2024. december 5. csütörtök
Ma Vilma, Ünige, Csaba, Sebőrella névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Orbán hidegen elmosolyodik, és fájó helyre üt

Orbán hidegen elmosolyodik, és fájó helyre üt

A Die Welt szerint Zelenszkij úgy harcolt országáért Budapesten, mint egy oroszlán, miután rosszul alakul a harci helyzet, ám Orbán csak hűvösen nevetett, viszont eltalálta az ukrán elnök gyenge pontját. A tűzszünetről beszélt ugyanis, ám éppen ez az, amiről a másik hallani sem akar. A vendég ugyanis érzékeli, hogy az amerikai választás nyomán gyorsan megfordulhat a hangulat és akkor Európa inkább a megbékélést szorgalmazza. Mások viszont a békediktátumtól tartanak. Magas rangú katonatisztek úgy vélik, hogy sokat már akkor sem lehet elérni a fronton, ha a Nyugat végre nagy hatótávolságú rakétákat szállít és azokat Oroszországban is be lehetne vetni. Már azzal is elkéstek. Az ukrán vezető háttal a falnak szorult. Ennek megfelelően hangulata a düh, a kétségbeesés és a harci vágy között váltakozik. Budapesten neki támadt Orbánnak, de úgy, hogy a nevét ki nem ejtette a száján. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

Bloomberg

 

Orbán Balázs úgy nyilatkozott a hírügynökségnek, hogy Trumpnak kezdeményeznie kell Putyinnál a párbeszéd megfelelő csatornáinak kialakítását és a tűzszünetet kell szorgalmaznia. A Miniszterelnökség politikai igazgatója úgy tudja, hogy az új elnöknek nagy tervei vannak a háború ügyében, de az eltér attól, amit eddig vallottak a szövetségesek, hogy ti. addig támogatják Kijevet, ameddig az szükséges.

A magyar politikus azt jósolja, hogy az USA felülvizsgálja az Ukrajnának megszavazott 50 milliárd dolláros kölcsönt. Azt ugyanakkor nem hiszi, hogy Trump 24 óra alatt tényleg véget tudna vetni a harcoknak, mert az fáradságos folyamat lesz.

A tudósítás megjegyzi, hogy a magyar kormányfő, aki szoros kapcsolatokat tart fenn Putyinnal, az ukránok legnagyobb kerékkötője az EU-ban. Szorgalmazza az együttműködést Moszkvával, főleg az energiahordozók területén. Emellett sürgeti a segélyek leállítását, mert szerinte ily módon rá lehet venni Zelenszkijt a Kremllel kötendő megállapodásra. Mások úgy vélik: az ötlettel kiárusítaná a szomszédos országot.

 

Der Standard

 

Orbán úgy állította be Budapesten, hogy ő Trump összekötője. Hogy az időzítés ennél tökéletesebb nem lehetett volna, azt még azok is elismerik, akik nincsenek jó véleménnyel obstrukciós politikájáról. De úgy jelent meg, mint aki képes 47 ország képviselőit egy asztalhoz ültetni és kapcsolatot tud teremteni a soron következő amerikai elnökkel.

A jobboldali pártok azt remélik, hogy felértékelődnek és ez nem csupán a Fideszre érvényes. Megerősödve érezheti magát Meloni is. Brüsszelben az új jelszó a jelek szerint az, hogy együtt kell élni Trumppal, ugyanakkor ki kell húzni a csávából a gazdaságot és javítani kell a versenyképességet.

Ugyanakkor az osztrák kancellár a jelek szerint irányt vált: előre bejelentette, hogy találkozni fog Magyar Péterrel.

 

Die Presse

 

Hogy Orbán Viktor be van kötve az új amerikai kormányzathoz, az még jól jöhet az EU-nak, amely igyekszik behálózni Trumpot. A budapesti csúcstalálkozóra két esemény veti rá az árnyékát, és mind a kettő a kormányfő kezére játszik. Az egyik: Trump egyértelmű győzelme, a másik a német hármas koalíció vége.

