Ma János, Iván névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
A VMSZ, a civil szervezetek és az egyházak összefonódása
Alattomos támogatás- és szavazatvásárlás magyarországi pénzekből
A két esemény, illetve cikk alapján arra a következtetésre lehet jutni, hogy a vajdasági magyar civil szerveztek sokaságának, az egyházaknak és médiának az anyagi támogatása a magyarországi adófizetők pénzéből történik – az MNT-én keresztül.
Ezek a szervezetek képezik valójában a VMSZ szavazó bázisát, amely biztosítja számára a fennmaradást, a hatalom gyakorlásában való részvételt, Orbán Viktornak pedig az itteni magyar szavazatokat. Számos pap a választásokkor a misén még fel is szólítja a hívőket, hogy szavazzanak a VMSZ-re és a Fideszre – a világi ügyekbe való egyházi beavatkozási tilalom ellenére! Tévedés ne essék, számos vajdasági magyar civil szervezet az anyaországi támogatás nélkül nem lenne működőképes. Nem a támogatással van itt a probléma, hanem annak a VMSZ-hez és a Fideszhez való kötődöttség, a lojalitás alapján való elosztásával. Bozóki Antal:
Aki nem lép egyszerre,
Nem kap rétest estére.
Katonacsúfoló ének
A magyar Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkársága a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban Civil Kavalkád 2025 a Skanzenben – Közösségek találkozás címmel tartotta meg május 12-én a III. Országos Civil Konferenciát. – A rendezvényen Budapest mellett Magyarország minden vármegyéjéből érkeztek civil szervezetek. Az erdélyi, felvidéki és délvidéki magyar civil szervezetek képviselői is jelen voltak – írja a Magyar Szó nevű pártújság tudósítója.
Kuriózum, hogy Pásztor Bálint, a VMSZ (Vučić Magyarjai Szövetségének) elnöke a civil rendezvényen nem csak, hogy jelen volt, de fel is szólalt! Hogyan kerül(t) egyáltalán egy pártelnök a civil konferenciára?
A cikkíró megemlíti, hogy rendezvényen a Vajdasági Magyar Ifjúsági Központ képviselői is Óbecse község civil szervezeteinek képviselői is jelen voltak, de nem említi, hogy felszólaltak-e.
Vučić lojalistája, a minden lében kanál pártvezér a konferencián hangoztatta, hogy „a civil szervezeti vezetők és aktivisták nélkül nem lehetne sikeres nemzetpolitikát építeni”. Elmondta, pontosabban kikotyogta azt is, hogy „a Vajdasági Magyar Szövetség már 2007-ben szövetséget kötött a civil szervezetekkel és a történelmi egyházakkal”.
– Ez az együttműködés azóta is működik, és ennek is köszönhető, hogy értékeket tudtunk megőrizni, közösségeket megerősíteni, és valódi eredményeket felmutatni (?? – B. A.) – mondta. – Ehhez az együttműködéshez azonban szükség van Magyarország Kormányának támogatására is. Enélkül sem itt, azaz Magyarországon, sem a határon túli régiókban nem tudnák a civil szervezetek ellátni küldetésüket – tette hozzá.
Ez lenne az Orbáni politika és propaganda terjesztésének útja – a Nemzeti Együttműködés Rendszere (NER)!
Nem beavatkozás ez más ország belügyeibe, szuverenitásába? Magyarországon ugyanis május 13-án nyújtotta be „Halász János Fideszes országgyűlési képviselő a parlamentnek A közélet átláthatóságáról című törvényjavaslatot, amely alapján komoly korlátozásokat és büntetéseket vezetnének be olyan szervezetek ellen, amelyekről úgy ítélik meg, hogy azok külföldről is kapnak támogatást”.
– A Magyar Nemzeti Tanács (MNT) hagyományos, oktatási intézmények, művelődési egyesületek, civil szervezetek és a kistérségi média számára meghirdetett pályázatain 537 intézmény pályázott, a tanács felhatalmazott szakbizottságai döntésének mentén eljárva közülük 363-at támogat a nemzeti tanács – ismertette a május 14-i sajtótájékoztatóján Fremond Árpád a testület elnöke. Hozzátette, több mint 20 millió dinárt osztanak ki a sikeres pályázók között. A támogatottakkal ünnepélyes keretek között még májusban aláírni tervezik a szerződéseket – közli az említett napilap.
– Az általános kulturális pályázaton 188-an pályáztak, a támogatást 126-an nyerték el. Hozzátette, a (Magyar Nemzeti Tanács által – B. A.) kiemelt jelentőségű rendezvények megszervezésének támogatását 59-en igényelték, mindannyian sikeresen pályáztak. Rámutatott, hasonlóak voltak az arányok az oktatás területén, hiszen az összes, azaz 71 pályázó iskolát támogatni fogja az MNT. A civil szervezet számára meghirdetett pályázaton 201-en pályáztak, a támogatott szervezetek száma 90 – hangoztatta Fremond.
