2026. április 21. kedd
Ma Konrád, Zelmira, Anzelm névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

Bencze Imre: Édes, ékes apanyelvünk

Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót. Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót. Egyes >

Tovább

Napi ajánló

Megkezdte tevékenységét a FüHü

A FüHü  kezdetben reklámbevételekből képzeli el a működést, illetve a kezdeti időkre van egy „bizonyos betett pénz, ami biztosítja, hogy nyugodtan tudjunk dolgozni, illetve tudjunk nemet mondani olyan hirdetőknek, akik a függetlenség feladására, elköteleződésre várnának”.

A tervezett július eleji induláshoz képest egy hónappal később végül elrajtolt a FüHü hírportál. A portál tulajdonosa Kövesdi István, az egykori Független Hírügynökség alapító-tulajdonosának a testvére, aki azonban nem vesz részt az új FüHü munkájában.

2004-től már működött Magyarországon Független Hírügynökségnek (FüHü) nevezett, magánszemélyek által alapított hírügynökség, de az a FüHü a 2010-es választások után elvesztette megrendelőinek jelentős részét, majd 2011-ben, nem sokkal azután, hogy az index.hu egyik alapítójaként, valamint a Medgyessy és Gyurcsány kormány körül is aktív szerepet vállaló kommunikációs stratégaként és politikusként is ismert Braun Róbert megvásárolta, a FüHü be is fejezte körülbelül hét éven át tartó működését. (A FüHü fénykorában egyébként körülbelül 60 főt foglalkoztatott, alapítója és egyben első főszerkesztője 2010-ig Kövesdi Péter volt, aki ezután 2013-ig az akkoriban még Hír24 néven működő portálunknál volt főszerkesztő.)

Kövesdi István, az új FüHü alapítója idén júniusban telefonon a 24.hu megkeresésére mondta el, hogy megvásárolta az egykori FüHü-t működtető, felszámolási alá került céget, és – akkori szavai szerint – július elején egy új hírportált indít a fuhu.hu alatt. Azt mesélte, hogy bár az új hírportált bárki ingyenesen elérheti majd, de az a terv, hogy a portál mellett médiumokat kiszolgáló fizetős hírügynökségi lábat is építenek, ami a jövő évi választások után kezdené meg működését. Kövesdi önmagát nevezte ki főszerkesztőnek, és azt mondta, nyolc fős állandó létszámmal indulnak.

Ez elég kevés ugyan, de az említett létszámon felül külsősök is besegítenek alkalomszerűen – tette hozzá. Azt is mondta, nem akarnak sem kifejezetten balosak, sem kifejezetten jobbosak lenni, tehát fontos számukra a függetlenség. A főszerkesztő arról is szólt, nem kívánnak a napi hírversenyben részt venni, inkább tartalmában  kidolgozottabb, elemzőbb jellegű írásokat fognak előállítani. Lesznek mozgóképes tartalmaik is, szintén a kezdetektől. Az a terv napi 30-40 darab anyagot állítanak majd elő, de ezek között lesznek csak szerkesztett hírek és kommentár nélküli egyszerűbb tartalmak is, vagyis nagy, súlyosabb anyagból, például gazdasági elemzésekből, kulturális, politikai anyagokból ennél azért jóval kevesebbre lehet számítani, egyébként elsősorban belföldre, belpolitikára, közéletre koncentrálnak majd. Arra, hogy az ingyenessé tett MTI hírszolgáltatással hogyan tudnak majd versenyezni, Kövesdi így felelt:

Én azt gondolom, hogy azonkívül, hogy minőséget gyárt az ember, sehogy. Azért is nem a hírversenybe kívánunk beszállni, mert az nehéz lenne.

Kérdeztük azt is, hogy annak idején a Független Hírügynökséget az MTI ingyenessé tétele végezte-e ki. Kövesdi erre azt mondta, hogy ez csak részben igaz, valójában inkább a választások tettek be nekik.