A politikus úgy érzékeli, hogy helyzete megerősödött az Unióban, miután gyengélkedik a német-francia duó. Melonival viszont ők ketten a lehető legjobban megértik egymást. Remek viszonyt ápolnak a leendő amerikai elnökkel.

Az Európai Politikai Közösség tanácskozásán a többség nem osztotta a házigazda eufóriáját, de nem is esett pánikba. Azt sem támogatják, hogy szüntessék be Ukrajna megsegítését és ily módon kényszerítsék az ellenállás beszüntetésére. Az általános vélemény az, hogy a rendezés csak Kijev bevonásával lehetséges, illetve hogy a földrésznek egységesen kell fellépnie.

 

Politico

 

A destruktív európai, jobboldali, populista pártok az amerikai választás igazi nyertesei, azt remélik, hogy Trump gyorsan eléri a háború befejezését és megerősíti pozíciójukat az EU-ban. Ezek a demagógok már régóta azt vallják, hogy a történelem az igazukat bizonyítja, miután elutasítják a bevándorlást, nem hajlandóak támogatni Ukrajnát és elkötelezettek a hagyományos családi értékek mellett.

Most hatalmas lökést kaptak, hogy szembeszálljanak a brüsszeli fő áramlattal és visszaszerezzenek egy sor felhatalmazást az uniós bürokratáktól. A legfőbb azonban alighanem az, hogy még inkább ösztönzést éreznek, mármint hogy meghiúsítsanak egy sor intézkedést, a szankcióktól kezdve a zöld reformokig.

A közös motor köhög, ennélfogva Orbán cimborái nagyobb mozgástérhez jutnak Közép-Európában és Olaszországban. Egyébiránt a budapesti csúcs időzítése aligha lehetett volna rosszabb a Trump visszatérésétől tartó vezetők számára. Ily módon ugyanis Orbán hazai pályán diktálhatja a tempót, és könnyen kényelmetlen meglepetéseket okozhat nekik.

Amint kiderült, hogy a republikánusok nyertek, a miniszterelnök azonnal hozzálátott, hogy átfogó ideológiává gyúrja közös nézeteiket. Eljött az alkalom számára, hogy újrafogalmazza a „Nyugatot”, azaz az a jövőben ne a liberális értékeken alapuló szövetség legyen, hanem lazább összefogás, a konzervatív normák dominanciája mellett.

 

Washington Post

 

Trump sikere és a német koalíció összeomlása beárnyékolta Budapesten az összeurópai csúcstalálkozót. A bizonytalanságot csak fokozta, hogy Orbán odavolt amerikai szövetségesének győzelme láttán. Ő a héten alighanem megfelelő fórumhoz jut ily módon, hogy megünnepelje a szélsőjobbos sikereket az Atlanti-óceán mindkét partján és döngesse a mellét, mondván, hogy ő lehet a forgáspont Washington számára a földrészen.

A színfalak mögött az uniós tisztségviselők szorongásukat hangoztatták, de a nyílt színen jó képet vágtak a republikánusok eredményéhez. Ugyanakkor elismerik, hogy Amerika nagy szerepe folytán nem tudják megvédeni a NATO a változások szelétől. De az azért nem igaz, hogy nem tudnak semmit sem tenni – mutat rá Camille Grand, az Európai Külkapcsolati Tanács vezető kutatója, a katonai szövetség volt főtitkárhelyettese.

A Washingtonból érkezett ébresztő arra késztetheti Európát, hogy gyorsabban lépjen az olyan kulcskérdések kapcsán, mint Ukrajna finanszírozása, valamint a védelem. Mások arra hívják fel a figyelmet, hogy mélyülhetnek az árkok a kontinensen, mert a kormányok inkább nemzeti alapon keresik a kiutat a többi közt a háború és Kína ügyében.

 

New York Times

 

Nem elég, hogy az összeurópai tanácskozás házigazdája a tekintélyelvű Orbán Viktor volt, aki jó ideje civakodik az EU fő erőivel egy sor kérdésben, emellett még Trump buzgó támogatója is. A fórumon ott volt Zelenszkij is, aki először látogatott el a magyar fővárosba a háború óta, ami önmagában jelzi, mennyire fagyos a kétoldalú viszony.

