Ma Emma, Malvin, Zseraldina névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
A semmittevés busás jutalma
Deli Andor miniszteri biztos lett
A Fidesz „nem hagyja az útszélén” a kipróbált pártkatonákat. Delinek valószínűleg nem akaródzott visszatérni szülőfalujába, Péterrévére, mivel szembe kellett volna néznie az ott időközben kialakult áldatlan helyzettel. „Miután felmarta a 103.770 eurós EP-képviselői búcsúpénzét”, okosabbnak találta elfogadni a semmittevés busás jutalmát, a „két évre” szóló miniszteri biztosi kinevezést. Azt azonban – a hvg.hu írása szerint – „nem tették közzé, hogy képviselői megbízatásának lejárta után egyébként hol helyezkedett el”, illetve létesített munkaviszonyt. Amennyi pénzt Brüsszeltől kapott, számára ez nem is fontos. Nem kell aggódni, semmiben nem fog hiányt szenvedni, gondoskodik róla gazdapártja, a Fidesz. Deli Andort az Európai Parlamentben Vicsek Annamária, ugyancsak oszlopos véemeszes megélhetési politikus váltotta fel, akiből a vajdasági magyar közösségnek megint csak semmi haszna nem származott eddig sem, és ezután sem, ugyanolyan szorgalmas szavazógomb-nyomó robot lesz, mint amilyen Deli Andor is volt. Legalább itthon nem rontják az egyébként is toxikus levegőt. Bozóki Antal:
Amíg mindenki azért retteg, attól fél, hogy egy komment,
egy vélemény miatt elveszíti a munkahelyét, netán guillotine
alá kerül a nyaka, addig semmi sem fog változni.
Bajtai Kornél


Deli Andor fenti jegyzetét a közösségi hálón 464-en lájkolták, 217-en írtak hozzá megjegyzést (a legtöbben gratuláltak, eredményes munkát kívántak neki), 11-en pedig meg is osztották. A legtöbbjüknek persze fogalma sincs, hogy Deli mit is csinált tíz évig az Európai Parlamentben, azon kívül, hogy jól megtollasodott.
A volt EP képviselő írásából is látszik, hogy egyrészt az EP Közlekedési és Idegenforgalmi (TRAN) szakbizottságában, másrészt pedig „Szerbia és a Nyugat-Balkán többi országának uniós csatlakozási folyamatainak felgyorsításán” „sokat dolgozott”. Pressburger Csaba szavaival, „keményen, ámbár sikertelenül”.
Szerbia uniós csatlakozása szinte semmivel sem jutott előbbre, a magyar közösség helyzete is csak rosszabbodott. Pedig Delinek elsősorban a közösség érdekeit, jogainak érvényesítését kellett volna képviselni és számon kérni. Erre azonban nem volt politikai akarat, nem kapott utasítást sem a magyarországi főnökeitől, sem a Vajdasági Magyar Szövetség vezetőitől, egyedül pedig pisszenni sem mert, nem tudott, vagy nem akart.
„Migrációellenes politikusként 10 év alatt (és mintegy 400 ezer eurónyi fizetés után) sem szólalt fel egyszer sem, vagy tett az ellen, amiért a szülőfalujába száz szám telepítik a koszovói muszlim cigányokat”! A vajdasági magyar közösség érdekében lépett fel?!
Deli a parlamenti szavazásoknál a képviselőcsoport tagjaként szófogadóan és részrehajlóan nyomkodta a gombot. Igennel, és nemmel szavazott, vagy éppen tartózkodott a szavazástól, attól függően, hogy milyen utasítás érkezett Budapestről.
A Fidesz képviselők például a 2023. december 17-i választásokat követő helyzetről szóló állásfoglalás [2024/2521(RSP)] ellen szavaztak az Európai Parlament 2024. február 8-i ülésén (https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2024-0075_HU.html).
Deli és képviselőtársai az EP által is megállapított „szabálytalanságok, szavazatvásárlás, a média elfogultsága, a közszférában dolgozókra és a szociálisan kiszolgáltatott csoportokra gyakorolt nyomás, a közpénzekkel való visszaélés, a megfélemlítés és a többszörös szavazás ellenére” is nyíltan és nem először Aleksandar Vučić demokráciaellenes rezsimjének a védelmére keltek. Leszégyenítve ezzel is a délvidéki/vajdasági magyar közösséget – külföldön és a szerbiai ellenzék előtt is.
A Vajdaságból, Péterrévéről elszármazott EP-képviselő karrierjének a csúcspontja talán mégis az volt, amikor 2024. február 29-én a Fidesz-KDNP frakciójának tagjaként nem szavazta meg az Alekszej Navalnij meggyilkolásával és az oroszországi politikai foglyokkal kapcsolatos, valamint az elnyomott civil társadalom támogatásáról szóló EP állásfoglalást. – A dokumentumot „óriási többséggel – 506 igen, 9 ellenszavazat és 32 tartózkodás mellett – fogadta el az Európai Parlament”.
A dokumentum szerint „az orosz államnak és személyesen Vlagyimir Putyinnak büntetőjogi és politikai felelőssége van a rendszer elsőszámú kritikusának halálában”.
