2025. május 9. péntek
Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Napi ajánló

A Belgrád-Budapest selyemút

„A 472 milliárdosra tervezett, 85 százalékban kínai hitelből megvalósítandó beruházással kapcsolatban a szakma szkeptikus.” Buzna Viktor (Magyar Nemzet):

Egymilliárd forintot költ a kormány az évek óta csak politikusi nyilatkozatok szintjén létező Budapest–Belgrád-vasútvonalra. Az összeget a MÁV kapja „előkészítő tevékenység” címen, azt azonban egyelőre nem tudni, hogy a tétel pontosan mit takar. (…)

Ismeretes, tavaly novemberben Orbán Viktor magyar, Li Ko-csiang (Li Keqiang) kínai és Aleksandar Vučić szerb kormányfő jelenlétében szentesítették a dokumentumot a dél-kínai Szucsouban. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter akkor az MTI-nek azt nyilatkozta: a szerződés értelmében kijelöltek egy magyar–kínai vegyesvállalatot a beruházás lebonyolítására, ebben magyar részről szintén a MÁV lesz az eljáró fél.

Csak ígéret

A Budapest–Belgrád-vasútvonal megépítésével Magyarország az Új Selyemút fantázianéven meghirdetett kínai kereskedelmi áruforgalom transzferországává válna, a beruházás kivitelezését azonban évek óta csak ígérgetik a felek. A 472 milliárdosra tervezett, 85 százalékban kínai hitelből megvalósítandó beruházással kapcsolatban a szakma szkeptikus. A Logisztika Ma című szaklap egy korábbi tanulmánya rámutat, a gyér utasforgalom miatt a beruházás az eddig ismertetett tervek tekintetében nem lehet nyereséges. A VS.hu által megszólaltatott szakértők pedig arra hívták fel a figyelmet nem sokkal a megállapodás aláírása után, hogy a teherforgalomban sem lenne kihasználva a vasútvonal. A hírportál cikkében arról írt, a teherforgalomban általában óránként 120 kilométeres sebességnél gyorsabban nem haladnak vonatok, ezért nincs szükség a tervekben megfogalmazott, óránként 160 kilométeres sebességet elbíró pályák kiépítésére. Ahogy arról lapunk is többször hírt adott, a beruházás csak abban az esetben térülhet meg, ha a vasútvonalat kihasználva Kína összeszerelő üzemeket épít, ezáltal munkahelyeket teremt Magyarországon. Erre azonban eddig kínai oldalról nem hangzott el konkrét ígéret.

A lengyelek jobban állnak

Jól helyezkedik azonban Lengyelország, legalábbis a friss kínai híradások erről árulkodnak. Február végén jelent meg a Kínai Kommunista Párt A Selyemút új történetei című kiadványa. Ebben Magyarországról nem esik szó, így nem szerepel benne a tervezett beruházás, ráadásul nemcsak hazánk, de Szerbia tekintetében sem. Mindez kétségeket vet fel a Budapest–Belgrád-vasútvonal átalakításával kapcsolatban. A kiadvány foglalkozik viszont Kelet-Közép-Európa országai közül Lengyelországgal, külön cikket szentelve a lengyel ambícióknak. Lengyelország elhelyezkedése, kikötője és az elmúlt 20-25 évben történt infrastrukturális beruházások vonzó partnerré teszik az országot és vállalatait – nyilatkozza a párt kiadványában Katarzyna Kacperczyk külügyminiszter-helyettes.

2016. március 13.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Az összebékíthetetlen táborok

Miközben a Ćacilendban Baja Milan Kninđa dalait zengték a hangszórók, pár száz méterrel odébb a belgrádi >

Tovább

A vajdasági magyar kisebbség szellemi egységének ápolója

A minap Németh László a Belgrádi Főegyházmegye érseke, a kisebbségi magyar politikusokkal ellentétben emberi hangon és >

Tovább

„Ezek nácik”

A parlamentben durva szavak hangzanak el. Ezek nácik, mutogat Ana Brnabić a szerbiai parlement elnöke az >

Tovább

A VALÓSÁG VISSZAVÁG

Vučić elnök azt szeretné, ha nem tudnánk megkülönböztetni a jót a rossztól, a hamisat a valóstól, >

Tovább

Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett

A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >

Tovább

Édentől balra

Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >

Tovább

A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI

Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >

Tovább

Eltűnt a türelmes középút

Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >

Tovább

„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”

Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >

Tovább

Magyar, szerb két jó barát?

Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >

Tovább

SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK

Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >

Tovább

A kíméletlen múlt utánunk nyúl

A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >

Tovább