Mi mind a két oldallal partneri kapcsolatban álltunk, és ezt a partneri kapcsolatot gyümölcsözően mozgattuk, a médiumok is elégedettek voltak, mi is, de a választások után gyakorlatilag a jobboldali médiumok egyöntetűen aznap felmondták a szolgáltatást. Ez vezetett oda, hogy anyagilag ellehetetlenültünk. Ekkor egyébként még nem volt ingyenes az MTI. Később új tulajdonoshoz (Braunékhoz – megj.: a szerk.) került a hírügynökség, de pár hónap után abba is hagyta a tevékenységet.

Mivel a régi FüHü az RTL Híradó nagy beszállítója volt, érdeklődtünk, van-e újra kilátás ilyesmire. Kövesdi azt mondta, valóban a legnagyobb megrendelőjük volt az RTL, nyolc helyen volt FüHü-s stáb országszerte, de most nincs ilyenjük, mivel ennek fenntartása egyelőre túl nagy költség lenne.

Ha stabilan biztosított lesz a bevételünk, netán később lesz befektetőnk, akkor persze törekednénk rá, de ez egyelőre egy álom, ráadásul a médiapiacon azóta történt hatalmas átalakulás miatt először meg kellene nézni, hogy egyáltalán lenne-e rá igény megrendelői oldalon.

A FüHü egyébként kezdetben reklámbevételekből képzeli el a működést, illetve a kezdeti időkre van egy „bizonyos betett pénz, ami biztosítja, hogy nyugodtan tudjunk dolgozni, illetve tudjunk nemet mondani olyan hirdetőknek, akik a függetlenség feladására, elköteleződésre várnának”.

Kövesdi István egyébként nem tartja magát újságírónak, bár dolgozott már hírportálnál vezetőként, illetve öt évet a régi FüHü-nél is eltöltött. A FüHü előtt a kereskedelemben, illetve az energiaiparban tevékenykedett. Emiatt inkább jó szakemberekkel akarja magát körül venni.

Szalay Dániel (24.hu)

 

2017. augusztus 3.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

A gőg korszaka véget ért

A Vajdasági Magyar Szövetség legutóbbi elnöki nyilatkozata nem más, mint a politikai kétségbeesés és az erkölcsi >

Tovább

Veszélyes az egyeduralom, az egyhangúság, az egypártrendszer, az egyedüllét…

Talán igaz, töprengett, valamikor öt példányt adtak el, elég baj az, hogy most csak kettő lett >

Tovább

Közpénzből finanszírozott pártpropaganda működik

A vajdasági magyar közösségnek nem propagandára, hanem tisztességes tájékoztatásra és igaz szóra van szüksége. Nem pártközlönyökre, >

Tovább

Talán születik valami alternatíva

Orbán Viktor legalább elismerte a vereséget, a VMSZ amely erőteljesen részt vett a Fidesz-kampányban, a vereséget >

Tovább

Magyar Péter a vajdasági magyarok előtt vizsgázik

Egy esetleges Magyar–Pásztor megállapodás sok vajdasági magyar számára súlyos csalódást jelentene. Nemcsak a VMSZ múltja miatt, >

Tovább

Megalakult a Vajdasági Magyar Újrakezdés

A VMÚj a jövőben aktívan részt kíván venni a vajdasági magyarság közéletében, politikájának és kultúrájának alakításában >

Tovább

A riporter

A riporter nem állít csapdát, nem aláz, nem büntet, nem leckéztet, nem áll bosszút, nem vallat, >

Tovább

Megint szép lett

Kellett ez a néhány nap, hogy feldolgozzam azt, ami Magyarországon történt időszámításunk után 2026-ban. Nehéz pontos, >

Tovább

És most hogyan tovább?

Most ugyan a Fidesszel egy szörnyrendszer light bukott meg, de Magyar Péter kormánya nagyon megnehezítené saját >

Tovább

Csapdahelyzet a VMSZ számára

Ezek a kizárólagos mondatok az egész vajdasági magyar közösség üzenetét tolmácsolták és szembeállították a határon túli >

Tovább

VMDK: Stop a politikai erőszaknak!

A megfélemlítés eszközei nem válhatnak a politikai küzdelem részévé! Követeljük a rendőrségtől és az illetékes hatóságoktól >

Tovább

Végre

Megtörtént a felszabadulás, forradalom zajlik, a rendszer végre megváltozhat. Magyar Péter történelmi érdeme, hogy elindította a >

Tovább