Ma Buda, Richárd, Hóvirág névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
Balközép vagy fekete-vörös
„Pillanatnyilag úgy áll a helyzet, hogy könnyebb megjósolni: ki nyeri a foci Eb-t, mint azt, hogy ki alakít kormányt Szerbiában. Csaknem egy hónap telt el a választások befejezése óta, és a pártvezérek azóta is megállás nélkül, a kánikulával is dacolva egyeztetnek a kormánytöbbség létrehozásáról. A titkárnők nem győzik felszolgálni a rengeteg feketét meg üditőt a verejtékező politikusoknak, ám ők ma is ott tartanak, ahol az elején. Vagyis hogy mindenféle kombináció lehetséges.”
J. Garai Béla a Vajdaság Ma nevű hírportál Tűlevél című rovatában elemzi a szerbiai kormányalakítási bonyodalmakat.
„E sorok írásakor például két forgatókönyvet valószínűsítenek, úgymint:
A) a demokraták (DS) a szocialistákkal (SPS), a liberálisokkal (LDP) és a régiósokkal (URS) alkotnak koalíciót,
B) a haladók (SNS), a szocik és a régiósok képezik majd a hatalmi tömböt, a demokraták pedig tizenkét év után ellenzékbe kerülnek.
Vagyis – ha a nyugaton szokásos elnevezéseket alkalmazzuk – az eddigi balközép kormányt egy fekete-vörös, kimondottan patrióta koalíció váltaná fel.”…
„Ivica Dačić (a szocialisták vezetője – naplo.org), akár egy aranylábú csatár, aki mindenkit kicselez az ellenfél kapuja előtt (csak még a góllövés nem megy neki), egyre magasabb árat szab közreműködéséért annak biztos tudatában, hogy nélküle sem a demokraták, sem a haladók nem boldogulhatnak. Boris Tadićtytól sikerült kizsarolnia, hogy az eredetileg tervezett DS-SPS-LDP koalícióba vegyék be Mlađan Dinkić Egyesült Szerbiai Régiók nevű formációját. Nem mintha annyira oda lenne Dinkić gitárjátékáért, hanem azért, hogy vele szövetségben ellensúlyozni tudja a DS-LDP párost, nehogy könnyelműen valamilyen nemzetellenes lépésre vetemedjenek Koszovóval kapcsolatban.
A demokraták úgy örülnek Dinkić belépésének, mint üveges szlovák kisiparos a hanyatt esésnek, de nem tehetnek semmit. Valahány kormányban szerepelt, mindegyiket megbuktatta, mesés ígéreteiből pedig nem lett semmi.”
„Ám bárki kerül is végül a miniszterelnöki bársonyszékbe, nem lesz könnyű dolga. Gondoljunk csak a súlyos gazdasági helyzetre, a 24 százalékos munkanélküliségre, a dinár árfolyamának zuhanására, a Pristinával való tárgyalásokkal járó problémákra, a mind jobban elszabaduló észak-koszovói aktivistákra, az uniós csatlakozási tárgyalások megkezdése elé támasztott követelésekre. Fele ennyi problémába beletörne még egy sokkal szilárdabb kormány bicskája is.
Eddig Boris Tadić volt a megmondhatója minden fontos kérdésnek, vagy ahogy bírálói csúfolták: ő volt a császár. Az elnöki posztról is úgy irányította a kormányt, mintha az lenne a másodállása. A jámbor Mirko Cvetković igazán nem sok vizet zavart. Ám ha most mégis DS-vezette koalíció jön létre, hiába kerül Tadić a kormányfői székbe, keze-lába meg lesz kötve, miközben az eddiginél is összetettebb problémák szakadnak a nyakába.”
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
SÓHIVATAL LETT A MAGYAR NEMZETI TANÁCS!
Szinte szánalmas nézni az MNT-ülések TV-közvetítését, amelyek alatt a tanácstagok mukkanni se mernek! Az üléseken az >
A reálszocializmus és a szélsőjobb titkos kapcsolata
Aztán a berlini választásokra terelődik a szó. A választásokon a Linke nevű párt győzött. Berlin, akárcsak >
Pásztor Bálint valljon színt!
A Zöld Baloldal felszólítja a Vajdasági Magyar Szövetséget, hogy mondják el, számukra mi az a "vörös >
A VMSZ ÉS A MAGYAR ÉRDEKVÉDELEM AGÓNIÁJA
Csak akkor fogja azonban a közösség megtalálni a kiutat a jelenlegi állapotokból, ha megszabadul a pásztorvilág >
Viszlát Ottó! Találkozunk!
1990. március: az Újvidéki Színház klubjában, a törzshelyünkön tervezgettük a Naplót. Ottó is közöttünk volt. Nekem >
Művészete a túlélés csodás vajdasági enciklopédiája
Akkoriban Jugoszláviában tavaszias szellők fújdogáltiak, de a főszerkesztőnek azért politikailag megbízhatónak kellett lenni. Erre felálltam és >
Nyilas Mihály bálozik
Szégyenletes, hogy most, amikor az ország „csaknem négyszáz bírója és ügyésze” tiltakozik a szakmát sújtó hatalmi >
KORMÁNYVÁLTÁS SZERBIÁBAN
Az országot most egy olyan személy tartja „sakkban” (sokkban?), akit – Gordana Čomić, előbb a Demokrata >
Szolidaritás és katarzis?
A magyarázat lehetséges kulcsszava tehát a szolidaritás, annak itt s másutt nemigen látott formái, amelyek sosem >
Ha létezne egy igazi államférfi
Míg az előző 30-50 körüli nemzedék nagy része – sokan közülük rossz lelkiismerettel - pragmatikusan alkalmazkodott >
Hősök emlékét ünneplik a gyávák
Gyáva népnek nincs hazája, a 177 évvel ezelőtti hősökre mutogató VMSZ-magyarkák a 48-as szabadságharc megszégyenítésének iskolapéldái. Mit >
A jelenlegi politikai elitnek le kell mondani az önzésről
A jelenleg uralkodó politikai elit nagy része három évtizede politikai üvegbúra alatt él, azzal a szent >