2026. május 6. Szerda
Ma Ivett, Frida, Judit névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

Bencze Imre: Édes, ékes apanyelvünk

Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót. Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót. Egyes >

Tovább

Napi ajánló

Elnök úr: Nem mondani, hanem tenni, cselekedni kell!

Miért nem hívta össze Pásztor a tartományi képviselőház közbiztonsági tanácsát?

Bozóki Antal
Bozóki Antal
Elnök úr: Nem mondani, hanem tenni, cselekedni kell!
Pásztor István (Fotó: Magyar Szó)

A jogász képzettségű „politikus” vajon tudja-e, hogy mint képviselőházi elnök, nem csak azért felelős, amit tesz, hanem ezért is, ami tennie kellett volna, csak éppen nem tette? Ha ennek nincs tudatában, akkor az baj, ha pedig igen, akkor még nagyobb! A politika, sajnos, kötelezettségekkel és felsőséggel is jár! Nem lesz ebből gond? Bozóki Antal:

Egy diktatórikus rendszer kiszolgálójaként nem lehet „rendes embernek” maradni. Ezek a rendszerek először szolgálóik lelkét és lelkiismeretét zabálják fel, aztán pedig morális tartásuk maradékát és intellektuális képességeiket.

Vásárhelyi Mária

Budapesti villámlátogatásáról, az immunizációról, a határátlépés várható könnyítéséről, és a magyar határ közeli településekre nehezedő migránsnyomásról nyilatkozott Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke, és a Tartományi Képviselőház elnöke a Szabadkai Magyar Rádió február 2-ai Napindító műsorában.

A migránsnyomásról nyilatkozva, a kétszeres/dupla elnök „hangsúlyozta, tarthatatlan a helyzet – különösen Majdányon és Rábén –, el kellene érni, hogy a migránsok a befogadóközpontokban maradjanak, mert a jogrendtől nekik sem lenne szabad elrugaszkodniuk”.

– A jogrendet kellene életszerűvé tenni, amire valójában már évek óta törekszünk, amióta ez a helyzet fennáll. Meg kell húzni a határokat, mit lehet és mit nem – mondta Pásztor István, majd hozzáfűzte, hogy holnap találkozik az államfővel, és kérni fogja, hogy ezt a tarthatatlan állapotot végre ne csak tünetileg kezeljék, hanem találjanak tartós megoldást, mivel az érintett helységekben a helyzet tűrhetetlen, sőt döbbenetes – mondta Pásztor.

Pásztor a migránshelyzetről úgy beszélt, mintha nem ő lenne az egyik felelős a „tűrhetetlen, sőt döbbenetes” állapotok kialakulásárt.

Csonka Áron, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közösségének (VMDK) elnöke, ellenzéki képviselőként már egy évvel ezelőtt, pontosabban a 2020. február 6-ai sajtótájékoztatón, kezdeményezte a tartományi képviselőház közbiztonsági tanácsának az összehívását. Erre – ismereteim szerint – mind a mai napig nem került sor.

Pásztor azt mondja, „a jogrendet kellene életszerűvé tenni”, meg hogy „el kellene érni, hogy a migránsok a befogadóközpontokban maradjanak”.

Kinek a feladata ennek az „életszerűvé tétele” és „elérése”, ha nem a vezető állami tisztségviselőké, a hatalmi koalícióé, amelyiknek Pásztor is a tevékeny részese? Úgy tesz, mintha ez valaki másnak, nem pedig a tartomány legfelelősebb tisztségviselőjének a feladata és a felelőssége is lenne!

Elnök úr: Nem mondani, hanem tenni, cselekedni kell! Nem elég, sajnos, „törekedni”, eredményt kell felmutatni! Vagy távozni! Harmadik nincsen.

Pásztor február 3-án Belgrádban találkozott Aleksandar Vučić szerb elnökkel. Erről a weboldalán ezt írta: „Elnök úr szigorú fellépést ígért mind a migránsok, mind az utazásukat szervezők irányába, hogy fel tudjuk számolni azt az irdatlan helyzetet, amivel a határ közelében élők nap, mint nap szembesülnek.”