Ukrajna és szövetségesei attól tartanak, hogy az amerikai elnök visszatérése megerősíti a magyar politikus helyzetét, mialatt egyre nagyobb veszély fenyegeti az ukrán védőket az arcvonalon, illetve megbénul Franciaország és Németország. A tegnapi sajtótájékoztatón Orbán nem volt hajlandó válaszolni arra a kérdésre, hogy az orosz vezetőt a béketáborhoz sorolja-e.

Ugyanakkor Glucksmann, a francia baloldali képviselő arról beszélt, hogy baljós pillanatban gyűltek össze Budapesten, mivel már nem ugyanaz a hangulat, amikor az orbáni „békemisszió” elleni tiltakozásul a Bizottság csupán alacsonyabb rangú megbízottakat küldött egy miniszteri találkozóra a magyar elnökség égisze alatt. Most viszont azok ültek tort, akik nem támogatják az európai értékeket. Mint rámutatott, eljött az igazság pillanata és ez évtizedekre meghatározza a földrész jövőjét.

 

The Times

 

Ismeretlen terep felé halad az európai biztonság, miután jön Trump – hangsúlyozza a szerkesztőségi vélemény. Az biztos, hogy a földrésznek növelnie kell katonai kiadásait és az is lehet, hogy egyedül kell támogatnia Ukrajnát.

Orbán igen jó barátja az új elnöknek, még arra is kész volt érte, hogy magára vonja a Biden-kormányzat haragját, amikor nyíltan kiállt a republikánus jelölt mellett. A hazárdjáték bejött, így a politikus tegnap egészen kiváló hangulatban üdvözölte a többi állam- és kormányfőt. Kevésbé örült Zelenszkij, miközben a vendéglátó egy másik barátjával, Putyinnal is büszkélkedik.

Hogy az ukrán államfő bizalmatlan a Janus-arcú Orbánnal szemben, az érthető, de van más oka is az elkeseredésre: országa számára ketyeg az óra Harris veresége nyomán. Nem kizárt, hogy rákényszerül az elvesztett területek feladására. Ha Trump magára hagyja a kontinenst, az új helyzetet jelent, mert akkor igazán független biztonságpolitikát kell beindítani. Ideértve, hogy nő a katonai költségvetés és fokozni kell a fegyveres erők integrációját.

 

FT

 

Gideon Rachman úgy gondolja, hogy Trump valóban korszakos elnökként fog bevonulni a történelembe: úgy, mint aki teljesen átalakította az amerikai politikát. Sajnos mélyreható változásokat idézett elő a politikai normákban is, amikor összeesküvés elméleteket vett át, illetve négy éve megtagadta a választási eredmény elismerését.

De hiába bíztak benne a demokraták, nem hatott a polgárokra az az érve, hogy a volt elnök fenyegetést jelent a demokrácia számára. Viszont az látszik, hogy az tengerentúlon jókora az igény az erőskezű vezetésre. Éppen ezt ismerte fel a politikus, ezért szakított a reagani tanokkal. Így azzal is, hogy az Egyesült Államoknak elő kell mozdítania a demokráciát a világban.

Bebizonyította továbbá, hogy nem idegeníti el a republikánusoktól a spanyol anyanyelvű szavazókat, ha elveti a bevándorlást. Feje tetejére állította a reaganizmust, mert ő protekcionizmust hirdeti és a megbékélést keresi Putyinnal. Abban viszont a nagy elődöt követi, hogy alacsony adókat és deregulációt tart szükségesnek.

A sok tabudöntögetés a javára vált, a pártot pedig személyes céljaira alakította át. A következő négy év mutatja meg, hogy valóban azt hozza-e, amit az imádói várnak tőle, vagy netán élő lidércnyomás lesz-e.

 

Guardian

 

Az Európai Politikai Központ egyik munkatársa úgy látja, hogy Európa számára katasztrófával ér fel Trump visszatérése. Paul Taylor a következmények közé sorolja a kereskedelmi háború lehetőségét, valamint azt, hogy Putyin felbátorodik.

