2025. március 24. hétfő
Ma Gábor, Karina névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Napi ajánló

VMSZ-es diktatúra túszai lettünk!

Bozóki Antal
Bozóki Antal
VMSZ-es diktatúra túszai lettünk!


A VMSZ-es MNT fő célja a jelenlegi egyszólamú, minden szakmai követelményt és pluralizmust mellőző tájékoztatás megőrzése, konzerválása, mert ez a Pásztor-világ és a NER egyik tartóoszlopa. A látszólagos jólét fenntartását propagáló sajtómunkások, bértolnokok nélkül gyorsan leomlana!

Szenvedő alanyai, túszai lettünk a VMSZ-es diktatúrának, miszerint – Juhász Bálint, a tartományi képviselőház ugyancsak pártalapon, érdemtelenül lett elnökének (a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének topolyai rendezvényén 2021. szeptember 21-én elhangzott) szavaival – „a politikai pluralizmus az a luxus, amit nem engedhetünk meg magunknak"! A pluralizmus, vagyis a többszólamúság az érvek ütköztetését jelenti, ami nélkül nincs fejlődés, előrehaladás! Dilettáns pártfunkcik, megélhetési politikusok irányítják a sorsunkat! Ha Juhásznak igaza lenne, akkor mindannyian a VMSZ nevű szolgapárt tagjai lennénk. Szerencsére, nem így van, és nem is szabad megengedni, hogy így legyen! Bozóki Antal:

A teljes egyetértés maga a diktatúra. Kézi vezérlés.

Rudolf Chmel szlovák irodalomtörténész, hungarológus, politikus

 

Szeptember 19.

A vajdasági magyarokat kifelejtették!

 

– Ha a kisebbségek jogai biztosítottak egy országban, az segíti a szülőföldön élésüket és maradásukat – hangsúlyozta Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó Budapesten, a Kárpát-medencei kisebbségjogi kalauz ötödik kötetének bemutatóján.

Szili Katalin elmondta, a felvidéki, a muravidéki, az erdélyi és a kárpátaljai magyarság helyzetét bemutató kötetek után most egy összefoglalót készítettek.

A kisebbségek védelmének jogi keretei és jogalkalmazási tapasztalatai a Magyarországgal szomszédos államokban című kiadvány az alkotmány, az alaptörvény, az oktatás, a kultúra, a média, a közigazgatás és az igazságszolgáltatás szemszögéből mutatja be a szomszédos országok kisebbségjogi szabályozását, valamint azt, hogy a hatályos szabályok mennyire érvényesülnek a közéletben – közölte az MTI.

A hírből megállapítható, hogy Szili Katalinék, pontosabban Tóth Norbert – Vizi Balázs professzor urak, a mindössze 32 oldal terjedelmű „összefoglaló” szerzői, közel sem teljes, túlságosan általános és a szinte  minden gyakorlati haszon nélküli. Nem tartalmazza a szerbiai és az ausztriai kisebbségek helyzetének alaposabb és részletesebb elemzését se.

A vajdasági magyarok kifejezés a kiadványban – számítógépes kereső programmal – egyáltalán nem, a Vajdaság szó pedig mindössze három (sicc!!) alkalommal található meg.

Először a 18. oldalon lévő mondatban, miszerint „a törvény értelmében a szerbiai Magyar Nemzeti Tanács (MNT) átveheti az államtól vagy Vajdaság Autonóm Tartománytól kulturális és tájékoztatási intézmények fenntartói jogát vagy alapíthat is ilyen intézményeket”.

Itt tévesen „a nemzeti tanács által fenntartott intézményekről” írnak, miközben köztudott, hogy az MNT is a magyar és a szerb kormány eltartottja, támogatásból működik.

Másodszor olyan megfogalmazásban jelenik meg, hogy „Szerbiában a Vajdasági Autonóm Tartomány területén a (25. oldalon) magyar [és még öt másik nyelv] regionális hivatalos státusszal rendelkezik), és amelyet külön törvény „véd” más nyelvek „ártó behatásától” (?? – B.A.).

Harmadik alkalommal pedig a 89-es lábjegyzetben, amelyikben Székelykeve és Drea helységnévtáblái magyar feliratának a lefestésével példázza példázza, hogy „gyakori a magyar nyelvű feliratok (főként településjelző- és utcanévtáblák) átfestése Szerbiában” (26. oldal).