„A szavazásról készült parlamenti kimutatás szerint a Fidesz-KDNP 13 fős EP-delegációjának jelen lévő képviselői közül Deli Andor, Gál Kinga, Hidvéghi Balázs és Tóth Edina tartózkodott, a többiek nem vettek részt a szavazáson”.
Az idézett bejegyzésben Deli arról is beszámol, hogy „nagy megtiszteltetés számára, hogy dr. Bóka János miniszter úr szeptember 1-től az Európai Uniós Ügyek Minisztériumnál az európai konnektivitás (összekapcsolhatóság) megvalósítását elősegítő feladatokért felelős miniszteri biztossá nevezte ki”.
A hvg.hu beszámolója szerint Deli „nem kap ezért a munkáért fizetést, csak olyan juttatásokban részesül, mint a személyes gépjárműhasználat hivatalos és magáncélra is, de sofőr nélkül, hivatali mobiltelefon, I. osztályú vonatjegy (de hivatalos repülőútra csak turistaosztály) és napidíj”.
A Fidesz „nem hagyja az útszélén” a kipróbált pártkatonákat. Delinek valószínűleg nem akaródzott visszatérni szülőfalujába, Péterrévére, mivel szembe kellett volna néznie az ott időközben kialakult áldatlan helyzettel. „Miután felmarta a 103.770 eurós EP-képviselői búcsúpénzét”, okosabbnak találta elfogadni a semmittevés busás jutalmát, a „két évre” szóló miniszteri biztosi kinevezést.
Azt azonban – a hvg.hu írása szerint – „nem tették közzé, hogy képviselői megbízatásának lejárta után egyébként hol helyezkedett el”, illetve létesített munkaviszonyt. Amennyi pénzt Brüsszeltől kapott, számára ez nem is fontos. Nem kell aggódni, semmiben nem fog hiányt szenvedni, gondoskodik róla gazdapártja, a Fidesz.
Deli Andort az Európai Parlamentben Vicsek Annamária, ugyancsak oszlopos véemeszes megélhetési politikus váltotta fel, akiből a vajdasági magyar közösségnek megint csak semmi haszna nem származott eddig sem, és ezután sem, ugyanolyan szorgalmas szavazógomb-nyomó robot lesz, mint amilyen Deli Andor is volt. Legalább itthon nem rontják az egyébként is toxikus levegőt.
Következő cikk: Vissza a sorompókhoz
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Tiltakozó hullám söpör végig Közép- és Kelet-Európán
Magyarországról és Szlovákiáról indul, áthalad Szerbián és más nyugat-balkáni államokon és elér egész Törökországig, illetve Grúziáig. >
A liberális nemzetközi rend után
Az Európai Külkapcsolati Tanács elnöke úgy látja, hogy vége a liberális nemzetközi rendnek, de a földrésznek >
A magyaroknak kell megszabadulniuk Orbántól, ha úgy látják jónak, ebbe nem szabad kívülről beavatkozni
Stephan Löwenstein, a Frankfurter Allgemeine Zeitung közép-európai tudósítója gondolja így és megállapítja, hogy a kormányfő folyton >
Európa jelenleg a szabadság szigete
Bármennyire is fura ez, de, ha alaposabban szemügyre vesszük a gondjait, akkor azok nem is annyira >
A szerb elnök mesterséges „népi mozgalommal” igyekszik elfojtani a diákok tiltakozását
Ehhez ösztönzést kap Dodiktól, illetve Orbántól. Utóbbi az EU-ra és a világ liberálisaira utalva azt üzente >
Trump súlyosan megsebesült, ez azonban még jól jöhet Európának és Nagy-Britanniának
Így véli Will Hutton, a Guardian vasárnapi számának volt főszerkesztője. Kiemeli: itt az idő kialakítani az >
A meggyőzhetetlenek
Máris minden tele van azzal a kormányzati reklámmal, amely a párt egyik brüsszeli képviselőjének két kiforgatható >
Te, jó ég, hol élek?
Ezt írja Fareed Zakaria a Washington Postban, aki szerint Trump ugyan befagyasztotta az új vámterhek jó >
Még messze nincs vége a Trump-féle kereskedelmi zűrzavarnak
Az elnök csupán időt kért, ám változatlanul valós a világgazdaságra leselkedő veszély. Ezzel együtt nem szabad >
Túl kockázatos az EU-békefenntartók számára, hogy letartóztassák a boszniai szerbek vezérét
Dodik ugyanis nem hajlandó bevonulni a börtönbe. Hiába kért segítséget a szarajevói kormány Brüsszeltől, túlságosan is >
Sajtószabadság ügyben az uniónak először a sorain belül kell rendet teremtenie
Nem kizárt, hogy a Brüsszel szerződésszegési eljárást kezdeményez, éppen Orbánt és Ficót használva fel elrettentő példaként. >
Senki sem nyer a vámháborúval, de Kína távolabbra tekint
A Guardian vezércikke ítéli így meg. Nagy viharra számít, ám úgy véli, hogy a viszályban az >