A földrész gazdaságilag, stratégiailag és politikailag egyaránt szenvedni fog az Amerika mindenekelőtt-programjától, továbbá az elnök kiszámíthatatlanságától és attól, hogy a világpolitikát alku tárgyának tekinti. Emellett aláássa a NATO-t, ugyanakkor lovat ad az illiberális nacionalisták alá.

Fennáll a veszély, hogy a kontinens beszorul az amerikai-kínai kereskedelmi viszályba, pont akkor, amikor helyzete igencsak megrendült. Jobboldali populisták rájátszanak a globalizáció és a migráció okozta félelmekre, és jönnek fel Európában is. Az orosz csapatok pedig törnek előre a fronton.

A NATO-val Washington annál rosszabbat nem tehet, mint ha kinyilvánítja, hogy nem védi meg az európai partnereket az orosz agressziótól. Fiona Hill, Trump volt tanácsadója úgy véli: a politikus egyszerűen nem érti a szövetségek fontosságát.

Emellett nem csupán illiberális internacionálé megalakítására ösztönzi Orbánt, Ficót és Vucicot, hanem még inkább jobbra tolhat hagyományos európai nagy pártokat a migráció, a gender  ügyében, gyengítheti a liberális értékeket.

 

Economist

 

Gyengélkedik az európai gazdaság és ez kiszolgáltatja az Uniót Trump kitöréseinek. A földrész ismét válságba került, mint már annyiszor. Leszámítva az autoriter Orbánt, a többi vezető nem számított a korábbi elnök sikerére és nem is igen készült rá. A legnagyobb gond persze, hogy mi lesz most Ukrajnával, de a gazdaság bajai közvetlenül utána következnek.

Mindenképpen javítani kell a versenyképességen, amihez el kell mélyíteni az egységes piacot, illetve vissza kell fogni a szabályozást, mert nem kizárt, hogy a világ legjelentősebb gazdasága mások rovására igyekszik ismét naggyá tenni magát. A legrosszabb persze a bizonytalanság, mert a kutya sem tudja, hogy a következő elnöknek mik a tervei a háborúval. A vámok visszavetnék még a csekély európai növekedést is.

Ha Trump kizárja Kínát a világgazdaságból, azt az öreg kontinens is meg fogja érezni. De minden a politikus hangulatán múlik. Ám lehet, hogy éppen a súlyos helyzet erőszakolja ki, hogy az EU a szorosabb integráció felé vegye az irányt. De még sok minden más is benne van a pakliban.

 

New York Times

 

Trump próbára fogja tenni az európai szolidaritást a NATO, Ukrajna és a kereskedelem ügyében, azaz afelé tereli a kontinenst, hogy az a saját lábára álljon. Ám kétséges, hogy vezetői ezúttal élnek-e az alkalommal – írja Steven Erlanger, a lap fő európai diplomáciai tudósítója.

A válasz aligha lesz erőteljes, hiszen meggyengült a német és a francia kormány. Ugyanakkor az elnök szeszélyeire nem lehet felkészülni, bár az biztos, hogy nincs jó véleménnyel a nemzetközi szervezetekről, odavan Putyinért, ellenben nem szereti Zelenszkijt – mondja a francia védelmi szakértő, Francois Heisbourg.

A fő kérdés azonban a gazdaság, a biztonság és a demokrácia. Lengyelország, a 3 balti köztársaság, valamint a magyar vezetés jó kapcsolatot tartott fenn Trumppal, amikor az először volt elnök. A földrész most feltehetőleg nem egységesen, hanem kétoldalú alapon próbálja megnyerni a rokonszenvét. De az most már biztos, hogy nagy szerkezeti változások mennek végbe a tengerentúlon, és hogy Washington Ázsia felé fordult, ugyanakkor mind inkább elege van a világ rendfenntartójának szerepköréből.

Az gond, hogy mennyire tartja fontosnak a demokratikus értékeket, illetve hogy erős embernek véli Putyint, Orbánt, Netanjahut és Hszit, ezért csodálja őket. Az olyan populista vezetők zászlóvivőjének számít, mint amilyen a magyar vezető, továbbá Fico és Meloni. Győzelme bizonyosan feltüzeli őket, másokat pedig követésre sarkall. ideértve a migráció megállítását és a protekcionizmust. Ily módon gyengíti Európa összetartását és hangját.

