Ma Ármin, Pálma, Izidor névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
Vučić-hasonmás versenyt szervez a VMSZ március 15-re
Az eredeti, a csókos szájú nem nagyon tud a magyarok dolgaival foglalkozni. Ideje sincs rá, kedve sincs hozzá, éppen ezért az elnökségi ülésen szinte valamennyiünk fejéből egyszerre pattant ki a szikra, hogy legyen a magyaroknak saját Aleksandar Vučićuk! NKPress (ál)hírportál:
Nézzen tükörbe, és ha Ön hasonlít Aleksandar Vučićra, Szerbia jelenlegi miniszterelnökére, akkor ne tétovázzon! Jelentkezzen a Vučić-hasonmás versenyünkre, amelyet március 15-én rendezünk meg! – így szól a szerkesztőségünkbe eljuttatott közlemény, amelynek alján a VMSZ pecsétje áll.
A párthoz korábban közel álló tisztségviselő, aki most még közelebb áll a párthoz, annak ellenére, hogy nem kerestük telefonon, elmondta az NKPress újságírójának, hogy a vajdasági magyar közösségnek nagy szüksége van egy saját Aleksandar Vučićra.
-Az eredeti, a csókos szájú nem nagyon tud a magyarok dolgaival foglalkozni. Ideje sincs rá, kedve sincs hozzá, éppen ezért az elnökségi ülésen szinte valamennyiünk fejéből egyszerre pattant ki a szikra, hogy legyen a magyaroknak saját Aleksandar Vučićuk! – mondta a VMSZ képviselője, aki hozzátette, ez azért is lenne jó, mert akkor az igazi AV-nek nem kellene magyarul tanulnia.
- Ugyanerre biztatjuk a többi kisebbséget is, vagyis a szlovákokat, a romákat, a horvátokat és a ruszinokat is, ők is szervezzék meg az AV-hasonmás versenyt, s akkor nekik sem kell minden piszlicsáré ügy miatt Belgrádba rohanniuk. A saját Vučić óriási előnyökkel jár – zárta nyilatkozatát a pártfunkcionárius, aki szerint a hasonmásversenyre a pénzt a Bíró Károly Alapítvány biztosítja majd.
Jelentkezni a vucichasonmas@vmszprospisok.hu címen lehet. Természetesen a pályázóknak fényképes önéletrajzot is kell csatolniuk. A beküldési határidő: március 14., 0 óra. A versenyre csak a legjobbakat hívják meg, de mindenkinek visszajeleznek, hogy van-e esélye a Magyar Vučić verseny megnyerésére.
Következő cikk: Afganisztán – ismét nagyhatalmi fókuszban
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Az összebékíthetetlen táborok
Miközben a Ćacilendban Baja Milan Kninđa dalait zengték a hangszórók, pár száz méterrel odébb a belgrádi >
A vajdasági magyar kisebbség szellemi egységének ápolója
A minap Németh László a Belgrádi Főegyházmegye érseke, a kisebbségi magyar politikusokkal ellentétben emberi hangon és >
„Ezek nácik”
A parlamentben durva szavak hangzanak el. Ezek nácik, mutogat Ana Brnabić a szerbiai parlement elnöke az >
A VALÓSÁG VISSZAVÁG
Vučić elnök azt szeretné, ha nem tudnánk megkülönböztetni a jót a rossztól, a hamisat a valóstól, >
Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett
A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >
Édentől balra
Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >
A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI
Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >
Eltűnt a türelmes középút
Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >
„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”
Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >
Magyar, szerb két jó barát?
Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >
SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK
Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >
A kíméletlen múlt utánunk nyúl
A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >