Ma Kelemen, Klementina, Kolumbán névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Az amerikai demokraták visszahozzák az örömöt a politikába
A Guardian szerkesztőségi állásfoglalása úgy véli, hogy Harrisék a napos oldal felé orientálódnak. Az utóbbi években a félelem uralta a választási kampányokat szerte a világban. Ám Harris és Walz abban bízik, hogy a derű szintén voksolásra serkentheti az embereket, míg a republikánusok inkább a vérontás hangulatát idézik. Trump és más jobboldali populisták a világban a rettegést és a dühöt sugározzák magukból, igencsak hatásosan. A polgárok döntését nem annyira az észérvek, mint az érzelmek befolyásolják. Tengerentúli kutatások igazolják, hogy a politikusokkal szembeni elégedetlenség a fehéreket szavazásra ösztökéli, a kisebbségek tagjai viszont általában más formában fejezik ki a véleményüket. Persze kétséges, hogy Harris mennyire hirdethet boldogságot, amikor milliók azzal vannak elfoglalva, miként fizessék ki a számlákat. Szóval ez a stratégia vissza is üthet. De úgy néz ki, hogy felismerte a problémát. Ám ha bekövetkezik a visszaesés, még nehezebb lesz eltalálnia a megfelelő hangot. A demokraták remélik a legjobbakat, de az érzelmek csak korlátozottan segíthetnek nekik még egy ilyen rövid hadjáratban is. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:
Foreign Affairs
Putyin egyre nagyobb osztagot hoz létre szabotőrökből és orgyilkosokból, akik a Nyugatot fenyegetik, mert káoszt igyekeznek előidézni. Erre hívja fel a figyelmet Andrej Szoldatov, illetve Irina Borogan, mindkettő az Európai Politikai Elemző Központ külső munkatársa. Emlékeztetnek arra, hogy amerikai és európai titkosszolgálatok orosz ügynökökhöz kötnek egy sor diverzáns akciót, amelyet az év elején követtek el. Gyújtogatásról meg hasonlókról van szó, a cseheknél, észteknél, letteknél, németeknél, lengyeleknél, svédeknél és a briteknél.
Az orosz elnök új fejezetet nyitott a nyugatellenes szürkeövezeti műveletekben. A jelek szerint egészen addig hajlandó elmenni, ameddig az nem vált ki katonai válaszcsapást. A másik oldalt viszont tökéletesen felkészületlenül érte a veszély, pedig kollektív választ kellene adnia. Mert ezek az akciók destabilizáló hatást válthatnak ki, amikor Európában egyébként is politikai bizonytalanság uralkodik és nem tudni, mi lesz az amerikai választás kimenetele.
A Kreml az elmúlt két évtizedben fokozatosan visszanyúlt Sztálin háború előtt taktikájához, de a merényletekkel igazából soha nem állt le. A háború kirobbanása után pedig csak idő kérdése volt, hogy mikor újítja fel a szabotázscselekmények gyakorlatát. A tervek közül a legvadabb az volt, hogy meg akarták ölni a Rheinmetall hadiipari konszern főnökét. Ez lett volna a próba, hogy lássák, miként reagál Németország, illetve hogy át lehet-e hangolni ily módon a német közvéleményt a háború ügyében.
Mostanra a nyugati elhárítás már nem csukhatja be a szemét és az Unió, illetve a NATO hozzálátott, hogy riadót fújjon. De a közvetlen viszályt igyekeznek elkerülni Moszkvával. Nem is tudnak hasonló módon visszavágni, mert a Nyugat hivatalosan nem áll háborúban az oroszokkal. Ám most kell megtalálni a megfelelő feleletet, mert később nehezebb lesz reagálni az egyre jelentősebb terrorakciókra.
Daily Telegraph
A brit hadsereg egyik Afganisztánt megjárt nyugalmazott ezredese úgy látja, hogy a kurszki hadművelettel Ukrajna éppen megalázza Putyint, de bárcsak sokáig tartana az akció, mert megfordíthatja a Nyugat szerencséjét a Kreml despotájával vívott harcban. Richad Kemp, aki már szagolt puskaport – a gyalogsági zászlóaljat vezetett Afganisztánban - kiemeli, hogy az inváziós elit erők nagyobb területet foglaltak el, mint a két hadviselő közül bármelyik a háború kezdete óta.
Legalább két dandár működik közre benne és tökéletesen váratlanul érte az orosz vezetést. A különleges erők négy nap után is tartják magukat, ami azért nem meglepő, mert a hátországban igen gyér az orosz védelem. A mozgósított, hevenyészett alakulatokat a jelek szerint nagy hatótávolságú ukrán rakéta zúzta szét.