 

Washington Post

 

A trumpizmus már megfertőzte Európát és egyre terjed, stílusa és taktikája átalakítja az erőviszonyokat a földrészen – fejti ki Párizsból keltezett elemzésében Lee Hockstader, az újság fő európai szemleírója. A kontinensről nézve a politikus veszélyes szerepmodellt kínál az egyre több feltörekvő önjelöltnek – túl azon, hogy személyi kultuszt alakított ki a republikánusoknál és felforgatta a hagyományos washingtoni szövetségeket.

Az AfD retorikája nagyjából ugyanaz, mint amit a régi-új elnöktől lehet hallani. Amikor pedig a német szélsőjobb „rossz génekről” és az ország vérének megmérgezéséről beszél, nos, az a náci időket idézi. A politikust nagyon nem szeretik a kontinensen, noha élvezi az olyan illiberális, nacionalista vazallusok támogatását, mint Orbán, Fico és Wilders.

Meloni már verseng magyar kollégájával abban, hogy melyikük súgjon a Fehér Ház következő urának. Ugyanakkor az EU rossz bőrben van, gazdaságilag, katonailag és diplomáciailag, ezért nem tud hatékonyan szembe szállni Trumppal a vámok, Ukrajna és a NATO  ügyében. De bármennyire is megveti az európai közvélemény a 47. elnököt, vezetői látják az írást a falon. Ezért várhatóan megpróbálják megbékíteni.

 

Bloomberg

 

A NATO katonai erőinek volt főparancsnoka úgy látja, hogy a szövetség túlélheti Trumpot, de ennek meglesz az ára. Arra mindenképpen számítani kell – figyelmeztet Stavridis -, hogy az új kormányzat ragaszkodik a nemzeti katonai kiadások emeléséhez.

Az elnöknek nem kell kilépnie a szervezetből, anélkül is meg tudja rendíteni annak hitelét. Pedig az összefogás megerősödött és ebben a legnagyobb szolgálatot Putyin tette neki a háborúval. Amikor a tagok azt látták, hogy orosz tankok tartanak Kijev felé, eszükbe jutott a 2. világháború, valamint az 56-os Magyarország és a 68-as Csehszlovákia.Trump aligha éri be azzal, hogy a 32 kormány túlnyomó többsége már legalább a GDP 2 %-át fordítja a védelemre. Emellett afelé tereli majd az európai országokat, hogy vegyék át a háború finanszírozását, mondván: a ti gondotok, oldjátok meg! Ugyanakkor számít a partnerek közreműködésére Kínával szemben, valamint a Vörös-tengeren és a Szuezi-csatornán a huszik ellen. Vagyis alighanem fennmarad a NATO, de Európának igazodnia kell egy új és borúlátó amerikai vezetéshez.

 

FT

 

A gyors választás véget vethet a német politika bénultságának - hogy a hármas kormányszövetség bedőlt, az rosszkor jött, de elkerülhetetlen volt – értékeli a vezércikk. A kiváltó ok az lett, hogy a liberális pénzügyminiszter nem volt hajlandó beleegyezni újabb államkölcsön felvételébe Ukrajna támogatására, a német védelem megerősítésére és a gazdasági visszaesés megakadályozására.

A kaput az tette be a koalíciónak, amikor az Alkotmánybíróság tavaly jogellenesnek minősítette a költségvetésen kívüli kiadások tervét, rögtön felszínre kerültek az ideológiai ellentétek. Scholz nem tudta kézben tartani a folyamatokat. A hatalom népszerűsége a mélybe zuhant. De még rosszabb, hogy az ipar recesszióba került, a fegyverkezési program kifulladt, az ukránoknak szánt összeget csaknem a felére csökkentették.

