2026. április 22. Szerda
Ma Csilla, Noémi, Kájusz névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

Bencze Imre: Édes, ékes apanyelvünk

Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót. Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót. Egyes >

Tovább

Tehát…

„Védjük meg szerzett jogainkat november 13-án vasárnap”

Bozóki Antal
Bozóki Antal
„Védjük meg szerzett jogainkat november 13-án vasárnap”

Önhibáján kívül – mivel csak egy (Véemeszes) szavazási (!) lista van – (Pásztor Pista szavaival) biztos „befutó, nyerő, ha úgy tetszik”. A Magyar Nemzeti Tanács tagja lesz! „A listán olyan emberek vannak, akik egészen biztos eltudják látni ezt a feladatot, aminek a megbízásához a legitimitást kérjük – nyilatkozta a nagyvezér Pásztor, a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában október 20-án.[2]  Ilyen „eredmények” felmutatásával és (anya)nyelvtudással? Bozóki Antal:

 A videó szövege:

„Nekünk, tehát, a támogatáson kívül, tehát, más nagyobb lehetőségünk nagyon nincsen, hisz önkormányzati intézményeink nincsenek, amelyek, tehát, külön tudnának bennünket, tehát, támogatni, tehát, kizárólag a Magyar Nemzeti Tanács és a magyar kormány támogatása az ami, tehát, fontos itt számunkra a szórványban, hogy megmaradjunk és mindazt amit, tehát, mások is, tehát, elértek, itt is el tudjuk, tehát, érni, és hogy továbbra Torda egy élhető közösség legyen.”

Vajdasági Magyar Szövetség

facebook.com/watch

Dobai János (1952, Torda), a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) 33-as számú jelöltje a Magyar Összefogás (35 személyes) listáján, a november 13-ai nemzeti tanácsi választáson.

Képzettségre nézve – a hivatalos életrajza szerint – okleveles jogász. Jelenleg a tordai helyi közösség tanácsának nyugdíjas elnöke, „polgármestere” és ügyvezetője a nagybecskereki SPES Alapítványnak (akármit is jelentsen ez). Tagja a még hivatalban lévő MNT Hivatalos nyelv- és íráshasználati bizottságának is!

Ebben a rövid, 36 másodperces, választási reklámnak készült videóban megtalálható a Pásztori nemzeti kisebbségi politika minden nyomora és látható a jelölt (anya)nyelvhasználati képessége is.

A falunak „önkormányzati intézményei nincsenek” és „kizárólag” a Magyar Nemzeti Tanácson át érkező anyaországi támogatásban részesül – mondja Dobai.

Ez leginkább a különböző művelődési események rendezésének pénzelésben nyilvánul meg, amelyek gyakran tűzijátékkal fejeződnek be. Mintha lenne mit ünnepelni! Panem et circenses!

Azt is lehetne mondani, a bánsági szórványban lévő falu elöregedő, egyre fogyó magyar lakossága teljesen magára van hagy(at)va. A jelenlegi haladópárti hatalomtól – amelyiknek a VMSZ is tevékeny részese – semmilyen támogatásban nem részesül. Már az idősebbek sem emlékszenek arra, hogy a faluban volt-e valami állami befektetés, új munkahelyek nyitása.

A nyáron Torda – falu, ahol leáll az élet címmel nyílt levelet intéztem a Vajdasági Magyar Szövetség Elnökségéhez és a Magyar Nemzeti Tanács Végrehajtó Bizottságához. Ebben leírtam a falu helyzetével kapcsolatos meglátásaimat és javaslatokat tettem az áldatlan állapotok rendezésére.

Mondani sem kell,  válasz egyik címzettől sem érkezett válasz. (A levél teljes szövege itt olvasható: http://bozokiantal.blogspot.com/search/label/Jegyzetek, 2022. június 12., https://naplo.org/index.php?p=hir&modul=minaplo&hir=14561, 2022. június 12. 12:01.)

Érkezett viszont a Magyar Összefogás listája által, melynek egyik jelöltje – talán jutalomként –  a helyi tanács elnöki tisztjét sok éve ellátó Dobai, akinek nincsen hivatalosan megjelölt/meghatározott munkaideje, de még kötelező fogadóórája se, amikor a falu és a polgárok ügyes bajos dolgaival, panaszaival foglalkozna.

Önhibáján kívül – mivel csak egy (Véemeszes) szavazási (!) lista van – (Pásztor Pista szavaival) biztos „befutó, nyerő, ha úgy tetszik”. A Magyar Nemzeti Tanács tagja lesz!

„A listán olyan emberek vannak, akik egészen biztos eltudják látni ezt a feladatot, aminek a megbízásához a legitimitást kérjük – nyilatkozta a nagyvezér Pásztor, a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában október 20-án.[2]

Ilyen „eredmények” felmutatásával és (anya)nyelvtudással?

 

2022. november 9.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Mit látnak a magyar rendszerváltásból Moszkvában és Varsóban?

Nagyon jellemző, hogy az oroszok képtelenek legyűrni azt a gravitációt, amelyet saját imperializmusuk teremtett meg kormányuk >

Tovább

Magyarországon folyik a lazulás, egy icipicit Erdélyben is

Kelemen Hunor pártelnök elismerte, hogy az RMDSZ kampánya téves volt, és Magyar Péternek garantálta, hogy az >

Tovább

A gőg korszaka véget ért

A Vajdasági Magyar Szövetség legutóbbi elnöki nyilatkozata nem más, mint a politikai kétségbeesés és az erkölcsi >

Tovább

Veszélyes az egyeduralom, az egyhangúság, az egypártrendszer, az egyedüllét…

Talán igaz, töprengett, valamikor öt példányt adtak el, elég baj az, hogy most csak kettő lett >

Tovább

Közpénzből finanszírozott pártpropaganda működik

A vajdasági magyar közösségnek nem propagandára, hanem tisztességes tájékoztatásra és igaz szóra van szüksége. Nem pártközlönyökre, >

Tovább

Talán születik valami alternatíva

Orbán Viktor legalább elismerte a vereséget, a VMSZ amely erőteljesen részt vett a Fidesz-kampányban, a vereséget >

Tovább

Magyar Péter a vajdasági magyarok előtt vizsgázik

Egy esetleges Magyar–Pásztor megállapodás sok vajdasági magyar számára súlyos csalódást jelentene. Nemcsak a VMSZ múltja miatt, >

Tovább

Megalakult a Vajdasági Magyar Újrakezdés

A VMÚj a jövőben aktívan részt kíván venni a vajdasági magyarság közéletében, politikájának és kultúrájának alakításában >

Tovább

A riporter

A riporter nem állít csapdát, nem aláz, nem büntet, nem leckéztet, nem áll bosszút, nem vallat, >

Tovább

Megint szép lett

Kellett ez a néhány nap, hogy feldolgozzam azt, ami Magyarországon történt időszámításunk után 2026-ban. Nehéz pontos, >

Tovább

És most hogyan tovább?

Most ugyan a Fidesszel egy szörnyrendszer light bukott meg, de Magyar Péter kormánya nagyon megnehezítené saját >

Tovább

Csapdahelyzet a VMSZ számára

Ezek a kizárólagos mondatok az egész vajdasági magyar közösség üzenetét tolmácsolták és szembeállították a határon túli >

Tovább