2026. június 16. kedd
Ma Jusztin, Jusztina, Auréliusz névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Két beszéd

Két beszéd

Bár Orbán sok évtizedes, a „haza nem lehet ellenzékben” mondását Magyar Péter akképp változtatta meg, hogy az ellenzék sem lehet hazátlan, beszéde egyben békejobb volt a másik tábor szavazóinak is. De csak nekik, az országot kizsákmányoló orbáni maffiavilágnak nem. A minap a Klubrádió egy hallgatója azt mondta, gázálarcban ugyan, de le fog Magyarra szavazni, ha viszont megszabadít minket a rezsimtől, térden csúszik majd elé és megmossa a lábát. Kínos, őrült szavak voltak ezek, se gázálarcra, se lábmosásra nincs szükség, egyszerűen csak egy X-re majd a Tiszára. De az mindenkitől. Bruck András:

A miniszterelnök tegnapi beszéde halálos, zárvány nacionalizmus volt, a politikusi visszaélésre és becstelenségre Magyarországon legalkalmasabb „mindenki minket támad, de mi mindenkit túlélünk és legyőzünk” örökké vesztes hangszerelésében. Csakhogy épp emiatt senkit nem győzünk le, még fociban is csak ritkán. Az övé nem ünnepi beszéd volt, hanem halotti, és valóban őszintén, mindenre elszántan temetni is készül minket. A sírgödröt már jó mélyre ásta, és most 2026-ot várja, hogy a koporsónkat mélyre leeressze és földdel betemesse. 

Magyar Péter beszéde mindenben az orbáni ellentéte volt: mindenekelőtt a mérsékelt jobbközépnek szólt, demokrata volt és népi(es). Ez ma Magyarország többsége, és két évtized orbáni illiberalizmus, ma már egyeduralom után csak ezzel lehet választást nyerni. A kül- és belpesti fintorgók is, ha akarták, ha egyáltalán hallgatták, könnyen megtalálhatták benne a számukra oly kedves ideákat, ideálokat, szabadság, Európa, demokrácia, és ami a legfőbb: gyökeres szakítást a valamennyiünket, a Fidesz-szavazóit is megbetegítő, lassan elemésztő orbáni rossz szellemmel. Bár Orbán sok évtizedes, a „haza nem lehet ellenzékben” mondását Magyar Péter akképp változtatta meg, hogy az ellenzék sem lehet hazátlan, beszéde egyben békejobb volt a másik tábor szavazóinak is. De csak nekik, az országot kizsákmányoló orbáni maffiavilágnak nem. A minap a Klubrádió egy hallgatója azt mondta, gázálarcban ugyan, de le fog Magyarra szavazni, ha viszont megszabadít minket a rezsimtől, térden csúszik majd elé és megmossa a lábát. Kínos, őrült szavak voltak ezek, se gázálarcra, se lábmosásra nincs szükség, egyszerűen csak egy X-re majd a Tiszára. De az mindenkitől.

2025. március 16.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

A nem-győzelem

Ne feledjük, hogy a Hormuzi-szoros Trump iráni bombázásainak megkezdése előtt is nyitva volt. A legjobb esetben >

Tovább

Vajdasági gazdákért: azonnali kárfelmérést és kártérítést!

A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) feszólítja a Szerb Köztársaság Kormányát, Vajdaság Autonóm Tartomány Kormányát, valamint >

Tovább

Lehetséges forgatókönyvek Vučić 2028-ig tartó hatalmon maradására

„Az elnök lemond egy nagyszabású, előre megrendezett Vid-napi nagygyűlésen. A parlament elnöke ideiglenes köztársasági elnökké válik. >

Tovább

Büdös tahóság

Orbán ezzel szabaddá tette a pályát. Mostantól ugyanilyen eleganciával lehet beszélni az ő családjáról? Lányáról, vejéről, >

Tovább

Jeffrey Epstein kísértete a Fehér Házban

A Situation Roomban valaki felhozott egy meg nem erősített vádat Trumppal kapcsolatban. A történet szerint Epstein >

Tovább

Amikor a tudomány sért

A „fetisizmus” körüli bulvárhisztéria valójában a tudomány és a társadalomról szóló tudás elleni támadás is. Mikor >

Tovább

A futball elüzletiesedéséről

A sportág, amely történelmileg – nemcsak Angliában, a játék bölcsőjében, hanem minden országban, amelyet a 20. >

Tovább

Orbán bukása és Európa felemelkedése

Veresége nem a szélsőjobboldali politika végét jelenti Európában, hanem annak az illúziónak a végét, hogy a >

Tovább

„Nukleáris opció”: elismeri-e az EU a választási eredményeket, ha az SNS-rendszer ugyanúgy folytatja, mint eddig

Az Európai Unió viszonya a szerbiai választásokhoz attól függ majd, hogy végrehajtják-e a választási feltételek javítására >

Tovább

Mindenkit el fog taposni, és a szeme sem rezzen

Minden süllyed. Vučić több bombát dobál, mint valaha. Nem is rejtőzködik. Magának követeli az ég minden >

Tovább

Hogyan hozott szégyent Vučić Szerbiára

Nyilvánvaló, hogy a szerb államfőnek már régóta nem elegendő támaszt nyújtanak a hivatalos intézmények, ezért minden >

Tovább

Gyorsvasút, NIS, Wizz Air, Utiber stb.: Miért „recseg-ropog” hirtelen minden a magyarokkal?

Amióta Orbán Viktor elvesztette a magyarországi választásokat, úgy tűnik, hogy Szerbia üzleti kapcsolatai a korábbi közeli >

Tovább