Ugyanakkor feljött a szélsőjobb. A kormányválság egyszerre áldás és átok. A választás után ugyanis beindulhat az újratervezés és egy egységesebb vezetés képes lehet érdemi döntéseket hozni. De a hosszas kampány visszaütne, mivel Amerika vámokat helyezett kilátásba, gyengül az USA védőernyője és Ukrajna előnytelen békeszerződésre kényszerülhet. Ennélfogva nem szabad, hogy elhúzódjon a belpolitikai válság.

És ha lesz új kormány, jól tenné, ha eltörölné az alaptörvénybe foglalt adósságféket.

 

Politico

 

Az összefoglaló úgy értékeli: váratlanul jól helyt állt Várhelyi Olivér, pedig a képviselők igencsak próbálták megszorongatni, amikor meghallgatták az egészségügy jövendő biztosaként. Azaz elvégezte a házi feladatát és beletanult leendő szerepébe. Ám ezzel együtt nem győzte meg a testületet, ezért hétfőig írásban kell válaszolnia több kérdésre.

Ugyanakkor kiderült, hogy

 

1. nehéz helyzetben is megőrzi a hidegvérét, pedig ellenséges terepen mozgott. Rengeteg kérdés kapott az ügyben, hogy mennyire felel meg a tisztségnek, illetve hogy Orbán hűséges híve.

 

2024. november 8.

Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Ez már nem a gyerekekről szólt

Veszíteni rossz. Aki folyton veszít, megsebzett lélekkel létezik, úgy él, mintha véget nem érő sötétség venné >

Tovább

Putyin a pusztításban és a kiutasításban bízik: mi lesz az ukrajnai menekültekkel?

Putyin azon van, hogy romboljon Ukrajnában és lehetőleg minél több embert üldözzön el – már jó >

Tovább

Magyarország korszakváltás előtt

Ezzel a címmel közöl kommentárt Lendvai Pál a bécsi Der Standardban Magyar Péterről, akiről azt írja, >

Tovább

Biden a saját képmutatását leplezte le, amikor kegyelmet adott a saját fiának

Ezt Trump úgy értelmezi majd, hogy szabad kezet kap az igazságszolgáltatás elleni fellépéshez – fejti ki >

Tovább

Kérdéses, hogy Orbán Viktor megbirkózik-e ezzel a kihívóval

Ezt a kérdést teszi fel Szirtes I. János politológus a svájci Tagesanzeiger-ben megjelent vendégkommentárjában.  A 2026-ban esedékes >

Tovább

Magyar Messiások

A két hamis-Messiás után igaz Messiás. Mutatja a falon az írást: megszámláltatnak napjaid. Jog, ha van, >

Tovább

Múlt hétvégén Ösküben

Gránitszilárdságú alaptörvényünket kormányzatunk ismét módosítani tervezi, természetesen nem azért, mert jobb dolga momentán nem akad, hanem >

Tovább

Sötét a helyzet Németországban és tudni kik a felelősek

A Neue Zürcher Zeitung főszerkesztője Eric Gujer szerint a választást a gazdaság dönti el, és a >

Tovább

Ezek a betöréses „dógok” csak mendemonda – állítja a csantavéri polgármester

“Alacsony a bűnözés… Na, ez nem igaz! Számoljuk már meg, hogy az utóbbi időben hány betörés >

Tovább

Van esély, hogy sikerre vezessenek a leendő béketárgyalások Putyinnal

Az Economist vezércikk lát esélyt arra, hogy sikerre vezessenek a leendő béketárgyalások Putyinnal, azaz olyan egyezséget >

Tovább

Románia szélsőjobboldali, Moszkva-barát elcsúszása nagy bajt jelent az EU-nak

Az ultra-nacionalista Călin Georgescu győzelme megkongatja a vészharangokat Brüsszelben, hogy Románia átkerülhet a Moszkva-barátok növekvő táborába. >

Tovább

„Vučić Szerbiát a tragédiába tolja”:

„A nácik Németország totalitárius állammá alakításának útját a Reichstag (képviselőház) felújtásával kezdték 1933-ban, amiért a kommunistákat >

Tovább

1990-2009 © Napló. | Impresszum | Tartalomjegyzék | Médiaajánlat | Szerzői jogok | Kapcsolat |