Ma Csongor, Bernadett névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
A Vatikán 166. sz. közleménye
Ma tették közé a Szentszék állásfoglalását. >
A hűséges Hachiko története
Hachiko 1923 novemberében látta meg a napvilágot Japánban, Odate városában. Alig két hónapos volt, amikor >
Amerika felfedezése annak köszönhető, hogy Kolumbusz nőtlen volt
Kolumbusz Kristóf kizárólag azért fedezhette fel Amerikát, mert nőtlen volt – jelenti kanadai tudósítónk. Tudniillik ha >
Hogyan szaporodnak a rendőrök?
Dublinban elszabadult egy rendőrségi ló. Utóbb a termetes állatból előtört a párzási ösztön, és majdnem >
Okosabb vagy, mint egy ötödikes?
– Budapest melyik európai ország fővárosa? – így hangzott az amerikai iskolákban a harmadikos földrajz tananyagnak >
A fasiszták zászlaja alatt
A fasiszták zászlaja alatt1 A filozófus bevásárolt és már majdnem hazaért a lakásába. Fényes nappal, Budapest szívében. >
Motivált zsírégetés
Végre egy szellemes hirdetés a reklámok sivárságában: >
Úrvezetők Kínában
A felvételek gyűjteménye gyakorlatilag egyetlen sarkon készült. >
Előkerült az egyik legijesztőbb felvétel a Japánt sújtó szökőárról
Néhány napja tűnt fel a videómegosztókon a döbbenetes amatőr felvétel. >
Mosdók a világ minden tájáról
A leleményesség határtalan. >
Balla László esete Tito marsallal
Balla László* mérnök, a szabadkai Műszaki Iskola igazgatója, neves sportoló, Szabadka város díszpolgára, az egykori Jugoszlávia >
Távol Nigériától
Közel tíz éve, amikor először jártam Nigériában, ellenállhatatlanul magával ragadott a földrész gyönyörűsége. Megismerni egy másik, >
Helyzet, jelentés
Abcúg
És igen, Amerikában verik a négereket. Illetve a republikánusokat. (Rebublikánus négereket.) Pontosabban a republikánusok egymást.
Tessék csak megnézni, hogy az amerikai elnökválasztási kampányban aztán van minden, ezek a mekdonaldsjenkik mégsem bírnak a világcsendőrhetnékjükkel, és az ötezer mérföldes karosszékükből kritizálnak bennünket a rosszindulat talaján, pedig minket a magyar emberek akaratának elsöprő gyümölcseként választottak meg a kétharmad erejével.
Nem is csoda, hogy a diplomáciatörténet vélhetőleg valaha volt legtrendibb séróját viselő illető egyenesen „nonszensznek” nevezte a Freedom House legújabb, Nations in Transit c. beszámolóját, mert ez a riport valahogy nem kvadrál a NER-propaganda öntömjénező diadaljelentéseivel.
Ráadásul van másik, mert szintén a minap jelent meg az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztériumának Country Reports on Human Rights Practices for 2015 című, a világ majd valamennyi országát górcső alá vevő, igen részletes analízise. És láss csodát, ez a riport sem zengi a kormány dicséretét.
Úgyhogy tolmácsot kérünk!
Sima fordításban az amerikai külügyminisztérium ekként foglalja össze a lényeget: „Az elmúlt évben az emberi jogok terén a legszámottevőbb probléma az volt, ahogyan az országon nagy számban áthaladni kívánó migránsokat és menedékkeresőket kezelte a kormány, idegengyűlölő retorikával megbélyegezve őket, miközben nem nyújtottak nekik humanitárius segítséget. Ráadásul a 2014-ben kétharmados többséggel megválasztott Fidesz-KDNP folytatta a jogi környezet és az államszerkezet átfogó átalakítását, nagyrészt társadalmi viták, illetve az ellenzékkel való konzultáció nélkül. Nemzetközi szervezetek, nem kormányzati emberjogi szervezetek folyamatosan kritizálták a jogrendszer, a fékek és ellensúlyok, a demokratikus intézmények szisztematikus elbontását, illetve az átláthatóság hiányát, a független civil társadalom hatalom általi megfélemlítését.”
A Freedom House hangszerelésében ez így hangzik: „A menekültválság uralta évben mind az európai színtéren, mind hazai vonatkozásban a demokratikus kormányzás tovább romlott Magyarországon. A Fidesz-KDNP kormányzó koalíció ádáz migránsellenes kampányt folytatott, és visszanyerte népszerűségét a 2014-es csökkenés, illetve a kétharmad 2015-ös elvesztése után”.
