2026. április 30. csütörtök
Ma Katalin, Kitti, Zsófia, Piusz névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

Bencze Imre: Édes, ékes apanyelvünk

Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót. Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót. Egyes >

Tovább

Emberi- és nemzeti kisebbségjogi napló

Alaptalan önreklámozás

Bozóki Antal
Bozóki Antal
Alaptalan önreklámozás

Hiába a bugyuta, tortás jubileum és a kínos önreklámozás, a Grimasz melléklet csak akkor lesz ismét olvasható, ha majd lesz annyi mersze, hogy valóban „tükröt tartson” a Vajdasági Magyar Szövetség és a Magyar Nemzeti Tanács vezető politikusai, sorsunk megpecsételői elé! Téma van, a földön hever, és hatalmas tükör kellene hozzá! Bozóki Antal:

A topolyai Művelődési Ház kiállítótermében ünnepelték meg a Magyar Szó nevű Véemeszes pártújság szerkesztőségének tagjai a lap „szatirikus” mellékletének, a Grimasznak „a zsinórban megjelent 1500. számát”.

A jubileumról készült címlapi írás szerint a Grimasz „1994. november 9-én – Bálint Sándor főszerkesztősége alatt – a Magyar Szó szerdai mellékleteként jelent meg, többszöri újraindítás után. Akkortól Léphaft Pál, majd 2021 novemberétől Kiss Zoltán szerkeszti a most a hétvégi számban megjelenő mellékletet.

– Varjú Márta a szerény ünnepségen köszönetet mondott Kiss Zoltánnak, hogy elvállalta a nem kevés munkával járó, komoly feladatot. Kiemelte, továbbra is támogatja, hogy „egy kicsit tüskésen, egy kicsit szurkálódva” mutassuk be dolgainkat. Teszik ezt a Grimaszban „kulturált, intelligens humorral, elegáns formában”, amire a főszerkesztő továbbra is fontos követelményként tekint – írja a lap.

A melléklet jelenlegi szerkesztőjének nyilatkozata szerint „a jövőben sem szabad feladni az elődök azon fáradozását, hogy a Grimasz tükröt tartson társadalmi-politikai életünk visszásságai elé”, meg hogy „társadalmi-politikai életünk képviselőinek is szükségük van építő jellegű kritikára”.

Aki rendszeresen olvasta a Grimaszt, az könnyen megállapítja, hogy a jelenlegi melléklet színvonala sajnos jelentősen lemarad a korábbitól. A „társadalmi-politikai életünk visszásságairól” csak elvétve ír, a „társadalmi-politikai életünk képviselőiről” meg egyáltalán nem.

Hol van ez a Grimasz az elődök által szerkesztettől?! Grafikailag is. A melléklet közepén általában két nagy karikatúrát közöl, hogy kitöltve legyen az oldal, kétoldalt pedig „tüskés kritikának” semmiképpen nem nevezhető verseket, „szilánkokat” és „baj-mókákat”.

A Grimasz is a lap jelenlegi alázuhant színvonalát erősíti. Az pedig már egyesen ízléstelen, hogy az eredetileg közszolgálati média – nem első alkalommal – a legfontosabb, címoldali hírként kezel valamilyen szerkesztőségi eseményt, ami aztán általában Varjú Márta (1959, Magyarkanizsa), a lap főszerkesztőjének (2011. június 23. óta!?) és Erdődi Edvinának, a lapot kiadó kft. igazgatójának a reklámozására szolgál.

Emlékeztetni kellene már valakinek a Magyar Nemzeti Tanács elnökét, hogy Varjú Mártának – akinek „a munkássága alatt olyan remek és egy kort meghatározó Pásztor-interjúk születtek, mint például a Rászorultak, mint tót a húgyos körtére” – szeptember 18-án letelik a sokadik négyéves megbízatása! Egyébként is már nyugdíjban lenne a helye!

Hiába a bugyuta, tortás jubileum és a kínos önreklámozás, a Grimasz melléklet csak akkor lesz ismét olvasható, ha majd lesz annyi mersze, hogy valóban „tükröt tartson” a Vajdasági Magyar Szövetség és a Magyar Nemzeti Tanács vezető politikusai, sorsunk megpecsételői elé! Téma van, a földön hever, és hatalmas tükör kellene hozzá!

2024. augusztus 29.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Hátulról kapaszkodnának a szekérre

A most leköszönt alkotmánybíró újbóli megjelenését a közéletben úgy is lehet értelmezni, hogy talán vissza szeretne >

Tovább

VMDK: Civil szervezet-e az Agenda, vagy csupán egy politikai háttérkassza?

A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) megdöbbenéssel értesült Pásztor Bálint, a VMSZ elnökének azon nyilatkozatáról a >

Tovább

A szörnyű egyoldalúság

Magyar Péter feltette a kérdést, hogyan lehetséges, hogy a Pannon tévében miközben hevesen szurkoltak kizárólag Fidesznek, >

Tovább

A VAJDASÁGI MAGYAR KÖZÖSSÉG 51 SZEMÉLY TÚSZA

Nem kell azon csodálkozni, hogy a VMSZ vezető testületeinek tagsága közül senki még csak nem is >

Tovább

A VMDK és a VMÚ az elkövetkező hónapokban áradni fog

Ennek ideig-óráig a legfőbb akadályát a Nemzeti Tanács közpénzekből fenntartott médiumai képviselik. A következő hónapokban ezeknek >

Tovább

VMDK: KÖZÖS JÖVŐT, NEM HÁZI VITÁKAT!

A tegnapi vitaműsor bebizonyította: a hatalom retteg a valódi, tapasztalt ellenzéktől, ezért inkább „házi bajnokságot” rendezett >

Tovább

BUDAPESTEN NEM TÖRTÉNT EGYEZTETÉS!

Pásztor Bálint olyan politikát folytat, amely egyrészt ellentétes a magyarországi választók érdekeivel, másrészt tovább mélyíti a >

Tovább

BUDAPESTEN NEM TÖRTÉNT EGYEZTETÉS!

Pásztor Bálint olyan politikát folytat, amely egyrészt ellentétes a magyarországi választók érdekeivel, másrészt tovább mélyíti a >

Tovább

Lesz még Vajdaságban magyar politikai reneszánsz

A Vajdasági Magyar Újrakezdést azok az emberek hozták létre, akiknek elegük van a korrupcióból, a nepotizmusból, >

Tovább

VMDK: Elszámolás: Papíron minden rendben, de kinek a zsebében?

Az MNT háza táján a válasz minden kényelmetlen kérdésre ugyanaz: „Minden fillérrel el tudunk számolni.” Ez >

Tovább

Surányi Zoltán: A Stróman

Al Capone is a pénzen, az adócsaláson, a kettős könyvelésen bukott le, a VMSZ vezetői, oligarchái >

Tovább

Félő, hogy civilizációs vákuumba kerülünk

A VMSz tíz körömmel a hatalom megtartásáért harcol és nem igazodik a korszellemhez, nem tervezi a >

Tovább