Tudjuk mi nagyon jól, hogy Szerbiában a nemzeti kisebbségi közösségek jogainak jogi kerete adott (szerencsére még a „haladók” előtti időszakból), ezt már számtalanszor ismertették, de hol van, miért marad el rendre a jogszabályok gyakorlati alkalmazásának az elemzése? Az nem is fontos?

Az „összefoglalót” miért nem előzte meg a vajdasági és az ausztriai magyar közösséget érintő „jogszabályok katalogizálása”, de főleg a helyzetét bemutató kötet? Szerbia és Ausztria nem tartozik a Magyarországgal szomszédos országokhoz, ott nem élnek nemzeti kisebbségi közösségek?

Kisebbségek helyett ugyanis pontosabb fogalmazás a nemzeti kisebbségi közösségek kifejezés lenne. Szili Katalin elvtársnőnek ezt is illene tudni, hiszen 2015. március 1-jétől az Orbán-kormány miniszterelnöki megbízottjaként tevékenykedett egészen 2023. februárig, majd miniszterelnöki főtanácsadóként tűnt

fel. „A kisebbségi nemzetpolitikával” és „a határon túli közösségek autonómiamodelljeivel” kapcsolatos ténykedést kapta feladatul Orbán Viktortól.

Van ennek a kiadványnak valami gyakorlati értéke? Okosabbak lettünk ezzel? A professzorok vajon mekkora tiszteletdíjat kaphattak ezért a Kárpát-medencei kisebbségjogi kalauz alcímű „tanulmányért”?

Szili Katalin megélhetési politikusnő fő tevékenysége, hogy időnként – utazgató propagandistaként – megjelenik Vajdaságban is, találkozik a VMSZ vezetőivel és előadásokat tart, amelyek által közvetíti Orbán Viktor időszerű (nemzet)politikai nézeteit. „Okít” bennünket „hogyan kell magyarként megmaradni” – akárcsak Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár. A magyar közösség helyzete azonban sehogy nem javul, amit a létszámának drámai csökkenése is mutat, de az autonómia ügyében sincs előrelépés.

Ennek ellenére, Szili Katalinék elemzéseiből  általában kimarad a vajdasági magyar közösség helyzetének elemzése. Miért? Valaki megtiltotta nekik, mert ezzel ártanának a „történelmi csúcson lévő” magyar-szerb/szerb-magyar kapcsolatoknak? Vagy azért, mert  a Szili által az autonómiatörekvések zászlóshajójának nevezett MNT képviselte magyar autonómiáról gyorsan kiderülne, hogy süllyed, mint a Titanic?

Szili Katalinnak nem az lenne-e a kötelessége, hogy az itteni magyar közösség valós helyzetét bemutassa a magyarországi politikusoknak és az Európai Unió tagországainak, valamint hogy követelje a nemzeti kisebbségi közösségek védelmére vonatkozó kötelezettségek teljesítésének számonkérését?!? Zsíros fizetésért és privilégiumokért nem kell semmit csinálni, mindent el lehet hallgatni?

 

 

Szeptember 20.

VMSZ-es diktatúra túszai lettünk!

 

A szomorú helyzet sajnos az, hogy a magyar közösség intézményei nem működnek, pontosabban egypárti (Véemeszes) irányítással tengődnek. A néhai Pásztor István és a vakvágányra tett Lovas Ildikó szerepét az intézmények és a sajtó (le)uralásában II. Pásztor vette át.

A Magyar Nemzeti Tanács (MNT) szeptember 20-i ülésén döntéseket hozott, amelyek értelmében „az eddigi főszerkesztők – a Magyar Szóban Varjú Márta, míg a Hét Napban Baráth Tóth Lívia – és a Hét Nap Lapkiadó Kft. igazgatója László Edit, megbízott státusban folytathatják tevékenységüket.„A Pannon RTV-ben is megbízott igazgató látja el a feladatokat az elkövetkező időszakban”. (Ezeket a szégyenletes döntéseket a Magyar Szó nevű pártújság az Újabb támogatással az anyanyelvű oktatásért című cikkbe csomagolta és annak is a végére tette.)