A vezetők ígéreteiből már „tele van a padlás”! A helyzet azóta sem változott. Aleksandar Vučić sokkal kisebb kaliberű ügyek miatt is összehívta a Nemzetbiztonsági Tanácsot, mint a migránshelyzet. Legutóbb például február 8-án, azzal kapcsolatosan, hogy „február 4-én 19 személyt letartóztattak azzal a gyanúval, hogy egy bűnszervezet tagjai voltak”.

Pásztor István miért nem hívta össze a tartományi képviselőház közbiztonsági tanácsát a határ menti falvak lakosságának személyes és vagyoni biztonsága érdekében?

A jogász képzettségű „politikus” vajon tudja-e, hogy mint képviselőházi elnök, nem csak azért felelős, amit tesz, hanem ezért is, ami tennie kellett volna, csak éppen nem tette? Ha ennek nincs tudatában, akkor az baj, ha pedig igen, akkor még nagyobb! A politika, sajnos, kötelezettségekkel és felsőséggel is jár! Nem lesz ebből gond?

 

2021. február 12.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

VMDK: Elfogadhatatlan a politikai kontroll a vajdasági magyar közmédia felett

A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége elfogadhatatlannak tartja a MNT alapítású médiumok ilyen jellegű korlátozását és politikai >

Tovább

Pásztor megtorpant a damaszkuszi úton

„A Fidesz továbbra is stratégiai partnerünk, a választások után koalícióra lépünk a haladókkal”, jelentette ki Pásztor >

Tovább

Amikor belép a színre az átállók sáskahada

A milliárdok bizarr menekítéséről Magyar Péter számolt be, szerinte a Fidesz belső körei külföldre mentik a >

Tovább

A SZERZETT JOGOK MEGMARADNAK

Különösen fontos elvárás lehet, hogy az új magyar kormány partnerként a jövőben egy plurális összetételű Magyar >

Tovább

Vajon lehet-e a VMSZ a magyarországi választások vesztese?

Mindezek után, a VMSZ elnöke úgy gondolja, hogy neki és nekik semmi közük az Orbán-kormány bukásából >

Tovább

„Kispásztor” elfelejti az örök érvényű magyar igazságot

Egyértelművé vált, „kispásztor” visszautasította (kétlem, hogy e mögött létezik testület döntés) Magyar Péter jobbját. Nem csoda, >

Tovább

Hátulról kapaszkodnának a szekérre

A most leköszönt alkotmánybíró újbóli megjelenését a közéletben úgy is lehet értelmezni, hogy talán vissza szeretne >

Tovább

VMDK: Civil szervezet-e az Agenda, vagy csupán egy politikai háttérkassza?

A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) megdöbbenéssel értesült Pásztor Bálint, a VMSZ elnökének azon nyilatkozatáról a >

Tovább

A szörnyű egyoldalúság

Magyar Péter feltette a kérdést, hogyan lehetséges, hogy a Pannon tévében miközben hevesen szurkoltak kizárólag Fidesznek, >

Tovább

A VAJDASÁGI MAGYAR KÖZÖSSÉG 51 SZEMÉLY TÚSZA

Nem kell azon csodálkozni, hogy a VMSZ vezető testületeinek tagsága közül senki még csak nem is >

Tovább

A VMDK és a VMÚ az elkövetkező hónapokban áradni fog

Ennek ideig-óráig a legfőbb akadályát a Nemzeti Tanács közpénzekből fenntartott médiumai képviselik. A következő hónapokban ezeknek >

Tovább

VMDK: KÖZÖS JÖVŐT, NEM HÁZI VITÁKAT!

A tegnapi vitaműsor bebizonyította: a hatalom retteg a valódi, tapasztalt ellenzéktől, ezért inkább „házi bajnokságot” rendezett >

Tovább