Ma Gyárfás, Romuald névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Ha ő nincs, már egyikünk se élne?
Maradjunk még egy percre a covidnál, ha egyszer már voltak olyan ostobák, hogy felidézték. Nem kellenek ahhoz új járványok, akár még súlyosabbak is, hogy meghalljuk egy fiatal kórházi orvos minapi, reményvesztett szavait: „A magyar egészségügy nem működik, nem létezik. Mi csak annyit tudunk tenni a betegekért, amit Indiában Teréz anya tett, hogy emberi környezetben haljanak meg. Vagy még annyit sem”. Szolgáljanak az ő szavai visszhangként, és tekintsük ezt a közel 50 ezer covid-halottat részben a rezsim erkölcsi mértékegységének, részben az inkompetenciájának. A kettő együtt meg, márpedig mindig összeadódnak, az országra kimondott végítélet. Bruck András:
Kakukktojás került a rezsim monoton egyhangúsággal egymást követő bűnei közé. Egy propagandavideó a hazai koronavírus-járvány ötéves évfordulója alkalmából, főszerepben, na vajon ki mással?, a miniszterelnökkel. Miután az év kezdete óta már egész Európát legyőzte, repülőrajtot vettünk, szárnyalunk, Mini-Dubajunk lesz, a magyarok „a történelem főutcáján járnak, az EU a sáros mellékutcákban”, az Így győztük le a Covid-járványt című videóból most öt év késéssel megtudhattuk, hogy a covid alatt is óriási szerencsénk volt vele. Ha ő nincs, már alighanem egyikünk se élne.
Ugyan milyen nézőkre gondolhattak azok, akik összevágták ezt az első kockától az utolsóig szemetet? A rezsim állandó szavazóinak egy része sajnos tényleg nem érti, mi történik velük, ők már rég beletompultak, elnézést, belebutultak a másfél évtizede rájuk ömlő hazugságokba. A másik része érti, átlátja az ország mind reménytelenebb helyzetét, már Polak, Wegier, dwa bratanki sincs, Orbán azt is eltaposta, csakhogy a váltáshoz nekik most már saját magukkal, korábbi szavazói döntéseikkel kéne szembefordulniuk, erre pedig nem képesek. Na ezeknek a szavazóknak készült a film, de a rezsimnek ma már több az ellenzője, mint a híve, ők viszont nagyon is jól emlékeznek – és nem bocsátanak.
Íme: a kórházakban - egyedül Magyarországon - katonaság, információ se ki se be, helyette nyunyóka, ahogy nő a halottak száma, úgy nő a nerközeli cégek profitja, elegendő orvos és covidra átképzett nővér híján fürkészek és portyázók, lélegeztetők helyett horkolásgátlók, máshol ingyenes, nekünk méregdrágán árult tesztkészlet, időseknek beadott, de épp rájuk nem tesztelt kínai vakcina, kórházakból kilökött tízezrek… a végszámla pedig mellbevágó: nem egészen 50 ezer halott, míg Ausztriában 20 ezer. Ahogy a miniszterelnök és csapata annak idején a járvány egész idejét végighazudta-, lopta-, csalta, a filmben is gátlástalanul dicsekednek, vagyis hazudnak, amire a több mint hatezer kommentelő elsöprő többsége is annak megfelelően reagált. Dühvel, megvetéssel.
A nagy járvány után a 2022-es választás is elúszott. Az ellenzék a szokásos, kaotikus formáját hozta, szavazóik egy részének akkor Márki-Zay Péter nem tetszett, nem kellett, a fész, mint most Magyar Péter esetében, akkor MZP leselejtezésével volt tele, de a vereség valóban kivédhetetlen volt: a pénzeső és a Fidesz ördögi hazugságai okozták. Most pedig már 26 is aktuálissá vált. Még Orbánék sem tudják, milyen hazugságokra fogják a kampányukat felfűzni, két dolgot viszont tudni: ez egy nem demokrácia nem demokratikus választása lesz, de EU-tagként bármit egy autokrácia sem tehet meg; a Tisza Pártban megtestesülő ellenzéknek most másfél évtized után reális esélye van a győzelemre, kérdés, hogy a megszűnőben lévő régi pártok és híveik ezt megakadályozni vagy segíteni akarják. Én úgy látom, hogy az előbbit. Lelkük rajta.
