsisták oldalára állt, és akár le is lőhették volna Erdogan különgépét, amikor a lázadásról értesülve, tengerparti nyaralójából visszaindult Isztambulba. Ekkora kockázatot biztosan nem vállalt volna a leszámolás érdekében.
Belgrádban is felvetődött egy furcsa összeesküvés-elmélet: a szoci vezér Ivica Dačić „technikai” státusban levő külügyminiszternek nincsenek kétségei afelől, hogy külföldről támogatták a török puccsistákat. Konkrétan nem említ egyetlen országot sem, de szavaiból kitűnik, hogy az Egyesült Államokra céloz. Párhuzamot vonva a török események és a 2000. október 5-én lezajlott szerbiai események között azt sugallja, hogy akkor nem a választási csalások miatti népharag döntötte meg a Milošević-rezsimet, hanem a nyugatiak cselszövése. „Ismeretes, hogy pártunk mit gondol az ilyen puccsokról és az erőszakos hatalomátvételekről…, a szerb népnek sem hozott ez semmi jót, és nem hozott volna a török népnek sem”, fejtegette politikusunk. Majd azzal a merész feltevéssel rukkolt elő, hogy néhány hónappal ezelőtt a Nyugat által támogatott török puccsisták lőtték le az orosz vadászgépet Szíriában, azzal a szándékkal, hogy megrontsák a török-orosz viszonyt. Ezt is Amerika megrendelésére tették, mert Washingtonnak nem tetszett, hogy Erdogan közeledni akart Moszkvához.
Mindebből azt a következtetést vonhatjuk le, hogy Szerbiában minden rendben volt egészen október 5-éig, csak azoknak az átkos amerikaiaknak nem tetszett Milošević békepolitikája… Ezért az ellenzéket felhasználva fellázították a mit sem sejtő és jóravaló szerb népet. Ezt tették volna Törökországban is, ha Erdogan nem hiúsítja meg szándékukat.
FORDULAT. Még nagyon jól emlékszünk a belgrádi kormány képviselőinek sokszor ismételt kijelentéseire, hogy Szerbia példásan emberséges magatartást tanúsít a menekültekkel szemben, és még véletlenül sem emel kerítést a határán, hogy megakadályozza érkezésüket, mint „egyesek”. És mindent megtesz, hogy akadálytalanul folytathassák útjukat az őket befogadó nyugati országok felé.
Ezzel dicsekedett a kormány egészen a közelmúltig, vagyis mindaddig, amíg a migránsok hada sikeresen átjutott az északi és a nyugati határon, és legfeljebb egy-két napot töltött a vendégszeretetével dicsekvő Szerbiában. Miután azonban a fenti szomszédoknál alkalmazott szigorítások következtében megrekedt ez a sajátos tranzitforgalom, és egyre több migráns torlódott össze a határ menti illegális sátortáborokban, Belgrádban is megkongatták a vészharangot. Kiderült, hogy most már a menekültek zöme afgán és pakisztáni, akiknek semmi esélyük arra, hogy akármelyik uniós ország befogadja őket (lévén, hogy nem tekinthetők háborús menekültnek), s így fennáll a veszély, hogy nagy tömegben itt rekednek Szerbiában. A humánus bánásmóddal kapcsolatos korábbi szólamokat felejtve, sürgősen elhatározták, hogy vegyes katonai-rendőri csoportokat irányítanak a bolgár és a macedón határra, hogy elejét vegyék a tömeges beáramlásnak.
Aleksandar Vulin szociálisügyi miniszter vasárnap már arról beszélt, hogy elejét veszik és szankcionálják az illegális határátlépéseket, és aki nem folyamodik menedékjogért, azt visszaküldik a határ túloldalára. De hogy mégse maradjon el a szokásos öndicséret, Vulin sietett hozzáfűzni, hogy Szerbia a lehető legjobb eredményeket érte el az embercsempészek elleni harcban, „az egyetlen ország, amely komolyan vette ezt a harcot, mások példát vehetnek rólunk”.
Lehet, hogy az embercsempészet elleni küzdelemben igen, de következetességben aligha. Az eredményességet pedig azon lehet majd lemérni, hogy megszűnnek az ideiglenes sátortáborok a határnál, vagy éppenséggel még jobban kiterjednek. (…)
Következő cikk: Az ellenzéki képviselők közül többen is „Én is Tádé vagyok” feliratú pólóban jelentek meg az ülésen
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Pásztor Bálint „egyeztetett” a sajtóval!?
A sok tárgyalás, „segítés” azt jelzi, hogy a VRTV is felsorakozik – méghozzá önként! – a >
A küszöb előtt várakoznak
Az „ártatlan nemzedék” egyelőre figyel és tanul. Van ideje. Készülnek a múlt elleni lázadásra? Vagy beletörődésre? >
A RENDSZER A VÉGÉT JÁRJA!
Szerbiában az intézmények már huzamosabb ideje nem működnek. Az ország egyre jobban sodródik a rendkívüli állapot >
A nemzeti identitásról…
Siránkozhatunk miatta, de gyümölcsözőbb lenne a korszellemre reflektáló életképesebb komplexebb identitás megformálása, amely nem rombolná a >
EZ A RENDSZER ELHASZNÁLÓDOTT!
Már minden értelmes ember érzi, tudja, hogy ez a rendszer elhasználódott. Az elégedetlenség egyre nagyobb méreteket >
Az Akadémia győzött!
Az akadémikusok nagy része elégedett volt, kisebbik része bölcsen hallgatott, s nagyon kevesen utasították el. Radomir >
A kormányhű celebek országa
A kilencvenes években az ellenzéki táborban az értelmiségiek vállalták a vezető szerepet, de a nacionalista táborban >
„Mikor korlátozható a szabadság?”
A VMTT közösségi oldalán az utolsó bejegyzés négy évvel ezelőtti, a Magyar Tudomány Napja a Délvidéken >
„Előrelépés a kisebbségi jogérvényesítés útján”?
A cikkből nem tudjuk meg, hogy melyek azok a jogok, amelyeket „részlegesen” az MNT-re ruháztak, de >
Erkölcs(telenség)
Juhász Bálint, rövid elnöksége alatt már szembesülhetett a ténnyel, hogy a politika nem is olyan veszélytelen, >
Erkölcs(telenség)
A vajdasági magyar közösség szemében bizony bizarr volt az is, hogy a pártelnök posztban gyászolja Dragan >
Erkölcs(telenség)
A Vajdasági „Magyar” Szövetség vezetői számos, politikailag és erkölcsileg téves döntést hoztak, a magyar közösséget „képviselve” >