Hogy mi Kijev célja, azt nem tudni, de az jó, hogy az ellenség teljes bizonytalanságban marad. Mindenesetre nagy erkölcsi lökést ad az ukránoknak, habár ez nem tűnik elegendő indoknak ekkora kockázat vállalásához. A kurszki atomerőművet ugyanakkor aligha sikerül elfoglalni, mert ahhoz még 40 kilométert kellene előrenyomulni.
A politikai haszon viszont jóval nagyobb lehet, mert mozgósíthatja a nemzetközi támogatást. Beleértve, hogy Amerikában fokozhatja mindkét tábor elkötelezettségét. Bident arra bátoríthatja, hogy engedélyezze az átadott fegyverek bevetését Oroszországban. Az is elképzelhető, hogy Zelenszkij ily módon a béketárgyalásokat próbálja előmozdítani. Ehhez azonban a támadóknak be kell ásniuk magukat és ki kell tartaniuk, méghozzá hosszabb időn át, beleértve az utánpótlás megszervezését.
Ukrajna azonban mindenképpen megmutatta, hogy még bőven van ereje küzdeni.
Wall Street Journal
A vezércikk figyelmeztet, hogy a nyugati titkosszolgálatok immár nem ringathatják magukat az illúzióba, hogy lesz idejük cselekedni, ha Irán az atomfegyver megszerzésének küszöbére ér. A riasztó valóság ugyanis az, hogy már ott van, bármikor lehet nukleáris bombája. A lapnál az verte ki a biztosítékot, hogy két nagy tekintélyű ellenőr, David Albright és Sarah Burkhard a Tudomány és Nemzetközi Biztonság Intézetétől azt közölte: Teherán az utóbbi hetekben drámai módon előre lépett a fejlesztésben, éspedig a rendkívül megerősített, földalatti fordow-i létesítményben.
Az elemzők szerint haladéktalanul cselekedni kell, mert az Iszlám Köztársaságnak igen hamar kezében lesz az eszköz, hogy sok millió izraelit, illetve amerikait öljön meg. Hogy Harris vagy Trump megakadályozza-e az áttörést az iráni nukleáris programban, nos, erről is szól majd a novemberi elnökválasztás.
Következő cikk: Az olimpiai érmek mélyfekete árnyéka
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A gyűlölet mint hiány
Vajon mitől lesz valaki éppen palesztinpárti a Közel-Kelettől ezer kilométerekre? És ők miért veszik készpénznek az >
Mi van, ha bukik?
Várható-e, hogy a választások eredményétől függetlenül kilenc, tizenkettő, akárhány évre kinevezett pártcselédek és -kreatúrák udvarias meghajlással >
Az EU bővítése és Oroszország
Mindebből az EU számára több következtetés adódik. Az orosz befolyás ellensúlyozása érdekében továbbra is törekednie kell >
Vizsgáznak Európában a liberális értékek, mert erősödik az antiszemitizmus
Az Economist szerint ez a legrégebbi csapás a földrészen. Sajnálatos módon visszatér az a fajta türelmetlenség, >
Elon Musk egyszerre jelent lehetőséget és veszélyt – Trump fő rombolójaként
Ezt rögzíti az Economist szerkesztőségi véleménye. Merthogy a milliárdos az amerikai kormányzatot célozta meg és így >
Hogyan készül Orbán a választásra
Magyarországon csak két év múlva lesz a választás, de Orbán Viktor már jó előre gondoskodik arról, >
Lehet, hogy Európának éppen Trumpra van szüksége
Azért, mert magának kell olyan gondokat megoldania, mint az euróövezet gazdasági stagnálása, valamint a földrész biztonsága. >
Biden döntését Putyin meg fogja torolni
Simon Tisdall u Guardianben úgy ítéli meg: igen nagy horderejű Ukrajna számára, hogy Biden az utolsó >
Rövid út vezethet keletre
Arra kell számítani, hogy Trump alatt az ország egoista birodalom lesz, ám ennélfogva szétesik a szabályokra >
Putyin, Hszi és Trump, vagyis a barbárok már Európai kapuján dörömbölnek
Simon Tisdall a Guardianben arra figyelmeztet, hogy Putyin, Hszi és Trump, vagyis a barbárok már Európai >
A tervezett kinevezésekkel Trump egyértelműen elárulja, miként akarja irányítani az országot
Ezt fejti ki a Guardian kommentátora, Jonathan Freedland. A névsort úgy válogatta össze, hogy az is >
Magyarországon mocskos trükkök lengik be a közéletet
Magyar Péter Orbán egyetlen kihívójaként azt állítja, hogy titokban lehallgatták, mert le akarják járatni. De még >