A két esemény, illetve cikk alapján arra a következtetésre lehet jutni, hogy a vajdasági magyar civil szerveztek sokaságának, az egyházaknak és médiának az anyagi támogatása a magyarországi adófizetők pénzéből történik – az MNT-én keresztül.
Ezek a szervezetek képezik valójában a VMSZ szavazó bázisát, amely biztosítja számára a fennmaradást, a hatalom gyakorlásában való részvételt, Orbán Viktornak pedig az itteni magyar szavazatokat. Számos pap a választásokkor a misén még fel is szólítja a hívőket, hogy szavazzanak a VMSZ-re és a Fideszre – a világi ügyekbe való egyházi beavatkozási tilalom ellenére!
Tévedés ne essék, számos vajdasági magyar civil szervezet az anyaországi támogatás nélkül nem lenne működőképes. Nem a támogatással van itt a probléma, hanem annak a VMSZ-hez és a Fideszhez való kötődöttség, a lojalitás alapján való elosztásával.
Az idei MNT pályázatokon 537 jelentkező volt, amelyek közül közülük a testület 363-at- támogatott (174-et pedig nem!). Hogy milyen kritériumok alapján, arról azonban a sajtókonferencián nem esett szó.
Az MNT vezetősége és mind a 33 tagja is VMSZ-es vagy a párthoz közeli, akik a párt listáján, csupán a politikai hovatartozásuk és ideológiai beállítottságuk, vagy a személyes ismeretség alapján kerültek a testületbe.
A magyarországi pénzek elosztása – Fremond Árpád MNT elnök szavai szerint – a testület „szakbizottságai döntése” alapján történik. Elképzelhető, milyen kritériumok alapján: Aki Fremond Árpád (pontosabban az őt irányító Pásztor Bálint) „politikai beállítottságának” illetve „szája ízének” nem felel meg, az támogatás nélkül marad! Ezt illusztrálja a Családi Kör független hetilap május 8-i, csaknem 35 év utáni megszűnése is: A Magyar Nemzeti Tanács (MNT) Tájékoztatási Bizottsága „2022-től „egyetlenegy tartományi és köztársasági pályázatukat sem javasolta a támogatásra”.
Az MNT politikai megfelelőségi kritériumai alapján kiosztott magyarországi pénzek egyrészt az itteni magyar közösség további megosztását mélyítik, másrészt pedig a Szerb Haladó Párt, a Szerbiai Szocialista Párt és a VMSZ hatalmi szövetségének a magyar közösség iránti mostoha viszonyulását mutatják.
A Vučić-féle tömeggyűlések szervezésére az adófizetők pénzéből van, amennyi csak kell, arra pedig, amire valóban szükség lenne, csak elvétve jut – a látszat fenntartására! Akkor is csak a hatalmat (ki)szolgálóknak!
Ezt a rendszert sürgősen meg kell szüntetni!
Következő cikk: Trump visszavitte a kiindulópontra az ukrán-orosz béketárgyalásokat, de Putyin pont ezt akarta
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A VMP színrelépése
A Vajdasági Magyar Plénum (VMP), a vajdasági magyarság legújabb közösségi szerveződése közleményben támogatta az egyetemisták követeléseit. >
A forradalom jogossága
Csak az a gond. hogy minden forradalom, a legnemesebb is, ártatlan emberéleteket, tehát túlságosan magas árat >
Az intrika, mint uralkodó narratíva
A jelenlegi zűrzavaros évek, különösen kedveznek, az intrikusoknak. A posztigazság korában az intrika uralkodó narratíva lett, >
Új magyar érdekvédelmi szervezet szükséges!
Az országban folyó néplázadás nyomán, amit már „III. szerb felkelésnek” is neveznek – a Vajdasági Magyar >
Egy másik stratégia
A Kardos Andrással folytatott vitájában Bauernek van egy elejtett mondata az eddigi ellenzék felelősségéről: „önkényuralmi rendszerek >
„Én bízom a falu jövőjében”
A napokban került a kezembe egy régi könyv Szentlászlóról, arról az Árpád-kori kelet-szlavóniai kis faluról, amelyet >
Fremond Árpád „szája ízének” megfelelően
A jobb napokat is megélt Hét Nap – a Magyar Szóhoz, a Pannon RTV-hez és a >
A vitustánc folytatódik
Vučić azonban nem a két kisebb szerbiai településen aratott fényes győzelmet, hanem a Szerb Tudományos Akadémián, >
PÁSZTORMESE A MAGYAR KÉPVISELŐK FÓRUMÁNAK
A VMSZ „küldöttségének” a KMKF ülésén való részvételével kapcsolatban felvetődik az a kérdés is, hogy miért >
Hét hónappal később
Az összecsődült tömeg hangosan kommentálta a történteket, az emberek végtelenül dühösek voltajk, soha még nem láttam >
A vereség tudomásulvétele
Tizenhárom év egy a politikai garnitúra életében nagy idő. Amit tizenhárom év alatt nem tudott megoldani, >
Politikusok a csendőrök sorfala mögött
Kritikusan gondolkodtam a 2000 után hatalomra kerülő pártokkal szemben is. De van egy különbség a 2000-ben >