Ma Jusztin, Jusztina, Auréliusz névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Út a börtönbe
Túl kellene lépni a Fidesz-éra tizenhat évén, de azért nehéz, mert csak Orbánék bukása után látható igazán, miféle rendszer volt ez, mennyire kártékony és romlott. Erről regnálásuk idején csak részben lehetett fogalmunk. Ugyan láthattuk a szegénységet, hallhattuk a pökhendiségüket, folyamatos hazugságaikat, napi élményt jelentett, hogyan árulták el az ország szövetségeseit az ehhez készre gyártott ideológiai zagyvalékok tudálékos és idegesítő magyarázgatásával. Ami azonban a bukásukat követő hetekben kiderült róluk, az esztelen osztogatásaikról, hogy megrémülve a hatalom esetleges elvesztésétől miféle celebek bevetésével hülyítették a népet, azon nehéz túllépni. A legijesztőbb annak keserű felismerése, hogy az utolsó pillanatig miféle emberek kezében volt az ország. Kovács Zoltán (Élet és Irodalom):
Amikor aztán ezen valamennyire mégis sikerült túltenni magunkat, az állampolgár miniszterelnöki tárlatvezetés keretében szembesülhetett azzal a perverz gazdagsággal és pompával, ami sokat látott emberek számára is mellbeverő volt. A Karmelitáról, valamint Pintér és Rogán miniszterek minden képzeletet felülmúló, mondjuk úgy, munkahelyéről van szó. A miniszterjelöltek napokkal később is sápadtan emlegették, nem hitték volna. Moldova György Hat lámpa a víz fölött című riportjában írja, hogy a nagy Duna-áradás napjaiban a mohácsi Margitta-szigetet már betakarta az ár. Az egyik faluban mégis, minden este hatkor kigyúltak a lámpák a víz fölött. Központi kapcsolású település volt, és bent elfelejtették a néhai falut leválasztani. Ilyenkor az emberek megálltak, és nézték az elmerült falut. Ahogy Moldova írta: Próbált emberek mesélték, és levették sapkájukat. Így nézhettek 1956-ban az árvízi munkások, és néztek a miniszterjelöltek néhány napja a Karmelitában.
Orbán Viktor viszont azt nem érti, hogyan veszthetett. Ahogy a hozzá közel álló újságírók fogalmaztak, Orbán ellátogatott a Vadhajtások nevű portálhoz, ahol többek között arról beszélt, hogy ugyan elvesztették a választásokat, de a nemzeti értékeket meg kell védeniük, és ezt nem teheti más, mint a nemzeti oldal. Vagyis két héttel a szokatlanul nagy verés után vagy nem tanult semmit a kudarcból, vagy nem is érti.
Mert mi a nemzeti érték, mit kellene megvédeni? Ilyen érték a Fidesz oldalán újabban nincsen, csak lózungok hazaszeretetről, békéről, nyugalomról. Ezeket a fogalmakat épp a Fidesz üresítette ki, mert annyi hazugságot és megtévesztést ragasztott hozzájuk, hogy a mostani választást épp emiatt vesztette el. Orbánnak nyilván elemi érdeke, hogy hívei az úgynevezett nemzeti értéket védve kiálljanak az összes zűrzavaros ügy mellett, úgymint a hatvanpusztai birodalom megvédése elsősorban, és hűséges oligarchái pusztuló, de még mindig tetemes birodalmának kármentése. Ezt jelenti az értékmentés: Orbán átmentését a jövőre vonatkozóan, főként, mert ilyen bizonytalan még sosem volt a korábbi kormányfő politikai pályája. Nem látni most azt az erőt, ami a pártot megújítaná, könnyen lehet, hogy a Fideszből acsarkodó partikuláris párt lesz. Az idő sem Orbánnak kedvez: már most is meg kellett éreznie, milyen az, amikor szembetalálja magát egy nagy teherbírású fiatallal, és ez a különbség csak erősödik. A legnagyobb gondja talán az, hogy az új kormánynak ma több a szimpatizánsa, mint a választás napján. Nyilván maradtak a Fidesznek hívei, nem is kevesen, de a tizenhat év nyomasztó hatalomgyakorlását a legtöbben nem akarják még egyszer megélni, brutális az elutasítás.
