Ma Áron, Ferenc névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
Bagoly mondja
A Kertész Misik is adottak, tessék csak ellátogatni a Magyar Házba.
A szerb kormányfőnek, a hatalmas gazdasági sikerek felsorolása közben van ideje lélegzetet venni és azonnal lecsapni a bűnös vajdasági kormányra:
Aleksandar Vučić azzal vádolta meg a tartományi kormányt, hogy 700 millió dinárt oszt szét azok között a tartományi médiumok között, amelyektől a legnagyobb támogatásra számít „a bűnözői és katasztrofális 16 éves hatalom megőrzéséhez”.
Erre jött Újvidékről a válasz:
„A tartományi művelődési és köztájékoztatási titkárság ebben az évben mintegy 440 millió dinárt választ ki erre a célra, ebből nagyjából 295 milliót költenek a nemzeti tanácsok által alapított médiumok pénzelésére, ez ugyanis a tartomány törvényes kötelessége a tájékoztatásról és médiumokról meg a nemzeti kisebbségek nemzeti tanácsairól szóló törvények értelmében.”
És:
„Emellett 72 millió dinárt választanak ki a Vajdasági Rádió és Televízió (RTV) számára, hogy átvészelje a tévé-előfizetés megszüntetésével kiváltott nehézségeket.”
Ezek szerint: a nemzeti tanácsok által működtetett médiák gyalázzák adófizetők pénzén a jobb bánásmódra érdemesült szerb kormányt. Na most, mindent el lehet és kell mondani a nemzeti tanácsok (jelen esetben a magyar) bérenc médiumairól, de hogy komolyan bírálni merészelnék a főnök koalíciós partnereit, ez kizárt. És ha meg is történne ilyen csoda. akkor ugyan milyen komoly szúnyogcsípést jelentene Vučićéknak a szinte mérhetetlen nézettségű/olvasottságú törpemédiumok hatásfoka.
Külön eset a Vajdasági RTV, amely a pártatlanság utolsó bástyájának tűnik a tartományban. És ilyen szempontból a helyzet kísértetiesen hasonlít a joghurt forradalom előtti állapotokra. Csakhogy Vučićnak sehogyan sem sikerül egy újabb hosszú menetelést szerveznie Újvidék ellen. Pedig pénz, vessző, paripa rendelkezésére áll, a belügynek most sem lenne nagy kunszt lelkes tüntetőket pénzelni. A Kertész Misik is adottak, tessék csak ellátogatni a Magyar Házba.
Ehelyett semmitmondó, teljesen alaptalan közlésekkel szórakoztatja alattvalóit.
Következő cikk: Mindennapi rasszizmusunk
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
SÓHIVATAL LETT A MAGYAR NEMZETI TANÁCS!
Szinte szánalmas nézni az MNT-ülések TV-közvetítését, amelyek alatt a tanácstagok mukkanni se mernek! Az üléseken az >
A reálszocializmus és a szélsőjobb titkos kapcsolata
Aztán a berlini választásokra terelődik a szó. A választásokon a Linke nevű párt győzött. Berlin, akárcsak >
Pásztor Bálint valljon színt!
A Zöld Baloldal felszólítja a Vajdasági Magyar Szövetséget, hogy mondják el, számukra mi az a "vörös >
A VMSZ ÉS A MAGYAR ÉRDEKVÉDELEM AGÓNIÁJA
Csak akkor fogja azonban a közösség megtalálni a kiutat a jelenlegi állapotokból, ha megszabadul a pásztorvilág >
Viszlát Ottó! Találkozunk!
1990. március: az Újvidéki Színház klubjában, a törzshelyünkön tervezgettük a Naplót. Ottó is közöttünk volt. Nekem >
Művészete a túlélés csodás vajdasági enciklopédiája
Akkoriban Jugoszláviában tavaszias szellők fújdogáltiak, de a főszerkesztőnek azért politikailag megbízhatónak kellett lenni. Erre felálltam és >
Nyilas Mihály bálozik
Szégyenletes, hogy most, amikor az ország „csaknem négyszáz bírója és ügyésze” tiltakozik a szakmát sújtó hatalmi >
KORMÁNYVÁLTÁS SZERBIÁBAN
Az országot most egy olyan személy tartja „sakkban” (sokkban?), akit – Gordana Čomić, előbb a Demokrata >
Szolidaritás és katarzis?
A magyarázat lehetséges kulcsszava tehát a szolidaritás, annak itt s másutt nemigen látott formái, amelyek sosem >
Ha létezne egy igazi államférfi
Míg az előző 30-50 körüli nemzedék nagy része – sokan közülük rossz lelkiismerettel - pragmatikusan alkalmazkodott >
Hősök emlékét ünneplik a gyávák
Gyáva népnek nincs hazája, a 177 évvel ezelőtti hősökre mutogató VMSZ-magyarkák a 48-as szabadságharc megszégyenítésének iskolapéldái. Mit >
A jelenlegi politikai elitnek le kell mondani az önzésről
A jelenleg uralkodó politikai elit nagy része három évtizede politikai üvegbúra alatt él, azzal a szent >