Évszázados probléma, hogy döntési helyzetben a fejünkre vagy a szívünkre hallgassunk. Nehéz ügy, valóban, de egy kisegítő kérdéssel lehetséges válaszolni rá: mi a célod? Saját magadnak megfelelni, az Elveidnek, Értékeidnek, Lelkiismeretednek, vagy hajlandó vagy egy a magadénál sokkal magasabb, magasztosabb érdeket szolgálni? Magyarországét, ahol a saját gyerekeid, unokáid is élnek. Akkor hát arra szavazol majd, aki legyőzheti az országot megszállva tartó Fideszt, vagy minden racionális megfontolás ellenére arra, akiről te is tudod, hogy nem képes rá?
„Sajnálom, az elveim nem összeegyeztethetők Magyar Péter elveivel” – olvasni, hallani sokfelől. Na és az önkényuraloméival összeegyeztethetők? Erre azonban sosincs válasz, holott itt van a határvonal, ha nem is szó szerint, élet és halál között. Ne kicsinyeskedj hát. Azzal, hogy nem álltál a bandatagok közé, már megtetted a magadét, minden más gőg, önmagad jelentőségének túlértékelése. Ami engem illet, ezért mindenkinek azt tanácsolom, amíg Magyar Péter nem hirdeti meg a kannibalizmust és a nemzetiszocializmust, addig szavazzon rá. Mert, ha a régi ellenzéki pártokra szavazol, csak eteted őket, míg a tieid esetleg éheznek.
Maradjunk még egy percre a covidnál, ha egyszer már voltak olyan ostobák, hogy felidézték. Nem kellenek ahhoz új járványok, akár még súlyosabbak is, hogy meghalljuk egy fiatal kórházi orvos minapi, reményvesztett szavait: „A magyar egészségügy nem működik, nem létezik. Mi csak annyit tudunk tenni a betegekért, amit Indiában Teréz anya tett, hogy emberi környezetben haljanak meg. Vagy még annyit sem”. Szolgáljanak az ő szavai visszhangként, és tekintsük ezt a közel 50 ezer covid-halottat részben a rezsim erkölcsi mértékegységének, részben az inkompetenciájának. A kettő együtt meg, márpedig mindig összeadódnak, az országra kimondott végítélet.
Következő cikk: Amerika nagy árat fizet majd Trump vámja miatt
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Minden 2023. október 7-én kezdődött
Azt sem lehet kizárni, hogy Orbán számára is hozhatnak nemvárt komplikációkat a közel-keleti fejlemények. Az elmúlt >
Magyarország lágy hatalma találkozik Ukrajna kemény valóságával Kárpátalján
A háborúban mintegy 400 magyar nemzetiségű ember szolgált az Ukrán Fegyveres Erőkben, mások pénzügyi támogatás mellett >
Itt az idő, hogy Trump helyreállítsa Amerika elrettentő erejét
Ezt korábban alaposan megtépázta a fejetlen afganisztáni kivonulás. Ehhez az elnöknek segítenie kell, hogy Izrael felszámolja >
Netanjahu – egy zsákutcába jutott szerencsejátékos
Paul Lendvai olyan hazardőrnek nevezi Netanjahut, aki zsákutcába került. Többfrontos harcot vív, de könnyen kiderülhet, hogy >
Az iráni ajatollák gyengébbek, mint valaha
Legalábbis John Bolton szerint. Ezt látni azon, hogy nem következett be az, amiről Teherán nyugati védelmezői >
Az iráni ajatollák gyengébbek, mint valaha
Legalábbis John Bolton szerint. Ezt látni azon, hogy nem következett be az, amiről Teherán nyugati védelmezői >
Izrael merész, de szörnyű szerencsejátékba kezdett
Mert ugyan a világ biztonságosabb lenne az iráni atomálmok nélkül, csak lehet, hogy elérhetetlen a cél. >
A luxus és az infrastruktúra káosza veszélyezteti Orbán hatalmát
A szégyentelenül mutogatott luxus feletti dühhöz párosul az infrastruktúra rossz állapota miatti felháborodás – írta a >
Irán gúnyt űz az atomsorompó egyezményből
A Wall Street Journal még az éjszakai izraeli rajtaütés előtt megjelent vezércikke azt emeli ki, hogy >
Ezt csinálja Trump, amikor elakad a forradalma
Anne Applebaum az Atlanticban úgy látja: Trump a jól bevált módszerhez folyamodik, amikor kivezényli a központi >
Menedékjog Musknak Moszkvában?
Mindez talán nem is teljesen komoly, de ha továbbgondolja az ember, és Musk tényleg kénytelen lenne >
Trump hozzálátott a rendőrállam megteremtéséhez
Guardian: Az elnök az egyéb kudarcairól igyekszik elterelni a figyelmet az erődemonstrációval. Az emigránsok letartóztatása ellen >