Ma Bernát, Bernardin, Felícia névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
Engem is Soros György pénzelt!
George Soros also financed me! – George Soros m a aussi financé! – И мене је финансирао Ђерђ Шорош!
Töredelmesen bevallom: engem is Soros György pénzelt! El kell mesélnem részletesen az esetet, mert szembe kell néznem mindennel, ami velem az elmúlt időkben megesett, mindenkinek tudnia kell erről, mert – nagyon úgy tűnik, egyesek szerint – szégyenfolt található a múltamban!
1993-at írtunk. Milošević rendszerének akkori oktatási minisztere végzést hozott arról, hogy nem lehetek többé a Kis Ferenc Általános Iskola Oromhegyes – Orom igazgatója, sőt nem is dolgozhatok ott, mint tanár, mert államellenes tevékenységet folytattam. Mit tehettem mást, a gerincem nem engedte, hogy vitába szálljak a miniszteri rendelettel, így nem éltem a felkínált jogorvoslással sem (máig sem tudom, mi lett volna az eredménye, ha fellebbezek, habár sejtem, eredménytelenül végződött volna, ráadásul bizonyítékul szolgáltam volna arra, milyen demokratikus az akkori Jugoszlávia, illetve Szerbia).
Tudniuk kell arról is, egyedül a Napló és annak főszerkesztője állt mellém, ott kezdtem tevékenykedni, négy éven át minden hét elején két-három napot töltöttem el Újvidéken. Nem mondom, hogy könnyű volt, de megtanultam dolgozni a személyi számítógéppel, lassan-lassan beletanultam a szerkesztésbe, olyan programok használatába, melyekről azelőtt még csak hallani sem hallottam (Word, Excel, Adobe Acrobat, Quark stb.).
Hazai és külföldi barátaim unszolására úgy döntöttem, alapfokon megtanulok angolul, így összegyűjtöttem a megtakarított pénzecskémet és befizettem egy három hetes tanfolyamra az egyik budapesti nyelviskolában. Mivel el kellett valahogyan jutni Budapestre (és onnan vissza), arra már nem jutott fedezet, hogy szállodába menjek. A háború elől idevándorolt ismerőseimet nem akartam terhelni, sok problémával küszködtek amúgy is.
Ekkor kértem segítséget dr. Várady Tibortól, aki budapesti Közép-európai Egyetem (CEU) professzora, illetve ott a Nemzetközi Gazdasági Jogi Program vezetője volt. Ő biztosította számomra a három hét elhelyezést a CEU kollégiumában napi két főétkezéssel. Kérdezni nem kérdeztem, de ma már biztos vagyok benne, Soros György pénzével lett minden lefedve. Nem tudom már, hogy három hét szállodai elhelyezés és ellátás akkor Budapesten mennyibe került, de abban biztos vagyok, több száz márka (akkoriban az euróról még csak nem is hallottunk) kifizetésétől mentett meg a Soros György által alapított egyetem, azaz bárki bizonyíthatja, Soros György (is) pénzelt azon a nyáron!
Különben a professzor urat a Vajdasági Magyar Demokratikus Közösség (VMDK) megalakulását követően ismertem meg, de igazságügy-miniszteri egyetlen „külföldi látogatását” (igaz, nem hivatalost) nálunk ejtette meg az akkor már létező Zitzer Szellemi Köztársaságban. Később sokszor találkoztunk, de sem ő, sem a CEU sosem kért semmilyen ellenszolgáltatást a kapott támogatásért.
Most már megkönnyebbülhetek, nem titkolom tovább (igaz, eddig sem tettem). Mondhatja valaki, mindez semmi ahhoz képest, hogy nemcsak az anyaországban, hanem itt a Délvidéken/Vajdaságban hatalmon levők is használták a Soros alapítványok és intézmények eszközeit továbbképzésre, infrastrukturális fejlesztésekre, na meg sok egyéb másra, mégpedig sokkal többet a pár száz márkától, azonban számomra ez nem vigasz, az akkor nekem juttatott támogatás mindennél többet ért, ellentétben a többiektől.
Nem tudom, a példám mennyire lesz ragadós, lesz-e olyan egyén (teljesen lényegtelen, hogy hatalmon vagy ellenzékben levő politikus), ilyen vagy olyan médium, intézmény, esetleg más szervezet képviselője, aki szintén beismeri, hogy ő az elmúlt 27-28 évben szintén kapott támogatást ezekből a forrásokból.
Egyedül abban vagyok biztos, a jelenleg szégyenbélyegként emberekre süthető kijelentés akár ellentétes értelmű jelzőként fog megjelenni, ha nem is a közeljövőben, de előbb-utóbb.
Én igyekezni fogok ezt kivárni!
Balla Lajos (Szabad Magyar Szó)
Következő cikk: Újabb Majdan készül, ezúttal Boszniában?
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Folyik el a joghurt
Miután már a tartományi vezetőségből mindenkit menesztettek, vártuk, hogy mi mikor kapjuk meg az elbocsájtó szép >
Joghurt
A vállalati étteremben, ahol régen vidáman vodkáztunk, később csak söröztünk, de a pljeskavica mindig is jó >
Amikor egy kommunista csinovnyik találkozik a nacionalizmussal
„A különleges rendőrségi erők piroti osztagában volt az a rendőr, aki meglátott egyet az albán holttestek >
Fagyos szelek Belgrádból
Közben a magyar szerkesztőséget sikerült újabb szerkesztőkkel (Magyar Szóból, Rádióból) felerősíteni és a műsorok is mindinkább >
Már nyolc évvel ezelőtt is
„Az EU szankciókkal fenyegeti Oroszországot. Oroszország azonban nem ijedezik. Akik gyengítették az EU-t, azok erősítették Oroszországot. >
Az enyhüléstől az elhűlésig
Irány egy mélyített tér egyik szegletében levő nagy önkiszolgáló bolt. Illedelmesen megkérdeztem a kasszást, hogy van-e >
A kígyóbőr táska és a DB
Ekkor jött a „rossz rendőr” duma, hogy maga egy magas posztot tölt be (főszerkesztő voltam az >
Egy görög dráma színésznővel
A sajtóigazolványunkkal simán bejutottunk. Az első, akibe beléptünkkor belebotlottunk, Melina Mercouri világhírű görög színésznő volt. Lelkendezve >
Brezsnyev utolsó kongresszusa
Az utolsó Brezsnyev-kongresszus közben volt alkalmam kicsit körülnézni Moszkvában: Vörös tér, Lenin Mauzóleum stb. Az egyik >
A tudósító
Később letiltattam a hitelkártyámat, majd elmentünk a jugoszláv nagykövetségre, ahol éppen egy vajdasági volt a nagykövet >
Tanjug-huszár vígan diktál
Az igazi Dominó tulajdonosának a képe ugyanott lóg, ahol eredetileg is lógott, a söntés felett, de >
Időközben Újvidéken: a TV aranykora
Ez volt a magyar szerkesztőség aranykora, és ezt azért merem ilyen szerénytelenül kijelenteni, mert a többiek >