– Örülünk annak, hogy hozzá tudunk járulni ahhoz, hogy a vajdasági magyarok minden nap anyanyelvükön tájékozódhassanak – hangzottak Fremond Árpád botcsinálta MNT-elnök cinikusnak is mondható szavai a sajtókonferencián.

Ezekre a munkahelyekre a testület pályázatot nem mert kiírni, vagy az a baj, hogy nehezen találnak olyan személyeket, akik Fremond Árpád MNT-elnök (volt VMSZ alelnök) „politikai beállítottságának szájíze”[13] szerint szerkesztenek majd? Akárcsak a Forum Könyvkiadó Intézetben, a Létünkben és a Hídban is?

A VMSZ-es MNT fő célja a jelenlegi egyszólamú, minden szakmai követelményt és pluralizmust mellőző tájékoztatás megőrzése, konzerválása, mert ez a Pásztor-világ és a NER egyik tartóoszlopa. A látszólagos jólét fenntartását propagáló sajtómunkások, bértolnokok nélkül gyorsan leomlana!

Szenvedő alanyai, túszai lettünk a VMSZ-es diktatúrának, miszerint – Juhász Bálint, a tartományi képviselőház ugyancsak pártalapon, érdemtelenül lett elnökének (a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének topolyai rendezvényén 2021. szeptember 21-én elhangzott) szavaival – „a politikai pluralizmus az a luxus, amit nem engedhetünk meg magunknak"!

A pluralizmus, vagyis a többszólamúság az érvek ütköztetését jelenti, ami nélkül nincs fejlődés, előrehaladás! Dilettáns pártfunkcik, megélhetési politikusok irányítják a sorsunkat!

Ha Juhásznak igaza lenne, akkor mindannyian a VMSZ nevű szolgapárt tagjai lennénk. Szerencsére, nem így van, és nem is szabad megengedni, hogy így legyen!

2024. október 4.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

KORMÁNYVÁLTÁS SZERBIÁBAN

Az országot most egy olyan személy tartja „sakkban” (sokkban?), akit – Gordana Čomić, előbb a Demokrata >

Tovább

Szolidaritás és katarzis?

A magyarázat lehetséges kulcsszava tehát a szolidaritás, annak itt s másutt nemigen látott formái, amelyek sosem >

Tovább

Ha létezne egy igazi államférfi

Míg az előző 30-50 körüli nemzedék nagy része – sokan közülük rossz lelkiismerettel - pragmatikusan alkalmazkodott >

Tovább

Hősök emlékét ünneplik a gyávák

Gyáva népnek nincs hazája, a 177 évvel ezelőtti hősökre mutogató VMSZ-magyarkák a 48-as szabadságharc megszégyenítésének iskolapéldái. Mit >

Tovább

A jelenlegi politikai elitnek le kell mondani az önzésről

A jelenleg uralkodó politikai elit nagy része három évtizede politikai üvegbúra alatt él, azzal a szent >

Tovább

Mi veszélyezteti a vajdasági magyarok megmaradását?

A vajdasági magyar közösségnek joga van tudni, hogy mit is mondod Fremond Árpád, az MNT VMSZ >

Tovább

A nagyhatalmak újra kezdik az érdekövezetek felosztását

A tömegek a válságos helyzetben olyan Vezért keresnek, akiben feltétlenül megbíznak. Az autokrata rendszerek tehát kimondottan >

Tovább

Így fogadjuk el az autokratákat: kiskanállal

Még arra is bátorkodott utalni, hogy a parlament csak a demokratikus rendszer egyik eleme és nem >

Tovább

A VMSZ SZÉGYENPÁRT

A junior pártelnök nem a magyar közösség, hanem csak a saját és pártja szűk elitjének az >

Tovább

Barbárság vagy demokrácia?

„Donald Trump – írta Fukuyama - legutóbbi lépései Ukrajnával és Oroszországgal kapcsolatban letaglózóak voltak. A nyugati >

Tovább

A VMSZ is engedelmesen tűrte, hogy a „puccsisták” közé sorolják

Ebben a zűrzavaros helyzetben külön figyelmet érdemel David Atlagić kormánypárti képviselő felszólalása. Kitért az 2000 október >

Tovább

Egy országot elveszejteni

A megszabadulás tőle régóta elsőrendű erkölcsi és nemzeti egzisztenciális kérdés volt, a friss fejlemények fényében pedig >

Tovább