Szó esik továbbá természetesen „az előző évek alkotmányügyi mesterkedéseinek következtében előállt önfenntartó rendszerről”, amelyben már „sem az Alkotmánybíróság sem az alapjogok biztosa nem képez ellensúlyt”. És itt is említik, hogy „az elmúlt év civilszervezetek elleni agresszív kormányzati retorikája folytatódott, bár enyhült valamelyest 2015-ben, és az adminisztratív intézkedések nagyrészt abbamaradtak”. (Dicséret!)
Milyen kísértetiesen hasonló a két jelentés problémafelvetése és értékelése!
Jó, persze tudjuk, ezt a koholmányáriát valójában a Soros pennájával írták a baloldal kottájából harsonázó idegenszívű gyíkemberek.
Pedig bizonyos területeken a jelentések szerzői vagy tájékozatlanok, vagy nagyon megengedőek.
A külügyminisztérium jelentése például a Kultúra és a tudomány szabadsága című, rendkívül fontos témát egyetlen mondattal intézi el: „Nem voltak kormányzati korlátozások a tudományos élet, illetve a kulturális események terén.” Hacsak azt nem tartjuk a kulturális szabadság non plusz ultrájának, hogy a minden hatalmat az MMA-nak programja mentén egyre terebélyesednek a kultúra „Fekete-foltjai”, s a bőséges állami források felett kegyencek diszponálnak. (Miközben az alternatív művészeti kezdeményezéseket vagy kiéheztetik, vagy vegzálják. Vagy mindkettő.)
A sajtószabadságról mindkét szervezetnek elég rossz véleménye van, de azért a Freedom House hazánkat „részben szabadnak” minősíti. És hát nem kell ezt annyira zokon venni, az olaszok sem kaptak jobbat (legfeljebb pontszámban). Viszont mondjuk Mali vagy Mongólia is ebben a fachban virít.
A Freedom House persze így is kiosztotta nekünk a rendszerváltás után évek legrosszabb „demokráciaszorzóját”.
De most – a szokásos badarságokon túl – nincs olyan nagy kormányzati hiszti a jelentések miatt. Még egy Békemenetet sem ér az egész. Végül is mit tudnak csinálni ezek a hamburgerdemokraták? Kitiltják az Árpit Las Vegasból?
A száraz tény viszont az, hogy a Freedom House értékelésében Szlovákia például már lényegesen magasabb demokrácia-pontszámot érdemelt ki nálunk.
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Ózdon az állapotok rosszabbak, mint Bergamóban tavaly tavasszal?
Egész Közép- és Kelet-Európa tovább szigorít, csak Magyarország nem, noha igen súlyosan érinti a koronaválság. A >
Valami bűzlik Ausztriában
Már látszik, hogy nem csupán a szélsőjobbos FPÖ, hanem a nagyobbik kormánypárt is erősen hajlik a >
Kinek kell európai diplomácia
Navalnij ügye is jól mutatta, hogy szavakban nincs hiány, az ellenzéki vezető bebörtönzését egyöntetűen elítélték a >
„Miért veszített Donald Trump”
Ezzel a címmel közölte a CNN vezető elemzője, David Axelrod elemzését, amelyet igen sok amerikai orgánum >
Európa jövője dőlhet el a lengyel elnökválasztáson
Ha Trzaskowski kerekedik felül, akkor ő testesítheti meg a fékek és ellensúlyok rendszerét, amelyet Kaczynski javában >
Vučić már nem tartja fontosnak az EU-tagságot
Vučić viszonya az EU-hoz gyakran ellenmondásos, időnként teljesen ellenséges. Az unió az eltelt két évtizedben 3,6 >
Putyin mint kockázat
A közvélemény kutatások azt igazolják, hogy fokozódik az elégedetlenség, és egyre többen készek tiltakozni. Egy elemző >
Trump és a kisördög
A rasszista populizmus olyan ősi, mint maga az emberi civilizáció. Evolúciós kihívást jelent, hogy túl tudjuk-e >
Pánikreakció
A világtól való félelmükben fegyverükbe kapaszkodó demonstrálók megpróbálnak jogvédő demokratának látszani, de ez elég nehezen megy >
Válságos idők Oroszországban
Az ország nehéz helyzet előtt áll. A következő két-három hétben fog eldőlni, hogy a járvány milyen >
Amerikai szoci
Amerika még mindig nagyon jó munka- és életlehetőségeket kínál, ám mostanra jórészt kimerítette a csupán az >
A német elbizonytalanodás
Ami már csak azért is kockázatos, mert Trump destabilizálja a nemzetközi rendet. Azon kívül a populista >