Nagy az összevisszaság a pártban. Van, aki valamiféle kedvező jogi elbírálást remélve már lemondott a vagyonának értéktelenné vált elemeiről (elég átlátszó, mert az értékes részéről nem beszél), van, aki szétteszi a kezét és vár, remélve, hogy megússza. Van, aki káromkodik, és a jogszerűségre hivatkozik, ami igen kérdéses, hiszen könnyen lehet, hogy ez nem lesz hiteles: ez a kormány mindent megtett a korrupció törvényesítéséért. Működése egyszerre volt jogtalan, ízléstelen és embertelen.
A nép pedig úgy érzi, most végre tizenhat év bűneit lehet és kell számonkérni. Magyar Péter tavaly áprilisban hirdette meg az Út a börtönbe programot a NER-hez köthető korrupciós ügyek elszámoltatására. A legújabban Orbán Viktor ideológusává avanzsált Dopeman szerint az, hogy másnak börtönt kívánj, az a legalja. Ez bizonyosan így igaz, de mi van, ha a bűn olyan, hogy börtönnel fenyegetett?
Következő cikk: A „kisebbik rossz” elvéről
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A nem-győzelem
Ne feledjük, hogy a Hormuzi-szoros Trump iráni bombázásainak megkezdése előtt is nyitva volt. A legjobb esetben >
Vajdasági gazdákért: azonnali kárfelmérést és kártérítést!
A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) feszólítja a Szerb Köztársaság Kormányát, Vajdaság Autonóm Tartomány Kormányát, valamint >
Lehetséges forgatókönyvek Vučić 2028-ig tartó hatalmon maradására
„Az elnök lemond egy nagyszabású, előre megrendezett Vid-napi nagygyűlésen. A parlament elnöke ideiglenes köztársasági elnökké válik. >
Büdös tahóság
Orbán ezzel szabaddá tette a pályát. Mostantól ugyanilyen eleganciával lehet beszélni az ő családjáról? Lányáról, vejéről, >
Jeffrey Epstein kísértete a Fehér Házban
A Situation Roomban valaki felhozott egy meg nem erősített vádat Trumppal kapcsolatban. A történet szerint Epstein >
Amikor a tudomány sért
A „fetisizmus” körüli bulvárhisztéria valójában a tudomány és a társadalomról szóló tudás elleni támadás is. Mikor >
A futball elüzletiesedéséről
A sportág, amely történelmileg – nemcsak Angliában, a játék bölcsőjében, hanem minden országban, amelyet a 20. >
Orbán bukása és Európa felemelkedése
Veresége nem a szélsőjobboldali politika végét jelenti Európában, hanem annak az illúziónak a végét, hogy a >
„Nukleáris opció”: elismeri-e az EU a választási eredményeket, ha az SNS-rendszer ugyanúgy folytatja, mint eddig
Az Európai Unió viszonya a szerbiai választásokhoz attól függ majd, hogy végrehajtják-e a választási feltételek javítására >
Mindenkit el fog taposni, és a szeme sem rezzen
Minden süllyed. Vučić több bombát dobál, mint valaha. Nem is rejtőzködik. Magának követeli az ég minden >
Hogyan hozott szégyent Vučić Szerbiára
Nyilvánvaló, hogy a szerb államfőnek már régóta nem elegendő támaszt nyújtanak a hivatalos intézmények, ezért minden >
Gyorsvasút, NIS, Wizz Air, Utiber stb.: Miért „recseg-ropog” hirtelen minden a magyarokkal?
Amióta Orbán Viktor elvesztette a magyarországi választásokat, úgy tűnik, hogy Szerbia üzleti kapcsolatai a korábbi közeli >

